Feltet.dk anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og målrette annoncer. Denne information deles med tredjepart.
ACCEPTÈR COOKIES » LÆS MERE »

Bane DM Veteraner samtlige resultater

Del på Twitter
Del på Facebook
Udskriv artikel

07.11.2010 kl. 21:58 af Kenneth Meyer.

Feltet.dk har her samlet samtlige resultater fra weekendens Bane DM for Veteraner i Ballerup Super Arena.

H30

750 meter på tid

1 Martin Pedersen - Hvidovre CK 53,569
2 Nicholas M. Henschel - Politiets CA 54,977
3 Christian Jensby - Holbæk CR 55,505
4 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK 56,186
5 Morten Husted Permin - Ordrup CC 56,280
6 Christian Brandt - FBL 56,971

15 km pointløb

1 Sten Schmidt - ABC 17
2 Christian Jensby - Holbæk CR 16
3 Martin Pedersen - Hvidovre CK 12
4 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK 11
5 Nicholas M. Henschel - Politiets CA 8
6 Morten Husted Permin - Ordrup CC 2
7 Christian Brandt - FBL 0

3 kilometer individuelt forfølgelsesløb

Kvalifikation

1 Christian Jensby - Holbæk CR 3.45,250
2 Martin Pedersen - Hvidovre CK 3.46,030
3 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK 3.47,540
4 Nicholas M. Henschel - Politiets CA 3.57,928
5 Morten Husted Permin - Ordrup CC 3.59,185
6 Christian Brandt - FBL 4.10,364

Match om 1-2 pladserne

1 Martin Pedersen - Hvidovre CK 3.48,128
2 Christian Jensby - Holbæk CR 3.55,350

Match om 3-4 pladserne
3 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK
4 Nicholas M. Henschel - Politiets CA Indhentet

Sprint

Kvalifikation

1 Martin Pedersen - Hvidovre CK 12,263
2 Christian Jensby - Holbæk CR 12,460
3 Nicholas M. Henschel - Politiets CA 12,519
4 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK 12,635
5 Morten Husted Permin - Ordrup CC 12,973
6 Christian Brandt - FBL 13,081

1. ½-finale

1 Nicholas M. Henschel - Politiets CA 12,550
2 Christian Jensby - Holbæk CR

2. ½-finale

1 Martin Pedersen - Hvidovre CK 13,160
2 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK

Match om placeringerne 5-6

1 Morten Husted Permin - Ordrup CC 13,140
2 Christian Brandt - FBL

1'ernes finale

1 Martin Pedersen - Hvidovre CK 12,550
2 Nicholas M. Henschel - Politiets CA

2'ernes finale

1 Christian Jensby - Holbæk CR 12,540
2 Kristian Sloth Pedersen - Hvidovre CK


H40

750 meter på tid

1 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 51,586
2 Claus Jørgensen - Sorø BC 53,507
3 Christian Poulsen - DCR-Ballerup 53,791
4 Morten Ryan Hansen - DBC 55,135
5 Tonni Wittenborg - Holte CK 55,924
6 Lars Schmidt - Hvidovre CK 56,086
7 Jørgen Sørensen - Værløse-Farum CK 56,150
8 Kenneth Berner - Greve CC 56,865
9 Felix Jensen - FBL 57,164
10 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe 58,567

15 km pointløb

1 Morten Ryan Hansen - DBC 14
2 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 10
3 Kenneth Berner - Greve CC 9
4 Lars Schmidt - Hvidovre CK 9
5 Tonni Wittenborg - Holte CK 8
6 Christian Poulsen - DCR-Ballerup 6
7 Claus Jørgensen - Sorø BC 6
8 Felix Jensen - FBL 3
9 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe 1

3 kilometer individuelt forfølgelsesløb

Kvalifikation

1 Morten Ryan Hansen - DBC 3.46,476
2 Lars Schmidt - Hvidovre CK 3.47,241
3 Tonni Wittenborg - Holte CK 3.48,488
4 Christian Poulsen - DCR-Ballerup 3.50,691
5 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 3.51,953
6 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe 3.53,333
7 Jørgen Sørensen - Værløse-Farum CK 3.57,066
8 Claus Jørgensen - Sorø BC 3.59,746
9 Kenneth Berner - Greve CC 4.06,200

Match om 1-2 pladserne

1 Morten Ryan Hansen - DBC 3.46,842
2 Lars Schmidt - Hvidovre CK 3.50,153

Match om 3-4 pladserne

3 Tonni Wittenborg - Holte CK 3.54,639
4 Christian Poulsen - DCR-Ballerup 3.54,658

Sprint

Kvalifikation

1 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 11,271
2 Claus Jørgensen - Sorø BC 11,911
3 Christian Poulsen - DCR-Ballerup 12,046
4 Jørgen Sørensen - Værløse-Farum CK 12,657
5 Lars Schmidt - Hvidovre CK 12,737
6 Kenneth Berner - Greve CC 12,780
7 Morten Ryan Hansen - DBC 12,821
8 Tonni Wittenborg - Holte CK 12,825
9 Felix Jensen - FBL 12,913
10 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe 13,131

1. ½-finale

1 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 13,870
2 Jørgen Sørensen - Værløse-Farum CK

2. ½-finale

1 Christian Poulsen - DCR-Ballerup 12,580
2 Claus Jørgensen - Sorø BC

Match om placeringerne 5-8

1 Lars Schmidt - Hvidovre CK 13,630
2 Tonni Wittenborg - Holte CK
3 Kenneth Berner - Greve CC
4 Morten Ryan Hansen - DBC

1'ernes finale

1 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 11,940
2 Christian Poulsen - DCR-Ballerup

2'ernes finale

1 Claus Jørgensen - Sorø BC 14,230
2 Jørgen Sørensen - Værløse-Farum CK


H50

500 meter på tid

1 Niels Poulsen - Værløse-Farum CK 36,798
2 Gert Caspersen - Politiets CA 37,771
3 Erik Madsen - ABC 38,223
4 Flemming Thestrup - DBC 38,640
5 Jan Ryan Hansen - DBC 38,990
6 Henrik Parbst - Rungsted CK 39,367
7 Per Jensen - DBC 39,589
8 Claus Christiansen - CC Hillerød 39,714
9 Kim Ryan Hansen - DBC 39,831
10 Jørgen Hansen - Politiets CA 39,962
11 Vagn Åkerstrøm - DBC 40,494

10 km pointløb

1 Henrik Parbst - Rungsted CK 16
2 Claus Christiansen - CC Hillerød 11
3 Jan Ryan Hansen - DBC 9
4 Jørgen Hansen - Politiets CA 4
5 Erik Madsen - ABC 3
6 Vagn Åkerstrøm - DBC 0
7 Gert Caspersen - Politiets CA -13
8 Per Jensen - DBC -17
9 Jan E. Sørensen - Politiets CA -18
10 Kim Ryan Hansen - DBC -20
10 Flemming Thestrup - DBC -20
10 Niels Poulsen - Værløse-Farum CK -20

2 kilometer individuelt forfølgelsesløb

Kvalifikation

1 Claus Christiansen - CC Hillerød 2.23,200
2 Henrik Parbst - Rungsted CK 2.28,212
3 Gert Caspersen - Politiets CA 2.31,526
4 Jan Ryan Hansen - DBC 2.32,030
5 Jørgen Hansen - Politiets CA 2.34,966
6 Erik Madsen - ABC 2.35,702
7 Kim Ryan Hansen - DBC 2.35,986
8 Flemming Thestrup - DBC 2.37,930
9 Vagn Åkerstrøm - DBC 2.39,286
10 Per Jensen - DBC 2.39,828
11 Niels Poulsen - Værløse-Farum CK 3.47,476

Match om 1-2 pladserne

1 Claus Christiansen - CC Hillerød
2 Henrik Parbst - Rungsted CK Indhentet

Match om 3-4 pladserne

3 Gert Caspersen - Politiets CA 2.30,040
4 Jan Ryan Hansen - DBC 2.31,625

Sprint

Kvalifikation

1 Niels Poulsen - Værløse-Farum CK 12,053
2 Henrik Parbst - Rungsted CK 12,532
3 Erik Madsen - ABC 12,588
4 Claus Christiansen - CC Hillerød 12,804
5 Jan Ryan Hansen - DBC 12,832
6 Flemming Thestrup - DBC 12,897
7 Gert Caspersen - Politiets CA 12,903
8 Jørgen Hansen - Politiets CA 13,111
9 Vagn Åkerstrøm - DBC 13,243
10 Per Jensen - DBC 13,414
DNS Kim Ryan Hansen - DBC

1. ½-finale

1 Niels Poulsen - Værløse-Farum CK 12,650
2 Claus Christiansen - CC Hillerød

2. ½-finale

1 Henrik Parbst - Rungsted CK 12,590
2 Erik Madsen - ABC

Match om placeringerne 5-8

1 Gert Caspersen - Politiets CA 12,600
2 Jørgen Hansen - Politiets CA 
3 Flemming Thestrup - DBC
DNS Jan Ryan Hansen - DBC

1'ernes finale

1 Niels Poulsen - Værløse-Farum CK 12,500
2 Henrik Parbst - Rungsted CK

2'ernes finale

1 Erik Madsen - ABC 13,300
2 Claus Christiansen - CC Hillerød


H60

500 meter på tid

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 39,753
2 Jens Jørn Jensen - Skive CK 40,477
3 Preben D. Hansen - Politiets CA 41,526
4 Peer Gardrup - DBC 42,244
5 Kell Wohlert - Greve CC 42,324
6 Erik Holm Hansen - CK Aarhus 42,841
7 Torben Søegaard - ABC 43,254
8 Bent Christiansen - Svenborg CC 43,400
9 Carsten Schmidt - DBC 46,534

10 km pointløb

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 25
2 Bent Christiansen - Svenborg CC 14
3 Kell Wohlert - Greve CC 10
4 Preben D. Hansen - Politiets CA -16
5 Torben Søegaard - ABC -39
6 Jens Jørn Jensen - Skive CK -40
6 Carsten Schmidt - DBC -40
DNF Erik Holm Hansen - CK Aarhus

2 kilometer individuelt forfølgelsesløb

Kvalifikation

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 2.37,926
2 Bent Christiansen - Svenborg CC 2.43,871
3 Torben Søegaard - ABC 2.49,401
4 Kell Wohlert - Greve CC 2.50,521
5 Preben D. Hansen - Politiets CA 2.51,282
6 Erik Holm Hansen - CK Aarhus 3.01,489
7 Carsten Schmidt - DBC 3.10,662
DNS Jens Jørn Jensen - Skive CK
DNS Peer Gardrup - DBC

Match om 1-2 pladserne

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 2.38,120
2 Bent Christiansen - Svenborg CC 2.43,623

Match om 3-4 pladserne

3 Torben Søegaard - ABC 2.48,421
4 Kell Wohlert - Greve CC 2.52,151

Sprint

Kvalifikation

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 12,952
2 Kell Wohlert - Greve CC 13,732
3 Peer Gardrup - DBC 13,885
4 Bent Christiansen - Svenborg CC 14,028
5 Preben D. Hansen - Politiets CA 14,292
6 Erik Holm Hansen - CK Aarhus 14,320
7 Torben Søegaard - ABC 14,804
8 Carsten Schmidt - DBC 14,806
DNS Jens Jørn Jensen - Skive CK

1. ½-finale

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 13,650
2 Bent Christiansen - Svenborg CC

2. ½-finale

1 Kell Wohlert - Greve CC 13,950
2 Peer Gardrup - DBC

Match om placeringerne 5-8

1 Carsten Schmidt - DBC
2 Preben D. Hansen - Politiets CA
3 Torben Søegaard - ABC
DNS Erik Holm Hansen - CK Aarhus

1'ernes finale

1 Steffen Munch Hansen - CC Hjørring 14,180
2 Kell Wohlert - Greve CC

2'ernes finale

1 Bent Christiansen - Svenborg CC 13,990
2 Peer Gardrup - DBC
 

SENESTE

Vis valgte

ONSDAG

Vis valgte

TIRSDAG

Vis valgte

MANDAG

Vis valgte

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 5155 8966

info@feltet.dk