Feltet.dk anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og målrette annoncer. Denne information deles med tredjepart.
ACCEPTÈR COOKIES » LÆS MERE »

Jens-Erik Madsen vandt i Vejen (inkl. resultater)

Del på Twitter
Del på Facebook
Udskriv artikel

08.05.2011 kl. 15:12 af Philip Tarning-Andersen.

I dag afviklede Vejen BC deres løb. I A-klassen vandt Jens-Erik Madsen (Team Concordia Forsikring-Himmerland), mens Dorte Lohse (Silkeborg IF Cykling) vandt i Dame Cuppen.

Resultat

 

A   
1 Jens-Erik Madsen - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.47.32
2 Troels Rønning Vinther - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning
3 Gytan Lilholt - Christina Watches - Onfone
4 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.48.17
5 Marc Hester - Christina Watches - Onfone
6 Thomas Vedel Kvist - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning
7 Jesper Hansen - Team EnergiFyn
8 Jacob Nielsen - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 3.48.19
9 Mathias Gade Jakobsen - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 3.49.06
10 Ricky Enø Jørgensen - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.49.41
11 Kaspar Schjønnemann - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.49.42
12 Rasmus Guldhammer - Team Concordia Forsikring
13 Lars Iversen - BikeToyz U23 Racing
14 Jesper Hansen - BikeToyz U23 Racing
15 Pelle Niklas Christensen Clapp - Christina Watches - Onfone
16 Rasmus Brandstrup Sterobo - Team EnergiFyn
17 Rolf Nyborg Broge - Blue Water Cycling
18 Rasmus Mygind - Team Designa Køkken - Knudsgaard
19 Mads Hardahl - Christina Watches - Onfone
20 Otto Holmgaard Kristensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
21 Christopher Juul-Jensen - Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 3.49.45
22 Nicolaj Foulum Olesen - Team EnergiFyn 3.49.45
23 Morten Christensen - Team EnergiFyn 3.49.47
24 Søren Pugdahl Pedersen - Team EnergiFyn 3.49.50
25 Morten Larsen - Blue Water Cycling 3.50.22
 

B   
1 Casper Degn Larsen - Herning CK 3.04.59
2 Kristian Dahl Kragholm Sørensen - Aalborg CR
3 Jesper Nielsen - Herning CK 3.05.00
4 Peter Bang - Odder CK 3.08.23
5 Martin Hansen - CK Aarhus 3.08.31
6 Torben Aqqalu Olsvig Andersen - Aalborg CR 3.11.02
7 Brian Bayer - Esbjerg CR 3.11.46
8 Flemming Steen - Horsens AC
9 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
10 Kristian Sørensen - Aalborg CR
11 Thomas Nybo Riis - Herning CK
12 Christian Carlsbæk Møller - Odder CK
13 Jesper Sloth Hansen - Vejen BC
14 Steven Olesen - Kolding BC
15 Stefan Linné Jørgensen - Hvidovre CK
16 Anders Bundgaard Lind - Aalborg CR
17 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe 3.11.49
18 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen - Esbjerg CR 3.11.57
19 Alexander Brøchner Nielsen - Kolding BC 3.16.32
 

C   
1 Christian Mathiesen - Holstebro CC 2.21.15
2 Allan Lundhus Christensen - Team Vapiano
3 Tommy Jacobsen - Vejen BC
4 Michael Hugener Nielsen - CK Aarhus
5 Ulrik Skov - Vesthimmerland CK 2.21.35
6 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense 2.21.50
7 Dennis Hansen - Vejen BC
8 Martin Adelfred Jensen - Vejle CK
9 Tom Bøttger - Sønderborg CK
10 Dennis Boje Nissen - Tønder ACR
11 Christoffer Hansen - Svendborg CC
12 Lasse Ib Høj - Vejen BC
13 Claus Madsen - Cykling Odense
14 Jacob Holk - Cykling Odense
15 Brian Meyer - CCH Hjørring 2.22.00
16 Ulrik Falentin Sund - Aalborg CR
17 Thomas Larsen Søndergaard - Haderslev Starup CK 2.28.39
18 Thomas Marcussen - Nyborg CK 2.28.42
19 Lasse Søgaard - Holstebro CC 2.29.07
20 Martin Nielsen - Cycling Langeland
21 Morten Haugaard Timmermann - Odder CK
22 Paw Sørensen - Randers CK 1910
23 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling 2.29.10
24 Peter Holm Rasmussen - Faaborg Ski og Motions 2.29.14
25 Allan Porsmose - Holstebro CC 2.38.09
26 Erik Bergholdt - Cykling Odense 2.38.50
27 Andreas Rysgaard - Randers CK 1910 2.39.29
 

D   
1 Emil Wårsøe - Cykling Odense 2.25.51
2 Martin Holm Hemmsen - Vejen BC
3 Mathias Christensen - Odder CK
4 Mathias Herbers Poulsen - Cykling Odense
5 Per Pallesen - Skive CK
6 Ebbe Skals - Randers CK 1910
7 Kasper Kalhøj - Holstebro CC
8 Ib Nielsen - Vejen BC 2.25.54
9 Allan Leander Mikkelsen - CK Aarhus
10 Nikolaj Henning - Middelfart CC 2.31.05
11 Rasmus Vonsgart Andersen - Kolding BC
12 Ole Hansen - Esbjerg CR
13 Claus Brandt Lindebjerg - CK Aarhus
14 Anders H. Nedergaard - Hammel CK
15 Michael Lauritsen - Varde CK
16 Bjørn Andersen - Vejen BC
17 Anders Banke Petersen - Middelfart CC
18 Martin Eilertzen - Århus MTB
19 Peter Holm Nielsen - CK Aarhus
20 Alexander Nielsen - Middelfart CC
21 Henrik Kücken - Rødekro CC 2.31.09
22 Jesper Ousen Christensen - Horsens AC 2.31.23
23 Thomas Brøns - Grenaa CC 2.31.51
24 Kaspar Gadegaard Andersen - Herning CK 2.33.47
25 Jesper Riis - Aalborg CR
26 Ole Thøgersen - Nyborg CK
27 Martin Bang - Svendborg CC
28 Christian B. S. Mikkelsen - Aalborg CR
29 Frode Nielsen - Hammel CK
30 Jesper Buhl-Christensen - Horsens AC 2.36.04
31 Anders Winkler Pedersen - Middelfart CC 2.38.01
32 Karsten Wedel Madsen - Kolding BC 2.38.05
33 Stig Bruun - Holstebro CC 2.39.21
34 Klaus Daugaard - Middelfart CC
35 Brian Jensen - Horsens AC
36 Flemming Damgaard Andersen - Horsens AC
37 Claus Wedel Johannsen - Tønder ACR 2.39.24
38 Benny Berritsgaard - Rødekro CC 2.41.51
39 Tonny Terndrup - Cykling Odense
40 Daniel Karris Sørensen - Varde CK 2.43.36
 

Junior   
1 Nicolai Brøchner - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.11.05
2 Lucas Udby - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro
3 Mathias Holm Hemmsen - CHJ Group - Comentor
4 Rasmus Esmann Ginnerup - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro 3.11.26
5 Alexander Engels Ryming - CHJ Group - Comentor
6 Ask Nilou Nørgaard - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro 3.14.46
7 Emil Olsen - Team ABC Junior 3.14.47
8 Niklas Kjær Runliden - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro 3.19.02
9 Thomas Stenger Føhns - Herning CK 3.19.05
10 Christian Nyvang Lund - Aalborg CR
11 Jakob Frandsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.19.35
12 Klaus Walther Conradsen - Aalborg CR 3.23.00
13 Nicklas Overgaard Pedersen - CK Aarhus
14 Emil Bækhøj Halvorsen - CK Aarhus 3.28.04
15 Nikolaj Rud Østergaard - CHJ Group - Comentor 3.28.38
16 Thorlak Franck - CK Aarhus
 

Dame A   
1 Dorte Lohse - Silkeborg IF Cykling 2.35.13
2 Michelle Lauge - Odder CK
3 Fie Degn Larsen - Blue Water Ladies
4 Nina Schultz Nielsen - Blue Water Ladies 2.40.36
5 Iben Bohe - CC Hillerød
6 Louise Marie Olsen - Silkeborg IF Cykling
7 Nikoline Hansen - Bov CC
8 Mia Eskebjerg - Odder CK
9 Anette Berg - Odder CK
10 Christina M. Siggaard - Silkeborg IF Cykling
11 Cecilie Uttrup Ludwig - KCK Herlev
12 Britt Lauenborg - ABC
13 Julie Leth - Odder CK
14 Tina Nielsen - Silkeborg IF Cykling
15 Margriet Kloppenburg - Holbæk CR
16 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød
17 Mette Fugl Rasmussen - ABC
18 Kamilla Sofie Vallin - Blue Water Ladies
19 Heidi Christiansen - Esbjerg CR
20 Henriette Christensen - Odder CK
21 Henriette Frederiksen - Blue Water Ladies 2.40.46
22 Heidi Knudsen - Odder CK 2.44.44
23 Camilla Larsen - ABC
24 Mie Elnegaard - Cycling Langeland 2.48.42
25 Anette Dawartz - CC Hillerød 2.48.58
26 Mette Lilholm Meyer - Cykling Odense
27 Amalie Winther Olsen - Cykling Odense 2.52.35
28 Rikke Frederiksen - ABC 2.52.35
29 Helena Birk Oxlund - Vejen BC 3.02.11
30 Anne Mette Frederiksen - Blue Water Ladies
31 Else Lund - Hammel CK 3.02.18
 

Veteran H40   
1 Kent Jensen - Vejen BC 2.22.53
2 Robert Følbæk - Horsens AC
3 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling
4 Claus Christiansen - CC Hillerød
5 Jan Christoffersen - Cykling Odense
6 Jørgen Bligaard Lyhne - Skive CK 2.23.54
7 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling
8 Jens Lausten Hansen - Sønderborg CK
9 Michael Broge Jensen - CC Hillerød 2.23.56
10 Anders Sibast - Skive CK 2.25.07
11 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg CC
12 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense
13 Morten B. Andersen - Fredericia CC
14 Ole Mikkelsen - Sønderborg CK
15 Jørgen Kristensen - Ringkøbing CC
16 Niels Chr. Jung - CK Aarhus
17 Armin Raible - Team Trenga.de
18 Erling Olsen - Horsens AC
19 Lars Fogtmann - CK Aarhus
20 Torben Kristensen - Vejle CK 2.25.34
21 Claus Wårsøe - Cykling Odense 2.25.35
22 Peter Eberle - Sønderborg CK
23 Morten Mejsen Westergaard - Vejle CK
24 Lars Dallerup - Cykling Odense
25 Per Schøler - Nyborg CK
26 Ole Bladt-Hansen - Esbjerg CR
27 Peter Ross - CC Hillerød
28 Tommy Knudsen - Nyborg CK 2.25.37
29 Claus Vinnich Hansen - Vejen BC
30 Flemming Sørensen - Vejle CK 2.26.15
31 Michael Jepsen - Svendborg CC 2.30.25
32 Niels Kaare Jensen - Herning CK 2.30.27
33 Jens-Peder Ravn Rasmussen - Horsens AC 2.34.00
 

Veteran H50   
1 Klaus Haaning - Sønderborg CK 2.29.21
2 Per Christensen - Odder CK
3 Bo Martinsen - Esbjerg CR
4 Poul Brændgaard - Herning CK
5 Bjarne Andersen - Nyborg CK 2.29.59
6 Klaus Møller - Thorsager Motion Cykling 2.31.11
7 Peter Lasse Pedersen - Skive CK
8 Benny Petersen - Skive CK
9 Poul Kjær Overgaard - Herning CK
10 Gunner Knudsen - Herning CK 2.33.59
11 Tage Odgaard Nielsen - Morsø CK
12 Kurt Knudsen - Herning CK
13 Bent Gravgaard Skov - Haderslev Starup CK
14 Per Sandahl - Silkeborg IF Cykling 2.34.03
15 Erik Pedersen - Middelfart CC 2.35.20
16 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
17 Søren Kjærås - Middelfart CC
18 Per Møller - Tønder ACR
19 Jørn Frederik Frederiksen - Skive CK 2.43.29
20 Arne Odgaard Nielsen - Morsø CK
21 Egon Vedel Kvist - Hammel CK
22 Martin Kristoffersen - Middelfart CC
23 Svend Christensen - Herning CK
24 Ib Kamp - Horsens AC
25 Mogens Falk Nielsen - Rødekro CC 2.54.56
26 John Karsten Colberg Madsen - Bov CC 3.08.01
 

Veteran H60   
1 Niels Sloth - Hedensted Cykel 1.48.12
2 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense
4 Villy Christensen - Hammel CK
5 Preben Nørskov - Holstebro CC
6 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn
7 Bjarke Lorentzen Andersen - Herning CK
8 Benny Jensen - Herning CK 1.48.28
9 Allan Søndergaard - Hammel CK 1.52.04
10 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK 1.53.45
11 Flemming Hyllested - Randers CK 1910
 

U17   
1 Kasper Würtz Schmidt - Randers CK 1910 1.31.09
2 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 1.31.13
3 Anders Egsvang Rasmussen - Cykling Odense
4 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers CK 1910 1.31.23
5 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 1.31.24
6 Frederik Holgersen - Vejen BC
7 Simon Hamann Larsen - Middelfart CC
8 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC
9 Thomas Edemann Jensen - Grenaa CC
10 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense
11 Mikkel Elgaard Bahnsen - Randers CK 1910
12 Jesper Schultz - Vejen BC 1.31.26
13 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense 1.37.03
14 Frederik Maillund Lassen - Horsens AC
15 Mathias Nørgård Villadsen - Nr. Søby CK
16 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK
17 Simon Nybo Holgersen - Varde CK
18 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus
19 Nicolaj Moltke Steen - Horsens AC
20 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR
21 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR
22 Mikkel Møller - Vejen BC
23 Mark Steenstrup Haugaard - Vejen BC
24 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR
25 August Mors Poulsen - CK Aarhus
26 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC 1.37.50
27 Steffan List - Rødekro CC
28 Jes Herlufsen - Fredericia CC
29 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC
30 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC
31 Peter Nielsen - Herning CK
32 Nikolaj Fevre - Kolding BC
33 Jacob Ravn - Holstebro CC
34 Emil Folmer Kristensen - Hedensted Cykel
35 Anders Amstrup Winther - Grenaa CC
36 Kasper Mølgaard Andersen - Varde CK
37 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling
38 Anders Hardahl - Aalborg CR
39 Ulrich Møller Nordberg Eriksen - Vejen BC
40 Mathias Brügmann Jessen - Sønderborg CK
41 Jesper Jensen - Esbjerg CR
42 Simon Søgaard Sørensen - Vejle CK 1.41.13
43 Marius Therkildsen - Herning CK
44 Michael Vind Nielsen - Varde CK 1.44.24
45 Viktor Grambo Kodal - CCH Hjørring
46 Christian Skalborg Jensen - Esbjerg CR 1.44.25
47 Jonas Koller Nielsen - Esbjerg CR
48 Casper Ølgaard - Kolding BC 1.44.58
49 Mathias Bregnhøj - Vejle CK 1.46.09
50 Rasmus Oliver Mogensen - CK Aarhus 1.47.17
51 Thomas Naeve - Vejen BC
52 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC
53 Mads Malmros Christiansen - Odder CK
54 Sebastian Rasmussen - Middelfart CC 1.47.27
55 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg IF Cykling 1.48.31
56 Jonas Vingegaard Rasmussen - Thy CR 1.49.43
57 Daniel Bligaard Lyhne - Nr. Søby CK
58 Mathias Dalum - Herning CK
59 Kasper Jensen - Vejen BC 1.51.06
60 Andreas Jensen - Vejle CK 1.51.37
61 Nicolai Andersen - Esbjerg CR 1.54.09
62 Jesper Sommer Jensen - Hobro CK38
63 Andreas Bengaard - Nr. Søby CK 1.57.52
64 Jakob Hørgreen - CK Aarhus 2.07.06
 

U16 piger   
1 Emma Norsgaard Jørgensen - Herning CK 1.04.41
2 Ida Kragh Andersen - Middelfart CC 1.04.43
3 Anika Rasmussen - Cykling Odense 1.08.35
4 Linea Lundbo Jørgensen - Herning CK
5 Frederikke Hummelshøj - Herning CK 1.09.29
6 Benedikte Juul Jørgensen - Thorsager Motion Cykling 1.13.58
7 Line Egtoft Jensen - Aalborg CR 1.20.57
 

U15 drenge   
1 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling 1.00.12
2 Mikkel Honorè - Middelfart CC
3 Anthon Charmig - Odder CK
4 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense
5 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR 1.01.14
6 Casper Ingeberg - Odder CK 1.04.40
7 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC
8 Søren Siggaard - Herning CK
9 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC
10 Mads Mølgaard Pedersen - Herning CK
11 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK
12 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC
13 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK
14 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR
15 Mikkel Fenneberg - Sønderborg CK
16 Anders Bjørn Kristensen - Middelfart CC
17 Søren Pedersen - Vejen BC
18 Kristoffer Kritsensen - Holstebro CC
19 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykel 1.04.57
20 Mikkel Arvid Olsen - Cykling Odense 1.05.00
21 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK 1.05.51
22 Nick Brigsted - Horsens AC
23 Steffen Sørensen - Vejen BC 1.06.52
24 Mathias Johansen - Silkeborg IF Cykling
25 Rasmus Klinkgaard Madsen - Cykling Odense 1.06.55
26 Karl Klinge - Middelfart CC 1.08.27
27 Jorn Oerlemans - Horsens AC 1.08.32
28 Malte Kjær Skannerup - Herning CK 1.08.35
29 Rasmus Stigaard - Rødekro CC 1.08.38
30 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling 1.08.40
31 Andreas Stenger Føhns - Herning CK 1.09.22
32 Frederik Sønderby Jensen - Horsens AC
33 Casper Skjold Mikkelsen - Vejen BC
34 Søren Friis Løfstedt - Herning CK
35 Nikolaj Vejby Møller - Thorsager Motion Cykling
36 Daniel Vestergaard Villadsen - Herning CK
37 Tobias Thornfeldt Nissen - Cykling Odense 1.09.25
38 Lasse Kjær Hansen - Hedensted Cykel 1.10.31
39 Daniel Falk Andersen - Hedensted Cykel 1.10.38
40 Rasmus Vig Jensen - Horsens AC 1.10.47
41 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense 1.12.12
42 Emil Eland Johansen - Kolding BC 1.13.47
43 Nikolaj Holm Gylling - CK Aarhus 1.13.57
44 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense 1.15.50
45 Kasper Sørensen - Haderslev Starup CK 1.21.40
46 Esben Cenhlot Østergaard - Holstebro CC
 

U13 drenge   
1 Christian Bahr - Cykling Odense 0.34.37
2 Morten Andreas Stampe - Odder CK 0.34.39
3 Kristian Lund Mathiesen - Herning CK 0.34.46
4 Mikkel Bertelsen - Herning CK
5 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling
6 Wiliam Gade Thøgersen - Silkeborg IF Cykling
7 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK 0.34.51
8 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling 0.34.52
9 Anders Lilliendal - Cykling Odense 0.35.26
10 Rasmus Hvass Olesen - CK Aarhus
11 Kaare Østergaard Kristensen - Varde CK
12 Patrick Johnsen - Silkeborg IF Cykling
13 Aksel Bech Skot-Hansen - Thorsager Motion Cykling 0.35.29
14 Lasse H. Krejberg - Nr. Søby CK 0.35.43
15 Nicolai Asgreen - Kolding BC 0.36.06
16 Frederik Henriksen - Randers CK 1910 0.36.34
17 Mads Degn - Horsens AC
18 Kasper Jager Kirkegaard - Varde CK 0.37.59
19 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykel 0.39.09
20 Mikkel Skovgaard - CK Aarhus 0.39.19
21 Mads Andersen - Cykling Odense
22 Oliver Steen Bak - Herning CK 0.39.27
23 Peter Friss Løfstedt - Herning CK 0.42.06
24 Martin Andersen - Hedensted Cykel 0.43.42
 

U13 piger   
1 Signe Lambæk - Herning CK 0.34.52
2 Freja Louise Algren Nielsen - Hedensted Cykel 0.39.09
 

U11 drenge   
1 Mads Fenneberg - Sønderborg CK 0.18.19
2 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK 0.18.21
3 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR 0.18.36
4 Tobias Lillelund - Herning CK 0.19.01
5 Lauge Hastrup Woer - CK Aarhus 0.19.30
6 Aksel Klinge - Middelfart CC 0.22.41
 

U11 piger   
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykel 0.18.18
2 Maria Bertelsen - Herning CK 0.20.52

 

LØRDAG

Vis valgte

FREDAG

Vis valgte

TORSDAG

Vis valgte

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 5155 8966

info@feltet.dk