Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev LOXAM-løbet kørt i Næstved, hvor der var licensløb i alle der kørt licensløb i Næstved, hvor
Annonce
Efter en misset finale i gårsdagens GP Herning og sidste års nummer to i selvsamme løb, var der dømt revanche da Jonas Gregaard fra Riwal Platform Cycling Team luftede sin indebrændt hed ud med en sejr i Næstved.
"Helt ærligt, så var jeg lidt indebrændt over ikke at være med i finalen ved GP Herning i går - så jeg traf en hurtig beslutning her til morgen og tog til Næstved for at køre Loxam løbet," forklarer Jonas Gregaard efter løbet til Riwal Platforms Facebookside.
Og det skulle vise sig at være god beslutning, da Gregaard kørte alene over stregen, med over to minutter ned til nærmeste konkurrent. Efter dagens suveræne A-sejr, valgte Gregaard i bedste overskudsagtige stil at cykle de godt 70 kilometer hjem til Herlev.
”Jeg kom hurtigt med i et otte mands udbrud, hvor jeg forsøgte at ryste de andre af mig på bakkerne og på sidste omgang lykkedes det at komme fri og køre alene,” siger Jonas Gregaard efter løbet.
Næste opgave for den unge Riwal Platform rytter bliver fredagens GP Himmerland, som Gregaard i øvrigt vandt sidste år.
A
1 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team 03:36:50.168
2 Mads Corell - Christina Jewelry-KUMA 03:39:43.275
3 Alexander Bojsen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
4 Christoffer Lisson - BHS-Almeborg-Bornholm s.t.
5 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant - Castellli s.t.
6 Filip Bengtsson - Christina Jewelry-KUMA 03:39:52.176
7 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli 03:41:27.115
8 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
9 Joakim Lisson - Team Georg Berg Cycling Elite s.t.
10 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm s.t.
11 Dávur Magnussen - Team WasteApp - AVIS s.t.
12 Anton Elfarsson - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
13 Andreas Serop - Næstved Bicycle Club s.t.
14 Daniel Crista - Christina Jewelry-KUMA s.t.
15 Martin Toft Madsen - BHS-Almeborg-Bornholm 03:41:30.522
16 Søren Aronoff-Jensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
17 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team s.t.
18 Christian Ingeman Lindquist - Christina Jewelry-KUMA s.t.
19 Kasper Thomsen - Team WasteApp - AVIS 03:41:35.963
20 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant - Castellli 03:41:37.33
21 Hampus André Anderberg - Christina Jewelry-KUMA 03:41:42.432
22 Mathias Lisson - Team Georg Berg Cycling Elite 03:41:45.855
23 Joakim Mikkel Svensson - Team WasteApp - AVIS 03:50:55.592
B
1 Eigil Nikolajsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:58:14.246
2 Arne Birkemose - Herning Cykle Klub s.t.
3 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub s.t.
4 David Wederkinck Andersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
5 Daniel Stampe - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
6 Thor Mørup Prødel - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
7 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub 03:00:01.444
8 Andreas Tvermoes Noe - Sydkystens Cycling s.t.
9 Sergio Tu - Roskilde Cykle Ring s.t.
10 Dani Petersen - Sydkystens Cycling s.t.
11 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Amager Cykle Ring s.t.
12 Rashid F Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:00:05.682
14 Michael Jæger - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 03:00:07.681
15 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling 03:00:13.901
16 Jacob Hansen - Køge Cykel Ring 03:11:58.779
17 Kristian Vollertsen - Greve Cykle Club 03:12:02.416
18 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring 03:12:29.341
19 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
C
1 Michael Styrk Andersen - Cykling Odense 02:26:07.159
2 Magnus Damsbo Lund - Lyngby Cycle Club 02:26:09.96
3 Mads Richardt Lundh - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:26:12.396
4 Mikkel Øritsland - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
5 Patrick Grevelund - Næstved Bicycle Club 02:28:25.426
6 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
8 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport s.t.
9 Tobias Bang Maarfelt - Holbæk Cykelsport s.t.
10 Rasmus Stigaard - Tissø Cykle Ring s.t.
11 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:28:27.377
12 Anders Aarkrog Jepsen - Amager Cykle Ring s.t.
13 Steven Olesen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
14 Morten Nielsen - Næstved Bicycle Club 02:28:30.846
15 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02:28:33.035
16 Gustav Haislund - Sydkystens Cycling 02:28:43.103
17 Jens Christian Dich - TCA 02:28:46.692
18 Kasper Anker - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:28:52.497
19 Thomas Heunicke - Amager Cykle Ring 02:30:26.268
20 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling s.t.
21 Matias Møller Svenningsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:31:10.197
22 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub 02:33:03.766
23 Morten Ib Nielsen - Ordrup Cykle Club 02:34:03.673
24 Alexander Normann Olsen - Amager Cykle Ring 02:34:29.464
25 Jacob Ammitsøe - Lyngby Cycle Club 02:37:15.199
26 Peter Lindkvist - Dansk Bicycle Club 02:38:56.264
27 Patrick L von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 02:40:26.615
28 Danny Troest Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 02:40:35.014
29 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:45:17.362
D
1 Jesper Allermand - Amager Cykle Ring 02:35:17.844
2 Jonas Thøger Skjødt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Søren Ravn - Holbæk Cykelsport s.t.
4 Søren Bak Jepsen - Birkerød Bicycle Club s.t.
5 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
6 Kåre Brink - Hvidovre Cykle Klub s.t.
7 Ørjan Ingebrigtsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Mathias Kristiansen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
9 Carsten Klausman - Næstved Bicycle Club s.t.
10 Brian Hansen - Køge Cykel Ring s.t.
11 Mads Christensen - Nakskov Cykle Club 02:35:21.224
12 Lasse Jon Jensen - Holbæk Cykelsport s.t.
13 Henrik Petersen - Amager Cykle Ring s.t.
14 Christian Petersen - Nakskov Cykle Club s.t.
15 Kåre Kvisgaard Gram - Nakskov Cykle Club s.t.
16 anders friis - Ordrup Cykle Club s.t.
17 Nicolai Mølgaard - TCA 02:35:29.878
18 Rasmus Hvingelby - Ordrup Cykle Club s.t.
19 Finn Achilles - Amager Cykle Ring 02:35:37.57
20 Dan Munkholm - Dansk Bicycle Club 02:35:58.962
21 Dan Backhausen - Birkerød Bicycle Club 02:36:04.999
22 Ricki Larsen - Holbæk Cykelsport 02:37:23.949
23 Jacob Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 02:48:07.595
24 Frederik Lüneborg Holm Jeppesen - Køge Cykel Ring 02:53:58.144
H40
1 Claus Holm - Holte Cykel Klub 02:24:50.987
2 Tommy Hass - DCR - Ballerup 02:25:06.319
3 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
4 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
5 Simon Tvede - Ordrup Cykle Club 02:25:08.193
6 Morten Johansen - Sydkystens Cycling s.t.
7 Jesper Jensen - Holte Cykel Klub 02:25:15.774
8 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub 02:25:26.57
9 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling 02:25:39.87
10 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub 02:25:42.296
11 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub s.t.
12 Flemming Trøigaard - Holte Cykel Klub 02:25:44.74
13 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub 02:28:42.673
14 Claus Birk - Greve Cykle Club 02:28:50.239
15 David Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:28:53.258
16 Filip Tefke Klein - Sydkystens Cycling 02:28:55.51
17 Anders DELLIEN - CK Ringen s.t.
18 Henrik Stenberg Jensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
19 Kristian Israelsen Olsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
20 Henrik Bunde - Amager Cykle Ring s.t.
21 Mikkel Strøm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:28:57.347
22 Christian Kouyoumdjian - MTB Nordsjælland s.t.
23 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
24 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club s.t.
25 Michael Olsen - Holte Cykel Klub s.t.
26 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
27 Martin Pedersen - Sydkystens Cycling s.t.
H50
1 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub 02:33:05.86
2 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
3 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub s.t.
4 Lars Klima - Dansk Bicycle Club 02:33:07.088
5 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
6 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:33:43.619
7 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring 02:34:20.742
8 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club s.t.
9 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:34:22.309
10 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
11 Thomas Ege - Sydkystens Cycling s.t.
12 Henrik Diepgen - K C K Herlev s.t.
13 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club 02:34:24.76
14 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring 02:34:33.573
15 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club 02:35:17.96
16 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:44:44.387
17 kenneth nielsen reinholdt - Næstved Bicycle Club s.t.
18 Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club 02:44:55.287
19 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub 02:46:49.573
20 Torben Pedersen - Roskilde Cykle Ring 02:46:56.253
21 Lars Rathjen Frederiksen - Greve Cykle Club 02:47:00.834
22 Mike Gydesen - Næstved Bicycle Club 03:00:50.006
H60
1 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:01:03.658
2 Ken G Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:01:16.74
3 John Marfelt - Bornholms Cycle Club 02:05:23.406
4 Steen Olsen - Hvidovre Cykle Klub 02:05:24.777
5 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club 02:05:26.878
7 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:05:28.66
8 kurt jespersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:33:12.416
U19
1 Mathias Alexander E Larsen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:58:51.87
2 Oliver Wulff Frederiksen - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
3 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
4 Anders Lilliendal - Team Herning CK Junior s.t.
5 jacob hindsgaul madsen - Team Herning CK Junior s.t.
6 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
7 Ludvig Anton Wacker - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
8 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
9 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
10 Matias Gunnar Malmberg - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
11 Jakob Bødker - Nr Søby Cykel Klub s.t.
12 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
13 Kristian Siig Hessel - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
14 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Mikkel Feldtmann Hansen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
16 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
17 Niklas Spilcker Jacobsen - Team Mascot WorkWear s.t.
18 Mads Rasmussen - Team ABC Junior s.t.
19 Sander Andersen - Team ABC Junior 02:58:58.257
20 Johan Tiedemann Langballe - Team Herning CK Junior s.t.
21 Johan Price-Pejtersen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
22 Frederik Nybo Eriksen - Team Herning CK Junior 02:59:03.555
23 sebastian Kolze Changizi - Team Mascot WorkWear 02:59:21.723
24 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear 03:00:11.072
25 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:00:12.239
26 Marcus Holm - Hammel Cykle Klub 03:00:13.248
27 Jonas Zwisler - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
28 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior 03:00:26.077
29 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub 03:00:29.079
30 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
31 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:01:48.804
32 Valdemar Kure Krogh - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
33 Lauritz Aarslev - Team Herning CK Junior s.t.
34 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
35 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior s.t.
36 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring s.t.
37 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
38 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
39 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
40 Oliver Emil Errebo - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
41 Peter Friis Løfstedt - Team Herning CK Junior s.t.
42 Andreas Sulaj Kloppenborg - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
43 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
44 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior s.t.
45 Casper Busk Jensen - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
46 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
47 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen 03:01:57.65
48 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:02:00.549
49 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub 03:02:05.493
50 Frederik Thomsen - Team Mascot WorkWear 03:02:06.546
51 Daniel Handberg Sigh - Nr Søby Cykel Klub 03:04:11.375
52 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear 03:04:30.582
53 Birk Udengaard Hansen - Team Mascot WorkWear 03:05:21.062
54 Oliver Farving - Hammel Cykle Klub 03:05:49.285
55 Nicolai Luthmann - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 03:05:53.652
56 Frederik Bendix Carstensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 03:05:54.716
57 Marcus Sander Hansen - Team Pythonprocom - Velowear 03:06:52.804
58 Victor Malmqvist - Team ABC Junior 03:14:18.002
59 Kristian Kaimer Eriksen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 03:15:34.649
Dame A
1 Amalie Dideriksen - Boels-Dolmans Cycling Team 02:28:25.986
2 Janni Bormann - Scandic Thylander Powered by Orbea 02:37:28.374
3 Johanne Marcher - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02:37:29.583
4 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea 02:40:22.858
5 Line Eriksen - Scandic Thylander Powered by Orbea 02:40:24.301
Dame B
1 Maybritt Toft Bisp - Scandic Thylander Powered by Orbea 01:59:49.086
2 Kirsten Søvang - Scandic Thylander Powered by Orbea 01:59:50.122
3 Marianne Kofoed Jørgensen - Scandic Thylander Powered by Orbea s.t.
4 Louise Holm Houbak - Scandic Thylander Powered by Orbea 01:59:54.342
5 Maria Adamsen - Amager Cykle Ring 02:04:38.62
6 Heidi Walther - Køge Cykel Ring 02:11:54.371
7 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:11:57.108
8 Dorthe Hansen - Næstved Bicycle Club 02:21:09.58
9 Aino Abrahamsen - Hvidovre Cykle Klub 02:31:25.058
10 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 02:35:13.439
U17
1 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 01:48:22.612
2 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
3 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
5 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
6 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
7 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring s.t.
8 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club 01:48:25.682
9 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring 01:49:42.779
10 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
11 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
12 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 01:49:44.73
13 Mads Christiansen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 01:49:46.742
14 Peter Busk - Greve Cykle Club 01:50:04.828
15 Jonas Flø Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
16 Alexander Mark - Næstved Bicycle Club s.t.
17 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
18 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring s.t.
19 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 01:51:21.643
20 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre 01:51:24.054
21 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted 01:52:44.808
22 Sebastian Roer Iversen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:56:07.485
23 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport 01:56:10.091
24 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:56:34.005
25 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club 01:56:44.781
26 Max Pedersen - Næstved Bicycle Club 02:03:26.049
27 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 02:03:33.324
28 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport 02:03:44.598
29 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 02:03:46.592
30 Nicklas Koluda Jørgensen - Slagelse Cykle Ring 02:08:24.839
31 Sebastian Graabæk - Næstved Bicycle Club 02:10:40.08
U15
1 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:01:36.243
2 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
3 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
4 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring s.t.
5 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport s.t.
6 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport s.t.
7 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring s.t.
8 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club s.t.
9 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
10 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
11 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
12 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
13 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club s.t.
14 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring s.t.
15 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
17 William Gudmann - Lyngby Cycle Club s.t.
18 Oskar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
19 Mathias Bisgaard Rambøl - Slagelse Cykle Ring s.t.
20 Mads Thomsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
21 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring 01:01:49.646
22 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 01:01:56
23 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring 01:04:20.753
24 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring 01:04:23.583
25 William Lowth - Ordrup Cykle Club s.t.
26 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club s.t.
27 Marius Hansen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
28 Tobias Øager Møller - Lolland-Falster Cykle Klub 01:04:25.763
29 Marc Mortensen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
30 Markus Bjørno Jensen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
31 Emil Levring - Næstved Bicycle Club 01:04:28.797
32 Tobias Svarre - Rønnede cykelmotion 01:06:06.375
33 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring 01:06:07.847
34 Jakob Ulrik Kristensen - Team Cycling Ringsted 01:07:45.75
35 Carl Dalton - Amager Cykle Ring 01:07:46.94
36 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted s.t.
37 Jaspar Lonsdale - Amager Cykle Ring 01:07:58.685
38 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club 01:09:28.579
39 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring 01:09:30.257
40 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club s.t.
41 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub s.t.
42 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 01:11:11.056
43 Tue Lindegaard Christiansen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:11:16.795
44 William Bunde - Amager Cykle Ring 01:12:26.974
45 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring 01:12:49.823
46 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted 01:13:01.497
47 Mathias Haahr Mortensen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:18:14
48 Pedro Rødtnes - Køge Cykel Ring 01:20:49.368
U13
1 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:44:49.749
2 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
3 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:44:50.87
4 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
5 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring s.t.
7 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club s.t.
8 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
10 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring s.t.
11 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
12 Victor Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
13 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
14 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
15 Mads Willemoes Ipsen - Køge Cykel Ring 00:44:56.494
16 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 00:49:36.465
17 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
18 Anton Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
19 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring 00:49:39.009
20 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub s.t.
21 Emil Therkildsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
22 Gustav Frank Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
23 Oliver Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:51:02.913
24 Adam Brandt Jakobsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:52:09.892
25 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring 00:52:12.412
26 Rasmus Kristiansen - Næstved Bicykle Club 00:52:33.161
27 Julius Krievs - HCK 00:54:12.365
28 Tobias Arup Levring - Næstved Bicycle Club 00:54:58.106
29 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring s.t.
30 Nikolaj Ørskou - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
31 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:55:00.103
32 Valdemar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:55:21.474
33 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre 00:58:36.258
34 Silas Stensen - Cykling Odense s.t.
35 Markus Colberg Jensen - Næstved Bicycle Club 01:04:47.868
U11
1 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:23:15.428
2 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:24:26.016
3 Oskar Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring 00:25:56.374
4 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:25:58.073
5 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:26:45.305
6 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted 00:27:55.525
7 Gustav Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:28:15.554
8 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:28:57.564
9 Alexander Nørskov Larsen - Næstved Bicycle Club 00:29:35.938
U13 piger
1 Johanne Resen - Amager Cykle Ring 00:49:38.134
2 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:49:45.373
3 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:52:12.354
4 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted 00:52:53.827
5 Paulina Peuhkuri Pedersen - Næstved Bicycle Club 00:54:43.886
U11 piger
1 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:26:45.745
2 Ida Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring s.t.
3 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted 00:27:55.002
4 Ida Ditlevsen - Team Cycling Ringsted 00:32:33.557
5 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:34:30.744
6 Sif Stigaard - Amager Cykle Ring 00:35:47.323
U19 piger
1 Amanda Guldbæk Hansen - Roskilde Cykle Ring 02:21:17.632
H70
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club 02:03:57.804
U17 piger
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring 01:01:42.398
U15 piger
1 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring 01:01:43.069
2 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 01:04:27.992
3 liva kornval - Amager Cykle Ring 01:11:21.411
4 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 01:13:09.43
Annonce
Annonce
Classic Brugge-De Panne(1.WWT) 21/03
Volta Ciclista a Catalunya(2.UWT) 18/03-24/03
Classic Brugge-De Panne(1.UWT) 20/03
Settimana Coppi e Bartali(2.1) 19/03-23/03
Classic Brugge-De Panne(1.UWT) 20/03
Classic Brugge-De Panne(1.WWT) 21/03
E3 Saxo Classic(1.UWT) 22/03
Gent-Wevelgem(1.WWT) 24/03
Gent-Wevelgem(1.UWT) 24/03
La Roue Tourangelle Centr...(1.1) 24/03
Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 27/03
Paris - Camembert(1.1) 27/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce