Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I denne weekend afvikles Børn & Unge DM i Herning. Lørdag køres de danske mesterskaber i enkeltstart, mens der søndag køres DM i linjeløb. Se resultater herunder.
Annonce
U17
1 Jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club 00.22,29.62
2 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring 00.22,42.87
3 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 00.22,53.04
4 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev 00.22,57.67
5 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 00.23,16.99
6 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 00.23,19.39
7 Malthe Munch - Greve Cykle Club 00.23,21.87
8 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus 00.23,24.84
9 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 00.23,27.36
10 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 00.23,35.69
11 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 00.23,40.21
12 Frederik Thomsen - Cykling Odense 00.23,44.87
13 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.23,47.16
14 Ian Millennium - SV Kirchzarten 00.23,50.11
15 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev 00.23,50.82
16 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 00.23,51.45
17 Carl F P Voldbjerg - Aalborg Cykle-Ring 00.23,57.12
18 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre 00.23,58.80
19 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 00.23,59.11
20 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club 00.23,59.31
21 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 00.23,59.53
22 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus 00.24,00.00
23 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs 00.24,04.12
24 Mads Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,04.36
25 Peter Busk - Greve Cykle Club 00.24,04.65
26 Aksel Bech Skot-Hansen - Cykel Klubben Djurs 00.24,05.60
27 Frederik Egehus - Lyngby Cycle Club 00.24,05.84
28 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,06.42
29 Nikolaj Hald Hansen - Ry Cycle Club 00.24,12.39
30 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00.24,19.43
31 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,20.23
32 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring 00.24,25.437
33 Benjamin Movang - Lyngby Cycle Club 00.24,25.88
34 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus 00.24,27.30
35 Alexander Mark - Roskilde Cykle Ring 00.24,30.76
36 sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 00.24,31.08
37 Anders Lilliendal - Cykling Odense 00.24,33.43
38 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club 00.24,34.03
39 Marcus Holm - Herning Cykle Klub 00.24,34.14
40 Peter Friis Løfstedt - Herning Cykle Klub 00.24,40.86
41 Anders Stubberup - Holstebro Cycleclub af 1960 00.24,49.45
42 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub 00.24,49.58
43 Felix Clausen - Amager Cykle Ring 00.24,49.59
44 Birk Udengaard Hansen - Silkeborg I.F. Cykling 00.24,51.39
45 Jonas Nybo - Nr. Søby Cykel Klub 00.24,52.76
46 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub 00.24,55.99
47 Mikkel Ibman Rasmussen - Cykling Odense 00.24,59.65
48 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub 00.24,59.87
49 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring 00.25,00.42
50 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 00.25,01.03
51 Tobias Pilegaard Pedersen - Aalborg Cykle-Ring 00.25,03.72
52 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 00.25,05.79
53 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev 00.25,06.10
54 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring 00.25,07.47
55 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 00.25,14.50
56 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub 00.25,14.89
57 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring 00.25,16.63
58 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00.25,19.10
59 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club 00.25,21.05
60 Casper Næsager Nielsen - Thy Cykle Ring 00.25,24.17
61 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus 00.25,26.44
62 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club 00.25,30.51
63 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg I.F. Cykling 00.25,31.41
64 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre 00.25,31.53
65 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring 00.25,38.44
66 Kasper Gommesen - Kerteminde Cykelklub 00.25,42.57
67 Lucas Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00.25,42.60
68 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus 00.25,43.51
69 Emil Schmidt - Aalborg Cykle-Ring 00.25,43.67
70 jonas michaelsen - Herning Cykle Klub 00.25,51.36
71 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 00.25,55.27
72 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub 00.25,55.48
73 Daniel Mahler - Cykling Odense 00.25,56.37
74 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub 00.25,57.75
75 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
76 Laurits Skydsgaard Jensen - Greve Cykle Club 00.26,00.02
77 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub 00.26,07.12
78 Lasse Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub (elite) 00.26,09.000
79 David Alexander Jørgensen - Give Cykelklub (elite) 00.26,10.83
80 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre 00.26,22.41
81 Philip Bach - Amager Cykle Ring 00.26,23.87
82 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 00.26,26.08
83 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens Amatør Cykleklub 00.26,26.09
84 Oliver Andersen - Team Cycling Ringsted 00.26,31.06
85 Magnus Henneberg - Lyngby Cycle Club 00.26,31.08
86 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 00.26,31.61
87 Rasmus Øhlenschläger - Vejle Cykel Klub 00.26,32.10
88 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 00.26,33.44
89 Victor Malmqvist - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.26,35.67
90 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 00.26,36.06
91 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring 00.26,44.26
92 Mikkel Vinding - Herning Cykle Klub 00.26,44.75
93 August Kjær Agergaard - Cykle Klubben Aarhus 00.26,54.54
94 Oskar Ulrik Winkler - Roskilde Cykle Ring 00.26,58.55
95 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport 00.27,09.56
96 Magnus Skov Jensen - Slagelse Cykle Ring 00.27,13.38
97 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.27,40.94
98 Tobias Wedel Kold - Herning Cykle Klub 00.27,46.60
99 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00.28,27.03
100 Lauge Hatrup Woer - Cykle Klubben Aarhus 00.28,27.27
101 Silas Bolund Falkø - Nyborg Cykle Klub 00.28,41.86
102 Victor Juul Nielsen - Middelfart Cykel Club 00.28,44.76
103 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus 00.29,03.97
U16 piger
1 Amalie Spaabæk Schmücker - Amager Cykle Ring 00.26,55.67
2 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub 00.28,07.39
3 Mette Egtoft Jensen - Aalborg Cykle-Ring 00.28,17.43
4 Bjørk Jørgensen - Amager Cykle Ring 00.28,21.88
5 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring 00.29,06.78
6 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring 00.29,14.73
7 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub 00.29,20.78
8 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 00.30,16.26
9 Silja Vestergaard - Herning Cykle Klub 00.30,32.74
10 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub 00.30,59.48
11 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.31,07.93
12 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring 00.31,49.62
13 maja Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00.32,02.64
14 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 00.32,09.19
15 Anna Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 00.32,33.32
16 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 00.32,45.94
U15 drenge
1 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre 00.24,07.94
2 Luis Carl Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 00.24,25.11
3 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,43.04
4 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub 00.25,05.76
5 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.25,08.82
6 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport 00.25,11.44
7 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub 00.25,15.03
8 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 00.25,20.66
9 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub 00.25,27.15
10 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub 00.25,27.76
11 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub 00.25,31.65
12 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre 00.25,37.93
13 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.25,37.96
14 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 00.25,38.92
15 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00.25,49.30
16 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring 00.25,50.64
17 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.25,52.47
18 Julius Gulmann - Herning Cykle Klub 00.25,53.73
19 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club 00.25,57.04
20 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring 00.25,57.04
21 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted 00.25,59.74
22 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub 00.26,06.00
23 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre 00.26,09.40
24 Oliver Friis - Odder Cykel Klub 00.26,09.93
25 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling 00.26,16.51
26 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 00.26,16.95
27 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club 00.26,21.42
28 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring 00.26,33.40
29 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub 00.26,41.04
30 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club 00.26,42.15
31 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring 00.26,45.33
32 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.26,45.98
33 Corey Niklas Mahaffey - Amager Cykle Ring 00.26,49.84
34 Hans Landbo - Holte MTB Klub 00.26,54.53
35 Tobias Aagaard Hansen - Cykling Odense 00.27,01.45
36 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling 00.27,02.71
37 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club 00.27,06.14
38 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring 00.27,07.96
39 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 00.27,13.02
40 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring 00.17,16:00
41 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring 00.27,16.19
42 Viktor Wiby Paulsen - Odder Cykel Klub 00.27,23.63
43 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 00.27,26.33
44 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 00.27,42.40
45 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club 00.27,49.27
46 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense 00.27,53.76
47 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 00.27,57.96
48 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub 00.27,59.02
49 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub (elite) 00.27,59.31
50 Jens Winther Brinkmann - Randers Cykleklub af 1910 00.28,00.88
51 Aksel Klinge - Cykling Odense 00.28,05.54
52 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.28,07.37
53 Mads Bindzus - Aalborg Cykle-Ring 00.28,08.77
54 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.28,21.32
55 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport 00.28,22.12
56 Cedar Hansen - Cykle Klubben Aarhus 00.28,37.00
57 Joshua Kehlet - Cykle Klubben Aarhus 00.28,38.44
58 Peter Rod Ibsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.28,42.04
59 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 00.28,44.12
60 Boxuan Yang - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.28,54.06
61 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.29,00.97
62 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 00.29,06.34
63 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00.29,07.65
64 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 00.29,08.19
65 Nicklas Riis Andersen - Morsø Cykel Klub 00.29,13.67
66 Frederik Mahler - Cykling Odense 00.29,17.41
67 William Gudmann - Lyngby Cycle Club 00.29,18.10
68 Rasmus Søjberg Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.29,29.18
69 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.29,35.14
70 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 00.29,38.03
71 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus 00.29,48.01
72 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.29,50.16
73 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 00.30,50.58
74 Nikolai Gunnertoft Pedersen - Slagelse Cykle Ring 00.31,11.90
75 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club 00.31,17.77
76 Christian Krarup - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00.31,44.56
77 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960 00.31,46.21
78 Carl Jørgensen - Cykling Odense 00.31,46.86
79 Christopher Maan-Andersen - MTB Frederikshavn 00.31,57.57
80 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus 00.31,58.20
81 Alfred Schultz Jølving - Middelfart Cykel Club 00.32,26.95
82 Jakob Astrup - Middelfart Cykel Club 00.32,33.13
83 Mathias Michaelsen - Herning Cykle Klub 00.34,06.91
84 Oskar Tjørnelund Betzer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.34,16.60
U13 drenge
1 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub 00.19,42.33
2 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring 00.20,06.38
3 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00.20,08.32
4 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.20,19.74
5 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling 00.20,22.27
6 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00.20,26.05
7 Andreas Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 00.20,34.36
8 Victor Laumand Drue Nielsen - Varde Cykelklub 00.20,34.65
9 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring 00.20,52.06
10 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus 00.20,54.51
11 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00.20,57.85
12 Peter Verdi - Cykling Odense 00.20,58.57
13 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.21,00.41
14 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.21,07.59
15 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring 00.21,10.08
16 Konrad Busk - Køge Cykel Ring 00.21,10.11
17 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub 00.21,11.58
18 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00.21,11.95
19 William Lowth - Ordrup Cykle Club 00.21,12.01
20 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub 00.21,23.33
21 Mads Landbo - Holte MTB Klub 00.21,23.56
22 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE 00.21,27.21
23 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg I.F. Cykling 00.21,27.29
24 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub 00.21,45.38
25 Casper Lund Larsen - Team Cycling Ringsted 00.21,50.03
26 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted 00.21,51.07
27 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00.21,51.16
28 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring 00.21,54.90
29 Frederik Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 00.21,56.90
30 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club 00.22,03.47
31 Mads Willemoes Ipsen - Køge Cykel Ring 00.22,03.72
32 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00.22,10.87
33 William Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00.22,14.05
34 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.22,15.33
35 Mikkel Lykke - Silkeborg I.F. Cykling 00.22,16.30
36 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00.22,35.00
37 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00.22,42.13
38 Lukas Andersen - Roskilde Cykle Ring 00.22,45.41
39 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club 00.22,46.41
40 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 00.22,48.04
41 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring 00.22,58.30
42 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub 00.23,05.18
43 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub 00.23,05.57
44 Martin Nadal - Holbæk Cykelsport 00.23,08.30
45 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted 00.23,15.40
46 Mads Malmqvist - Cykleklubben Fix Rødovre 00.23,15.60
47 Jonas Brandt Kjeldsen - Odder Cykel Klub 00.23,16.13
48 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 00.23,17.04
49 William Bunde - Amager Cykle Ring 00.23,18.74
50 Johannes Rørby Petersen - Aalborg Cykle-Ring 00.23,23.30
51 Thor Juel Skivild - Cykling Odense 00.23,41.45
52 Magnus Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00.24,11.00
53 Joakim Pedersen Boysen - Herning Cykle Klub 00.24,13.64
54 Lucas Obitsø Mørch - Silkeborg I.F. Cykling 00.24,19.35
55 asger meedom - Herning Cykle Klub 00.24,38.78
56 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring 00.24,45.78
57 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00.24,58.34
58 Oliver Victor Urhøj - Team Cycling Ringsted 00.26,37.74
U13 piger
1 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 00.22,06.57
2 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub 00.22,06.57
3 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.22,16.49
4 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.22,16.54
5 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub 00.23,14.01
6 Claudia Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 00.23,51.58
7 liva kornval - Amager Cykle Ring 00.23,59.94
8 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00.24,18.50
9 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring 00.24,46.31
10 Kathrine Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub 00.24,54.02
11 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.25,33.75
U11 drenge
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00.21,59.66
2 Asger Bak Jepsen - Midtbyens CC - MCC 00.22,16.72
3 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring 00.22,24.91
4 Noah Bjørn Fogtmann Maurtizen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00.22,33.04
5 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00.22,43.19
6 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00.22,53.17
7 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960 00.22,55.02
8 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring 00.23,21.43
9 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub 00.23,28.45
10 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub 00.23,30.73
11 Anders Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.23,58.37
12 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub 00.24,01.48
13 Anton Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring 00.24,04.81
14 Victor Johannsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.24,10.54
15 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub (elite) 00.24,27.14
16 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub 00.24,36.59
17 Mikkel Vase - Herning Cykle Klub 00.24,38.08
18 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00.24,50.69
19 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring 00.25,27.31
20 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen - Herning Cykle Klub 00.25,57.75
21 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club 00.27,07.11
22 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00.27,38.55
23 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00.28,04.11
24 Emil Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.29,01.71
U11 piger
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00.23,42.09
2 Johanne Resen - Amager Cykle Ring 00.23,42.19
3 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00.29,22.93
Annonce
Annonce
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
Itzulia Basque Country(2.UWT) 01/04-06/04
Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04
Région Pays de la Loire ...(2.1) 02/04-05/04
Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 06/04
Paris-Roubaix(1.UWT) 07/04
Giro della Città Metropo...(1.1) 07/04
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce