Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
B - 37,0 km
1 Anders Dreyer Frost - Roskilde Cykle Ring 51:23:00
2 Simon Lund Guldbæk - Ordrup Cykle Club +00:36
3 Mads Bugge Andersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
4 Andreas Serop Larsen - Team ABC Elite st.
5 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub st.
6 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) st.
7 Marcus Bønlykke - Kalundborg Cykle Club st.
8 Anders Winsløw - Hvidovre Cykle Klub st.
9 Gustav Haislund - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
10 Kristoffer Stampe - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub st.
11 Nicolai Stegmann - Næstved Bicycle Club st.
C - 32,0 km
1 Tim Bendtsen - Holbæk Cykelsport 44:51:00
2 Patrick Seemann - Hvidovre Cykle Klub st.
3 Claus Nielsen - Roskilde Cykle Ring st.
4 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) st.
5 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub st.
6 Mark Ellegaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
7 Kim Petersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
8 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) st.
9 Kasper Trier Jørgensen - Amager Cykle Ring st.
10 Jakob Rasmussen - Bornholms Cycle Club +02:43
11 Michael Vandborg - Amager Cykle Ring st.
Junior - 34,0 km
1 Oliver Almind - Cycling Elite Copenhagen - Amager 45:07:00
2 Rasmus Bøgh Wallin - Cycling Elite Copenhagen - Amager +00:06
3 Mathias Linderod - Cycling Elite Copenhagen - Amager +00:40
4 Mads Corell - Team Kel-berg Roskilde Junior st.
5 Martin Frank - Riwal Cycling - Climacell - Junior st.
6 Oscar Bjørn-Rosager - D.C.R. - Ballerup st.
7 Magnus Bak Klaris - Cycling Elite Copenhagen - Amager st.
8 Andreas Stokbro - Cycling Elite Copenhagen - Amager st.
9 Tim Vang Cronqvist - D.C.R. - Ballerup st.
10 Tobias Mørch Kongstad - Cycling Elite Copenhagen - Amager st.
11 Mads Olander Hjort - Team PythonPro.Com st.
12 Mathias Dahl Pedersen - Team PythonPro.Com st.
13 Nikolaj Nielsen - Team ABC Junior st.
14 Marc Sehested - Cycling Elite Copenhagen - Amager st.
15 Maximilian Hoffmann - Amager Cykle Ring st.
16 Mohammed Mujel - Team Cycling Ringsted st.
17 Adam Kviesgaard Christensen - K C K Herlev st.
18 Christian Ingeman Lindquist - Cycling Elite Copenhagen - Amager st.
19 Christian Nykvist Larsen - Team Kel-berg Roskilde Junior st.
20 Julian Suhr - Team PythonPro.Com +00:54
21 Jacob Michelsen - Team PythonPro.Com +01:04
22 Søren Martinus Engberg - Team ABC Junior - 1 omg
23 Jacob Ammitsøe - Lyngby Cycle Club - 1 omg
24 Mark Frederiksen - CK Kronborg - 2 omg
D - 27,0 km
1 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 37:33:00
2 Anders Rom - Ordrup Cykle Club st.
3 Andreas Jensen - Hvidovre CK +00:07
4 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
5 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring st.
6 Morten Poder - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub st.
7 Thomas Frandsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub st.
8 Thomas Heunicke - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
9 Per Vinter - Roskilde Cykle Ring st.
10 Tommy Hass - D.C.R. - Ballerup st.
11 Kasper D. Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub st.
12 Jacob Zeeberg - TRI4 Triathlon Klub st.
13 Mikael Holm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +00:48
14 Morten Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub +01:04
15 Nicklas Hammerstrand - Bornholms Cycle Club +02:12
16 Dennis Egevang - Dansk Bicycle Club - 1 omg
17 Karsten Bothoft Nielsen - Køge Cykel Ring - 1 omg
H40 - 34,0 km
1 Morten Johansen - Sydkystens Cycling 47:07:00
2 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club +00:05
3 Kenneth Iversen - K C K Herlev st.
4 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club st.
5 Henrik Frederiksen - Amager Cykle Ring st.
6 Henrik Bandsholm - Sydkystens Cycling st.
7 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
8 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) st.
9 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club st.
10 Thomas Erringsø - Roskilde Cykle Ring st.
11 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring st.
12 Dennis Johansen - Roskilde Cykle Ring st.
13 Dean MacAulay - Ordrup Cykle Club st.
14 Michael Baunsgaard - D.C.R. - Ballerup st.
15 Christian Østergaard - Sydkystens Cycling st.
16 Jakob Steen-Petersen - Holte MTB Klub st.
17 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring st.
18 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted st.
19 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted st.
20 Tonni Wittenborg - Holte Cykel Klub st.
21 Stig Andersen - Sorø Bicycle Club +03:14
23 Peter Læssøe Jørgensen - Sydkystens Cycling - 1 omg
H50 - 22,0 km
1 Lars Schmidt - Hvidovre Cykle Klub 32:12:00
2 René Ravnsholt - Køge Cykel Ring +00:07
3 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club +00:49
4 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub st.
5 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted st.
6 jan hansen - Hareskov Cykelklub st.
7 Frank Reuter - Politiets IF, Kbh-Cykling +01:26
8 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
9 Henrik Møller - K C K Herlev st.
10 Ken G. Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling +01:54
11 Bo Simonsen - Køge Cykel Ring +02:19
12 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring st.
13 John Marfelt - Bornholms Cycle Club st.
14 John Frejlev - Lolland-Falsters Cykle Klub st.
15 Michael Juhl Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) +03:55
16 Jens Peter Larsen - Sorø Bicycle Club +03:59
17 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club - 1 omg
H60 - 17,0 km
1 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 28:41:00
2 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring st.
3 Claus Westerholt - Lolland-Falsters Cykle Klub st.
4 kell wohlert - Greve Cykle Club +01:17
Dame A - 19,0 km
1 Rikke Lønne - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 29:45:00
2 Marie Schousboe Vilmann - Team BMS Ladies st.
3 Iben Bohé - Team BMS Ladies +01:17
4 Mette fugl Rasmussen - Politiets IF, Kbh-Cykling +01:20
Dame B - 19,0 km
1 Kristine Bihrmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 31:03:00
2 Thora Ovesen - Ordrup Cykle Club +00:03
3 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
U17 - 27,0 km
1 Jakob Egholm - Roskilde Cykle Ring 40:49:00
2 Eigil Nikolajsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub st.
3 Anders Mielke - Roskilde Cykle Ring st.
4 Andreas Lund Andresen - Cykleklubben Fix Rødovre st.
5 Mathias Alexander Erik Larsen - Roskilde Cykle Ring st.
6 Kristian Kaimer Eriksen - Cykleklubben Fix Rødovre st.
7 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club st.
8 Marcus Olsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub st.
9 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring st.
10 Andreas Lorentz Kron - D.C.R. - Ballerup +00:53
11 Matias Gunnar Malmberg - Cykleklubben Fix Rødovre +01:01
12 Jens Raagaard - Roskilde Cykle Ring st.
13 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring +01:20
14 Phillip Christian Vejre - Lyngby Cycle Club +01:34
15 Kristian Siig Hessel - Cykleklubben Fix Rødovre +01:42
16 Timothy Berthol Hansen - Ordrup Cykle Club st.
17 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted st.
18 Adam Toftemark - Roskilde Cykle Ring st.
19 Peter Gylling - Roskilde Cykle Ring st.
20 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg +02:01
21 Andreas Hougaard Holst-Kruse - Cykleklubben Fix Rødovre +03:30
22 Christian Damgaard - Lyngby Cycle Club - 1 omg
23 Mads Pals Thomassen - Ordrup Cykle Club - 1 omg
24 Eskild Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre - 1 omg
25 Lucas Rishøj Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) - 1 omg
26 Magnus Tuxen Rosing - Cykleklubben Fix Rødovre - 1 omg
27 Rasmus Nejrup - Roskilde Cykle Ring - 2 omg
28 Nicolai Luthmann - Slagelse Cykle Ring - 2 omg
U15 - 19,0 km
1 Malthe Jack Hansen - Roskilde Cykle Ring 27:28:00
2 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring +00:09
3 Oskar Palm - Höllviken CK +00:23
4 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre st.
5 Sebastian Andreasson - D.C.R. - Ballerup st.
6 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club st.
7 Casper Tougaard Toft - Greve Cykle Club +00:29
8 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring +00:48
9 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club st.
10 Emil Vad - Ordrup Cykle Club +01:11
11 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev st.
12 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre st.
13 Noah Austin - Roskilde Cykle Ring st.
14 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring +01:37
15 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev +01:59
16 Kasper Ellegaard Vejen - Roskilde Cykle Ring st.
17 Jacob Jørgensen - Hedehusene Fløng Cykle Klub st.
18 tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix Rødovre st.
19 Kristoffer Ingemann Jørgensen - Roskilde Cykle Ring st.
20 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre +03:22
21 Magnus Travn Rost - Slagelse Cykle Ring st.
22 Ricky Martin Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub st.
23 Victor Hein Eriksen - Holbæk Cykelsport st.
U16P - 19,0 km
1 Caroline Andersson - Halmstad CK 29:14:00
2 Mie Olander Hjort - Næstved Bicycle Club +04:47
3 Sofia Persson - Höllviken CK - 1 omg
U13 - 14,0 km
1 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 21:28
2 Jonathan S. Petersen Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre +00:39
3 Oliver Lyngehoby - Køge Cykel Ring st.
4 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) st.
5 Anton Lauve Hermann - Ordrup Cykle Club +01:04
6 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport +01:30
7 Kasper Gylling - Roskilde Cykle Ring st.
8 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre st.
9 Jacob Marott - Roskilde Cykle Ring st.
10 Jacob Fredslund Larsen - Roskilde Cykle Ring st.
11 Mikkel Schreiner Tybjerg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +02:36
12 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring +02:54
13 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring st.
14 Mathias Andresen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) -1 omg
U11 - 7,0 km
1 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 11:54
2 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club st.
3 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) +00:37
4 Martin Nadal - Holbæk Cykelsport +01:10
5 Lukas Andersen - Roskilde Cykle Ring +01:24
6 lucas nygaard - Holbæk Cykelsport +02:13
7 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub st.
8 Magnus Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club +04:04
Annonce
Annonce
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
Itzulia Basque Country(2.UWT) 01/04-06/04
Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04
Région Pays de la Loire ...(2.1) 02/04-05/04
Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 06/04
Paris-Roubaix(1.UWT) 07/04
Giro della Città Metropo...(1.1) 07/04
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce