Feltet.dk anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og målrette annoncer. Denne information deles med tredjepart.
ACCEPTÈR COOKIES » LÆS MERE »

« Forrige|Næste » Foto: Frederik Maj

Resultater fra Sparekassen Vendsyssel Løbet i Aalborg

Del på Twitter
Del på Facebook
Udskriv artikel

17.04.2017 kl. 18:18 af Nikolaj Corfitz Jensen.

Michael Carbel (Véloconcept) viste international klasse på en kold dag i Nordjylland, da han vandt Sparekassen Vensyssel Løbet i Aalborg, mens Johanne Marcher (Team Rytger powered by CykeltøjOnline.dk) sejrede i damernes A-klasse. Vi har samlet resultaterne fra alle klasser herunder. 

Herre A
1 Michael Carbel Svendgaard  -  Team VéloCONCEPT   03:30:33
2 Jesper Odgaard Nielsen  -  coloQuick - CULT   s.t.
3 Maximilian Hoffmann  -  Christina Jewelry-KUMA   s.t.
4 Peter Kjær Nielsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
5 Frederik Muff  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   s.t.
6 Morten Gadgaard  -  Christina Jewelry-KUMA   03:31:27
7 Kristoffer Ylven WESTGAARD  -  Asker CK Elite   03:31:31
8 Jakob Frandsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   s.t.
9 Michael Reihs  -  Team VéloCONCEPT   s.t.
10 Mikkel Skjellerup  -  Team OK Kvickly Odder   s.t.
11 Mads Baadsgaard Rahbek  -  Team VéloCONCEPT   s.t.
12 Jon-Anders BEKKEN  -  Asker CK Elite   s.t.
13 Kasper Thomsen  -  Team WasteApp - AVIS   s.t.
14 Nicolaj Moltke Steen  -  Team VéloCONCEPT   s.t.
15 Daniel Bligaard Lyhne  -  coloQuick - CULT   s.t.
16 Rasmus Esmann Ginnerup  -  Thy Cykle Ring   s.t.
17 Jacob Gye Madsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   03:31:50
18 August Mors Poulsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   03:37:09
19 Anders Dreyer Frost  -  Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling   s.t.
20 Andreas Brandt Aidel  -  Hammel Cykle Klub   03:40:36
21 Nicolai Christensen  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:40:50
22 Kristian Kulset  -  Uno-X Hydrogen Development Team   03:40:52
23 Vidar VIKESTAD  -  IL SVERRE SYKKEL   03:41:03
24 Silas Zacharias Clemmensen  -  Hammel Cykle Klub   03:41:07
25 Lars Saugstad  -  Uno-X Hydrogen Development Team   03:41:14
26 Adrian RIPS  -  elektroland24 Cycling Team   s.t.
27 Andre Rahd BEKKEN  -  Asker CK Elite   s.t.
28 Alexander Bojsen  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:41:16
29 Jonas Nordkroggård  -  Christina Jewelry-KUMA   s.t.
30 Karol Michalski  -  Pronghorn Racing   03:41:38
31 Anton Elfarsson  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:47:30
32 Anders Krogh Jensen  -  Team OK Kvickly Odder   s.t.
33 Erik Gellein Halvorsen  -  Sandefjord Sykleklubb   03:58:13

 

Herre B
1 Christian Gorm Albrechtsen  -  Herning Cykle Klub   03:14:41
2 Asbjørn Ravn Rasmussen  -  Hammel Cykle Klub   s.t.
3 Mikkel Beck Olsen  -  Team AURA Energi - CK Aarhus   03:14:47
4 Alexandar Lander  -  Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling   03:18:25
5 Thor Mørup Prødel  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   03:19:08
6 Mads Søgaard Mondrup  -  Herning Cykle Klub   03:20:55
7 Jorn Oerlemans  -  Team OK Kvickly Odder   03:21:03
8 Asbjørn Koop Dalgaard  -  Vejle Cykel Klub   03:29:50
9 Christian Berg-Larsen  -  Amager Cykle Ring   03:34:06
10 Thomas JANSEN  -  If Frøy   s.t.
11 Nicolai Kjærstad  -  Bærum OCK   04:20:19

 

Herre C
1 Morten Christiansen  -  Horsens Amatør Cykleklub   02:49:46
2 Daniel Falk Andersen  -  Hammel Cykle Klub   02:49:55
3 Ole Emil Andersen  -  Cykle Klubben Aarhus   02:51:02
4 Simon Andrup  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
5 Daniel Vestergaard Villadsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
6 Lasse Kjær Hansen  -  Hammel Cykle Klub   02:51:39
7 Jacob Krogh Keldsen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc)   02:52:42
8 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard  -  Amager Cykle Ring   02:55:19
9 Anders Aarkrog Jepsen  -  Amager Cykle Ring   02:56:28
10 Michael Styrk Andersen  -  Cykling Odense   s.t.
11 Trine Schmidt  -  Lotto Soudal Ladies   02:56:50
12 Mathias Meldgård  -  Vejle Cykel Klub   03:01:43
13 Glenn Nilsson  -  CK Ringen   03:03:28
14 Marko WEBER  -  PSV90 Neubrandenburg   03:09:03

 

Herre D
1 Mads Larsen  -  Støvring Motion   01:55:25
2 Mathias Panduro Høgfeldt Pedersen  -  Skive Cykle Klub   s.t.
3 Søren Bak Jepsen  -  Birkerød Bicycle Club   01:55:26
4 Nikolaj Hebsgaard  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
5 Kristian Kallesøe Bruun  -  Randers PI Cykelafdelingen   01:55:29
6 Poul Bentsen  -  Kolding Bicycle Club   01:55:39
7 Jesper Jensen  -  Vejen Bicycle Club   01:56:10
8 Martin Larsen  -  Vejen Bicycle Club   s.t.
9 Stefan Holm Frederiksen  -  Uldum Cykel Motion   s.t.
10 Kasper Thomsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
11 Frank Eriksen  -  Randers Cykleklub af 1910   s.t.
12 Anders Thorup  -  Randers PI Cykelafdelingen   s.t.
13 Allan Hareskov  -  Cykle Clubben Hjørring   s.t.
14 Kristian Hald  -  Cykle Clubben Hjørring   s.t.
15 Jesper Kannegaard  -  Hobro Cykle Club af 1938   s.t.
16 Momme Lassen  -  SG Athletico Büdelsdorf   s.t.
17 Magnus Kristensen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:57:19
18 Kim Ternstrøm  -  Tønder Amatør Cykle Ring   01:59:15
19 Rasmus Højsgaard  -  Hobro Cykle Club af 1938   02:00:19
20 Claus Nylander Hougaard  -  Randers PI Cykelafdelingen   02:01:15
21 Palle Obel  -  Cykelmotion Viborg   02:01:43
22 Robert Kvistgaard  -  Give Cykelklub   s.t.
23 Mikael Aakmann Pedersen  -  Morsø Cykel Klub   s.t.
24 dan christensen  -  Fredericia Cycle Club   s.t.
25 Dan Koch  -  Hammel Cykle Klub   02:04:06
26 Steffen Sillesen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   02:04:08
27 John Poulsen  -  Hobro Cykle Club af 1938   02:05:38
28 Morten Korsgaard  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   s.t.
29 Michael Skov  -  Odder Cykel Klub   02:22:36
30 Brian Johnsen  -  Silkeborg IF Cykling   02:24:03

 

Junior herrer
1 Valdemar Kure Krogh  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   02:53:35
2 Oliver Knudsen  -  Team Mascot WorkWear   s.t.
3 Andreas ANDERSSON  -  HalmstadCK   s.t.
4 Gustav JOHANSSON  -  HalmstadCK   s.t.
5 Casper Kjelgaard Ilsø  -  Team Herning CK Junior   s.t.
6 Jeppe Klein Jensen  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   s.t.
7 Nicolai Clausen  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   s.t.
8 Morten Andreas Stampe  -  Team Herning CK Junior   s.t.
9 Martin Omarsson Mollerup  -  Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior   02:55:54
10 Sander Andersen  -  Team ABC Junior   02:55:58
11 Niklas Spilcker Jacobsen  -  Team Mascot WorkWear   02:56:02
12 Søren Vosgerau  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
13 Jannik Nedergaard Nielsen  -  Team Herning CK Junior   s.t.
14 Aksel Bech Skot-Hansen  -  Team Mascot WorkWear   s.t.
15 Jonas Nygaard Perto  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
16 Frederik Rosenmeyer  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   s.t.
17 Sebastian Ryttersgaard  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   s.t.
18 Peter Friis Løfstedt  -  Team Herning CK Junior   02:56:33
19 Niklas JAGERSTAL  -  HalmstadCK   02:56:58
20 Christoffer WALL  -  HalmstadCK   02:57:03
21 Thomas Koldkjær Decker  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   02:57:45
22 Jørgen CHRISTOFFERSEN  -  Fredrikstad sykkelklubb   02:58:29
23 Frederik Uhre  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   02:59:35
24 Magnus Henneberg  -  Team Cycling Elite Copenhagen   03:00:50
25 sebastian Kolze Changizi  -  Team Mascot WorkWear   03:07:02
26 Casper Næsager Nielsen  -  Thy Cykle Ring   03:12:59
27 Mads Andersen  -  Team Vifra Kvickly Odder Junior   05:22:45

 

U17 drenge
1 Robin Juel Skivild  -  Cykling Odense   01:54:01
2 Jacob Christensen  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
3 Frederik Wandahl  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
4 Benjamin Hertz  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
5 William Blume Levy  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
6 Emil Schandorff Iwersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
7 Julius Nowak Dalner  -  Holbæk Cykelsport   01:54:04
8 Alexander Mark  -  Næstved Bicycle Club   01:55:11
9 Frederik Erringsø  -  Roskilde Cykle Ring   01:55:18
10 Tue Larsen  -  Slagelse Cykle Ring   s.t.
11 Alfred Rasmussen  -  Odder Cykel Klub   s.t.
12 Oliver Friis  -  Odder Cykel Klub   s.t.
13 Simon Høy  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
14 Sebastian Theodor Millinge Petersen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
15 Rasmus Madsen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
16 Kasper Viberg Søgaard  -  Lyngby Cycle Club   s.t.
17 Magnus Rost  -  Slagelse Cykle Ring   01:55:31
18 Marckus Njor  -  Cykleklubben Fix Rødovre   01:56:23
19 Luis Carl Jørgensen  -  Roskilde Cykle Ring   01:58:49
20 Jeppe Andreasen  -  Odder Cykel Klub   02:00:03
21 Magnus SØRBØ  -  Gjerstad IL Sykkelgruppe   s.t.
22 Emil Schmidt  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
23 Sebastian Roer Iversen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   s.t.
24 Kristian Mundbjerg  -  Herning Cykle Klub   s.t.
25 Casper Skov Lodahl  -  Herning Cykle Klub   02:00:13
26 Tobias Pilegaard Pedersen  -  Aalborg Cykle-Ring   02:03:10
27 Morten Aalling Nørtoft  -  Give Cykelklub   02:10:18
28 Viktor Frost  -  Cykle Klubben Aarhus   02:11:48
29 Viktor Wiby Paulsen  -  Odder Cykel Klub   02:14:18
30 Tobias Wedel Kold  -  Herning Cykle Klub   02:15:58
31 Nicklas Koluda Jørgensen  -  Slagelse Cykle Ring   02:18:06
32 Cedar Hansen  -  Cykle Klubben Aarhus   02:25:20
33 Mikkel Vinding  -  Herning Cykle Klub   02:31:19

 

U15 drenge
1 Mads-Emil Dupont Hougaard  -  Randers Cykleklub af 1910   01:08:53
2 Henrik Mehammer BORGE  -  Horten og Omegn Cykleklubb   01:12:22
3 Mathias Møller Jørgensen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
4 Emil Andersen  -  Horsens Amatør Cykleklub   01:12:24
5 Oliver B. Søndergaard  -  Silkeborg IF Cykling   s.t.
6 Niklas Strømsted  -  Køge Cykel Ring   s.t.
7 0 Sørensen  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
8 Jonas Larsen  -  Haderslev Starup Cykelklub   s.t.
9 Anders vos sørensen  -  Nr Søby Cykel Klub   s.t.
10 Nicolai Wandahl  -  Höllviken CK - SE   s.t.
11 Simon Dalby  -  Holstebro Cycleclub af 1960   s.t.
12 Casper RØNNING  -  Horten og Omegn Cykleklubb   s.t.
13 Henrik Pedersen  -  Herning Cykle Klub   s.t.
14 Jonas Birk Madsen  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
15 Oscar Munk-Olsen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:12:28
16 Oliver Fallahpour Søholm  -  Horsens Amatør Cykleklub   01:12:30
17 Andreas Læssø Unger  -  Give Cykelklub   01:13:27
18 Martin Skytte Glerup  -  Silkeborg IF Cykling   01:13:28
19 Mads Bindzus  -  Aalborg Cykle-Ring   01:14:56
20 Nicklas Fonnesbech  -  Herning Cykle Klub   01:17:02
21 Tobias Breiner  -  Nr Søby Cykel Klub   s.t.
22 Rasmus Perto  -  Cykle Klubben Aarhus   01:17:46
23 Gustav Stigaard Topp Lauridsen  -  Holstebro Cycleclub af 1960   01:18:36
24 Alfred Schultz Jølving  -  Middelfart Cykel Club   s.t.
25 Magnus Lorents Nielsen  -  Silkeborg IF Cykling   s.t.
26 Mads Nadhazi Almstrup  -  Cykle Klubben Aarhus   s.t.
27 Joakim Tanski Kristensen  -  Silkeborg IF Cykling   s.t.
28 Morthen Wang Baksaas  -  Tønsberg CK   01:19:34
29 Frederik Aalling Nørtoft  -  Give Cykelklub   s.t.
30 Malte Ballegaard  -  Randers Cykleklub af 1910   01:23:41
31 Philip Steenbjerg  -  Herning Cykle Klub   01:23:56
32 Magnus Haugaard  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
33 Casper Blicher Nielsen  -  Middelfart Cykel Club   01:24:15
34 Jacob Degn Fryland  -  Vejle Cykel Klub   s.t.
35 Tinus AARSTADBERG  -  Horten og Omegn Cykleklubb   01:27:41
36 mathias michaelsen  -  Herning Cykle Klub   01:29:00
37 Tobias Aaen  -  Herning Cykle Klub   01:29:48

 

U13 drenge
1 Tore Troelsen  -  Herning Cykle Klub   00:52:43
2 Jakob Falk Paarup  -  Amager Cykle Ring   00:55:29
3 Theodor August Clemmensen  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
4 Lasse Svoldgaard Andersen  -  Silkeborg IF Cykling   00:56:36
5 Noah Wulff  -  Cykle Klubben Aarhus   00:56:37
6 Sebastian B. Søndergaard  -  Silkeborg IF Cykling   00:59:57
7 Karl-Aksel Tilly  -  Herning Cykle Klub   s.t.
8 Jens Bak Bjerregaard  -  Cykle Klubben Aarhus   01:01:56
9 Johannes Rørby Petersen  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
10 Oscar Holm Lauridsen  -  Horsens Amatør Cykleklub   01:01:58
11 benjamin Holtebo  -  Aalborg Cykle-Ring   01:02:08
12 Sebastian Lundtoft Lindbjerg  -  Herning Cykle Klub   01:04:14
13 Victor Johannsen  -  Silkeborg IF Cykling   01:05:21
14 Gustav Bakgaard  -  Aalborg Cykle-Ring   01:09:25
15 Matheus Wang Baksaas  -  Tønsberg CK   01:12:53
16 Bertel Hjorth pedersen  -  Thy Cykle Ring   01:26:22

 

U11 drenge
1 Asger Bak Jepsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:36:17
2 Jacob Kvistgaard  -  Give Cykelklub   00:37:17
3 Malthe Obitsø Forsberg  -  Cykle Klubben Aarhus   00:43:17
4 Emil Pedersen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   00:43:21
5 Casper Johannsen  -  Silkeborg IF Cykling   00:43:30
6 Gustav Schlüter  -  Roskilde Cykle Ring   00:45:36

 

Dame A
1 Johanne Marcher  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   03:03:25
2 Michelle Lauge Quaade  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   s.t.
3 Marlene Jakobsen  -  Racing89ers   03:08:36
4 Maria Julie Høiriis Nielsen  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   03:12:38
5 Rikke Bak Dalgaard  -  Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater   s.t.
6 Mette Fischer Therkelsen  -  Cykling Odense   s.t.
7 Josefine Huitfeldt  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   03:20:02
8 Siri Strand  -  Cykle Klubben Aarhus   03:33:12

 

Dame B
1 Kirsten Søvang  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   02:10:17
2 Helle Hygum  -  Holstebro Cycleclub af 1960   s.t.
3 Jenny Lassen  -  SG Athletico Büdelsdorf   02:10:20
4 Heidi Gabriel  -  Sydkystens Cycling   02:22:12

 

Junior damer
1 Thale Bjerk  -  Bærum OCK   02:09:23
2 Nanna Warming  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   02:31:19

 

U17 piger
1 Elvine Margrethe Brun Gadeberg  -  Holstebro Cycleclub af 1960   01:17:32
2 Ida JOHANSSON  -  Mölndals CK Team Merida Sverige   01:18:26
3 Caroline Andersson  -  Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK   01:19:38
4 Mie Saabye  -  Mountain Bike Klub Silkeborg   01:20:59
5 Hennie ENGEBRETSEN  -  Horten & Omegn Cykleklubb   01:21:00
6 Mille Troelsen  -  Herning Cykle Klub   01:26:59

 

U15 piger
1 Gullborg Guttesen  -  Herning Cykle Klub   01:15:35
2 Alma JOHANSSON  -  Mölndals CK Team Merida Sverige   01:21:01
3 Julie Uhre  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:28:26
4 Celina Mygdam Mikkelsen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:42:20
5 Claudia Mygdam Mikkelsen  -  Cykle Klubben Aarhus   01:44:16

 

U13 piger
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen  -  Cykle Klubben Aarhus   00:59:59
2 Mette Kristine Tygesen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:15:00
3 Sofie Amalie Steen Pedersen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:17:58
4 Sofie Pedersen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   01:18:16

 

U11 piger
1 Klara Schlüter  -  Roskilde Cykle Ring   00:45:35
2 lærke michaelsen  -  Herning Cykle Klub   00:45:46

 

Herre veteran 40
1 claus holm  -  Holte Cykel Klub   02:49:02
2 søren nilsson  -  Amager Cykle Ring   02:49:09
3 Henrik Frederiksen  -  Holte Cykel Klub   s.t.
4 Jesper Jensen  -  Holte Cykel Klub   02:51:19
5 Jesper Olsen  -  Viborg MTB   s.t.
6 Carsten Jensen  -  Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919   s.t.
7 Henrik Dann Andersen  -  Aarhus Cycling (AaC)   s.t.
8 Kenneth Iversen  -  K C K Herlev   02:57:47
9 kim olesen  -  Vejle Cykel Klub   02:58:08
10 Dan Holtebo  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
11 Fredrik ROSTEDT  -  Jönköpings CK   s.t.
12 Tommy Hass  -  DCR - Ballerup   03:02:04
13 Per Holst Menander  -  Thy Cykle Ring   03:23:21

 

Herre veteran 50
1 Bjarne Olsen  -  Silkeborg IF Cykling   01:56:51
2 Flemming Steen  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
3 Kim Hørslev  -  Cykel Klubben Djurs   s.t.
4 Torleif Røberg  -  Fredericia Cycle Club   s.t.
5 Peter Holm Nielsen  -  Aarhus Cycling (AaC)   s.t.
6 Finn Yding Sørensen  -  Horsens Amatør Cykleklub   s.t.
7 Jens Høiberg  -  Odder Cykel Klub   s.t.
8 Kim Lambæk  -  Vejen Bicycle Club   01:57:09
9 Bo Sommer  -  Elite Cycling Snejbjerg   01:57:38
10 Dennis Bay  -  Hammel Cykle Klub   02:00:08
11 Kenneth Christensen  -  Cykelmotion Viborg   02:00:22
12 Jens Kasler  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   s.t.
13 Peter Isager  -  Cykel Klubben Djurs   s.t.
14 Christopher Ouzman  -  Hvidovre Cykle Klub   02:00:29
15 Thomas Schlüter  -  Roskilde Cykle Ring   s.t.
16 kenneth nielsen reinholdt  -  Næstved Bicycle Club   02:09:17
17 Søren Lambert Andersen  -  Give Cykelklub   s.t.
18 martin young  -  Fredericia Cycle Club   02:09:21
19 Claus Boe Jensen  -  Viborg MTB   02:10:40

 

Herre veteran 60
1 Kai Pedersen  -  Randers Cykleklub af 1910   02:10:16
2 Jochen Keiler  -  SGAthletico Büdelsdorf   s.t.
3 Henrik Jensen  -  Randers Cykleklub af 1910   s.t.
4 klaus peter petersen  -  Aalborg Cykle-Ring   s.t.
5 Manfred Bartsch  -  SGAthletico Büdelsdorf   s.t.
6 Vagn Skærlund Frandsen  -  Odder Cykel Klub   02:12:56

 

SENESTE

Vis valgte

TORSDAG

Vis valgte

ONSDAG

Vis valgte

TIRSDAG

Vis valgte

SENESTE: OPTAKTER

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: GIRO D'ITALIA

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: FELTET.DK HOLDNINGER

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: TOUR DE FRANCE

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: VUELTA A ESPAÑA

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: NYT OM DE DANSKE KONTI-HOLD

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: NYT OM WORLD TOUR HOLD

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: MATERIALE OG UDSTYR

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: NYT OM DE DANSKE PROFFER

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

SENESTE: FORÅRSKLASSIKERNE

Vis valgte | Se hele artikelarkivet

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 5155 8966

info@feltet.dk