Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
Feltet.dk vil ligesom vi gør med de største hold i den internationale cykelverden også have fokus med de største danske hold. Derfor vil vi i den kommende periode opdatere om alle bekræftede skifter og forlængelser, de danske hold fortager sig.
Team Designa Køkken – Blue Water (LUKKER)
Ud
Jimmi Sørensen (Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning)
Rasmus Quaade (Team Concordia)
Glenn Bak (Team Energi Fyn)
Morten Christiansen (Stopper)
René Jørgensen (?)
Michael Reihs (?)
Sergey Firsanov (Vender hjem)
Jacob Kollerup (Team ABC)
Kasper Jebjerg (Glud & Marstrand-LRØ)
Niki Byrgesen (Team Concordia)
Michael Færk Christensen (Sportsdirektør Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning)
Daniel Kreutzfeldt (Stopper)
Casper Jørgensen (Ny banelandstræner)
Adrian Udesen (?)
Emil Hovmand (Stopper)
Mathias Lisson (Team Designa Køkken-Knudsgaard)
Jens Erik Madsen (Team Concordia)
Team Concordia Forsikring
Ind
Rasmus Quaade (Team Designa Køkken - Blue Water)
Niki Byrgesen (Team Designa Køkken - Blue Water)
Thomas Guldhammer (Team Energi Fyn)
Lasse Norman Hansen (Team RCR Odense Junior)
Christian Ranneries (Team Energi Fyn)
Rasmus Guldhammer (HTC Columbia)
Ricky Enø Jørgensen (Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning)
Andreas Frisch (Team Energi Fyn)
Jens Erik Madsen (Team Designa Køkken - Blue Water)
Mads Meyer (Team Energi Fyn)
Forlængelser
Sebastian Lander
Nikola Aistrup
Nicolai Steensen
Kasper Schjønnemann
Ud
Daniel Foder (Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning)
Nicolai Olesen (Team Energi Fyn)
Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
Ind
Daniel Foder (Team Concordia)
Thomas Vedel Kvist (QuickStep)
Jimmi Sørensen (Team Designa Køkken - Blue Water)
Michael Færk Christensen (Sportsdirektør)
Michael Valgreen Andersen (Glud & Marstrand Hobro)
Kasper Jebjerg (Team Designa Køkken - Blue Water)
Forlængelser
Michael Berling
Niki Østergaard
Christopher Juul Jensen
Lasse Bøchman
Christian Moberg
Jacob Nielsen
Troels Vinther
Kasper Linde
Mathias Gade
Ud
Mads Christensen (Team Saxo Bank)
Ricky Enø Jørgensen (Team Concordia Forsikring)
Michael Tronborg (Team Differdange)
Mathias Frostholm (Indstiller karrieren)
Team Energi Fyn
Ind
Christian Jersild Jensen (Team Designa Køkken - Blue Water junior)
Matias Greve (Team RCR Odense Junior)
Jesper Hansen
Glenn Bak (Team Designa Køkken - Blue Water)
Nicolai Olesen (Team Concordia)
Morten Øllegaard (Team Stenca Trading)
Morten Christensen (Randers CK)
Forlængelser
Christian Kreutzfeldt
Rasmus Sterobo
Søren Pugdahl
Kristian Haugaard
Jakob Bering
Ud
Thomas Guldhammer (Team Concordia)
Christian Ranneries (Team Concordia)
Andreas Frisch (Team Concordia)
Mads Meyer (Team Concodia)
Jacob Kodrup (Pause)
Team ABC
Ind
Jakob Kollerup (Team Designa Køkken - Blue Water)
Heine Hansen (Designbrookers)
Michael Smith Larsen (Team Stenca Trading)
Forlængelser
Jacob Christiansen
Michael Jæger
Michael Johansen
Ud
Christina Watches (2010: Team Stenca Trading - M1)
Ind
Mads Hardahl (Aalborg CR)
Michael Rasmussen
Forlængelser
Pelle Clapp
Jesper Odgaard
Ud
Nicki Rasmussen (Team Designa Køkken-Knudsgaard)
Morten Øllegaard (Team Energi Fyn)
Michael Smith Larsen (Team ABC)
Team Reelight
Ind
Lars Iversen (Viborg Cycling)
Anders Damgaard Christiansen
Forlængelser
Patrick Clausen
Mark Sehested Pedersen
Nikolaj Emil Svenningsen
Sebastian Refsgaard
Lars Frydenlund Enevoldsen Jensen
Jesper Hansen
Niels Hedekær Olsen
Ud
Team Designa Køkken-Knudsgaard (Nyt hold)
Ind
Mathias Lisson (Team Designa Køkken-Blue Water)
Nicki Rasmussen (Team Stenca Trading-M1)
Alexander Mørk (Team Knudsgaard - junior)
Lenni Andersen (Herning CK)
Søren Sølvsten Nielsen (Team Knudsgaard - junior)
Otto Kristensen (Thy CR)
Matias Rosendal Damm (Team Knudsgaard - junior)
Asbjørn Kragh Andersen (Team Knudsgaard - junior)
Odder CK Elite
Ind
Morten Lambert (Vejle Cykel Klub)
Rasmus Mygind (Randers CK)
Jacob Linkis (Århus)
Forlængelser
Lasse L. Iversen
Niels-Henning Lauridsen
Ud
Jesper Juul Andreasen (Bornholm Pro Cycling)
Christian Juul Andreasen (Bornholm Pro Cycling)
Bornholm Pro Cycling (Nyt hold)
Ind
Jesper Juul Andreasen (Odder CK)
Christian Juul Andreasen (Odder CK)
Sebastian Andersen (ABC)
Steffen Outzen (Århus CK)
Marc Garby (Team Cycling Ringsted)
Patrik Erikson (Italiensk hold)
Andreas Thell (CK Ringen)
Kasper Svingel (Team Designa Køkken - Blue Water junior)
Annonce
Annonce
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
Itzulia Basque Country(2.UWT) 01/04-06/04
Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04
Région Pays de la Loire ...(2.1) 02/04-05/04
Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 06/04
Paris-Roubaix(1.UWT) 07/04
Giro della Città Metropo...(1.1) 07/04
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce