OM FELTET.DK

Den 22. marts 2003 åbnede Feltet.dk for første gang. Målet med siden var at blive Skandinaviens største internetportal indenfor cykelsporten. Et mål som blev opfyldt i 2006, og derfor koncentrerer vi os nu om at fastholde denne position og løbende udvikle nye tiltag.

Siden er for alle cykelfans samt tidligere og nuværende udøvende, og Feltet.dks redaktion håber på at kunne fortsætte den positive udvikling, som har været kendetegnet siden starten.

Har du ris, ros eller forslag til Feltet.dk? Din kommentar vil blive sendt til redaktionen. Alle kommentarer vil blive læst, men af ressourcemæssige årsager kan vi ikke garantere et svar.

Du kan også kontakte Feltet.dk telefonisk på 51 55 89 66.

Ønsker du/I, at annoncere på Feltet.dk, så kan du kontakte os på annonce@feltet.dk

Feltet.dk ejes af IT-firmaet www.JJnet.dk, som i 2011 blev omdannet til et aktieselskab.

 

Bliv annoncør på Feltet.dk

Har I en firmaprofil der gerne vil leve op til at altid at være med, når det drejer sig om de sidste nye tiltag indenfor Jeres branche, så er følgende netop noget for Jer. Feltet.dk kan tilbyde masser af forskellige tiltag indenfor annoncering og online auktioner.

For yderligere informationer om online annoncering, test af produkter, redaktionel samarbejde og auktioner på Feltet.dk kan vi kontaktes pr. email annonce@feltet.dk eller telefon 51 55 89 66. 
  
Feltet.dk kan tilbyde:
- Annonceplads på Nordens største cykelside, der minimum bliver besøgt af 30.000 dagligt
- 12 års erfaring i cykelbranchen
- Attraktive priser
- Fra marts til september måned optil 80.000 besøgende dagligt
- Opsætning af annoncer i et professionelt design
- At rentegne billeder og logoer til bannere
- At udføre grafisk arbejde i forbindelse med et banner
- Erfaring indenfor annoncering på Internettet
- Vejledning omkring de mest hensigtmæssige pladser for netop DIT firma
- Vejledning omkring tidsrammer på din annoncering
- Flere forskellige annonceformater
- At sætte flere forskellige bannere i rotationer
- Klik, eksponering eller tidsbegrænset annoncer

Kort sagt kan Feltet.dk tilpasse DIN annonce til DIT behov!

 Feltet.dk forventer: 
- Konstruktiv dialog mellem annoncøren og Feltet.dk
- Bannere der ikke virker stødende på Feltet.dks brugere

Ønsker du/I, at annoncere på Feltet.dk, så bedes du/I kontakte os på annonce@feltet.dk.

 

Online auktioner på Feltet.dk

Revolutionerende nytænkning indenfor cykelsporten.

Feltet.dk kan tilbyde:
- Opsætning af auktioner i et professionelt design
- Salg af Jeres produkter på Skandinaviens største cykelside via auktioner
- Markedsføring af Jeres navn og/eller produkt på Feltet.dk
- Markedsføring af Jeres navn og/eller produkt pr. nyhedsmail
- Garanti af salg indenfor en angivet tidsramme
- At rentegne billeder og logoer
- Sikker online betaling via Visa/Dankort m.m.
- Minimumspris efter Jeres valg på hver vare
- Support på produkterne i samråd med leverandøren
- Erfaring indenfor auktioner og salg af produkter online


Feltet.dk forventer:
-
Attraktive varer uden defekter og mangler
- At leverandøren giver garanti på varerne
- Samarbejde om markedsføringsstrategi
- Konstruktiv dialog mellem leverandøren og Feltet.dk

Se mere på www.feltet.dk/cykeludstyr

For aftale om auktioner eller yderligere informationer om Feltet.dk kontaktes pr. email auktion@feltet.dk eller telefon 51 55 89 66

 

Kontakt muligheder


Feltet.dk
Åsvinget 5,
9800 Hjørring

Telefon: 51 55 89 66       
Email: info@feltet.dk  


Redaktionen:

Redaktionen - redaktion@feltet.dk
Telefon - +45  51 55 89 66       .

Redaktionschef Jesper Johannesen - jesper@feltet.dk
Redaktionsmedlem Henriette Brandt - henriette@feltet.dk
Redaktionsmedlem Lasse Wedege Penning - lasse@feltet.dk 

Øvrige medarbejdere

Annoncering:
Bjarne Albrektsen - bjarne@feltet.dk 
Jesper Johannesen - jesper@feltet.dk


Nyhedsansvarlige:
Malte Philbert Jessen - malte@feltet.dk
Benjamin Lillelund - benjamin@feltet.dk
Jørgen Nielsen - jn@feltet.dk
Mads de Wolff - mads@feltet.dk

Mathias Overgaard Poulsen - mathias@feltet.dk 
Emil Axelgaard - emil@cyclingquotes.com
Lukas Knöfler - info@feltet.dk 
Nikolaj Jensen - info@feltet.dk
Frederik Zeuner - info@feltet.dk
David Bruno - info@feltet.dk
Simon Knudstrup - simon@feltet.dk
Jon Tolstrup - info@feltet.dk
Jonas Krügermeyer Nygaard - info@feltet.dk
Tobias Slotsgaard - info@feltet.dk
Sebastian Mikkelsen - info@feltet.dk
Emil Brix Christensen - info@feltet.dk
Simon Guldbæk - info@feltet.dk
Mads Øbro - info@feltet.dk
Nicklas Frisk Johanssen - info@feltet.dk

MTB og cykel cross
Terrænredaktionen - mtb@feltet.dk
   
TV-oversigt:
Martin Hogrebe - tv@feltet.dk
 
Udstyrsredaktion
Udstyrsredaktion: udstyr@feltet.dk
Joakim Lau - joakim@feltet.dk
Morten Andersen - morten@feltet.dk

Udstyrsansvarlige:
Thomas Andersen - thomas@feltet.dk
Kristian Gosvig - kristian@feltet.dk
Frederik Schrøder Jørgensen - fsj@feltet.dk
Troels Dahlgaard Astrup - udstyr@feltet.dk
Daniels Barslund - udstyr@feltet.dk
Jimmy Slot Jeppesen - udstyr@feltet.dk
Jakob Kaalund - udstyr@feltet.dk
Lars Thier - udstyr@feltet.dk
  
Programmør:
Thomas Thygesen - teknik@feltet.dk

Webdesign:
Thomas Kristensen - www.thomaskristensen.com

Øvrige kontaktmuligheder:
Annoncering - annonce@feltet.dk
Managerspillet - manager@feltet.dk
Brugt marked - recycling@feltet.dk
Auktion - auktion@feltet.dk
Debatredaktionen - debat@feltet.dk
Pressemeddelelser - info@feltet.dk  
TV - tv@feltet.dk

Websalg
Webshop - salg@feltet.dk

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 5155 8966

info@feltet.dk