Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Rolf Nyborg Broge sikrer Blue Water Cycling endnu en top 10-placering i An Post Rás med en ottendeplads på løbets hårde 6. etape.
Annonce
Endnu en gang bød det irske UCI-løb An Post Rás på en hård etape. For i løbet af de 134 km fra Buncrana til Killybegs skulle rytterne over fire kategoriserede stigninger – og de var i den hårde ende af skalaen. Men som tidligere i løbet skulle det ikke sætte en stopper for Blue Water Cyclings angrebsforsøg, hvor det igen lykkedes Lasse Norman Hansen at få et lille hul til feltet sammen med et par andre. Desværre holdt det heller ikke denne gang.
Men på etapen hvor Nicolas Baldo (Atlas Jakroo) snuppede sejren iført den gule førertrøje, var det tid til at få sat et nyt Blue Water Cycling-navn på top 10-resultatlisten.
Rolf Nyborg Broge kom nemlig i mål sammen med feltet og blev otte.
”Vi bliver nummer otte i et UCI-løb, så det er godt. Men vi er slet ikke færdige. Vi er bestemt stadig med i løbet. Vi har fire ryttere, som gerne vil gøre det rigtig godt,” fortæller sportschefen Brian Henriksen efter 6. etape, imens han tilføjer:
”Det er et rigtig fedt løb. Vejret er godt, og vi er glade. Så vi vil gerne tilbage hertil en anden gang."
Resultat af 6. etape
1 Nicolas Baldo - Switzerland Atlas Jakroo 03.06.44
2 Krister Hagen - Norway Oneco- Mesterhus 0.10
3 Adam Armstrong - Dublin West Eurocycles
4 Richard Lang - Britain Rapha Condor Sharp
5 Pirmin Lang - Switzerland Atlas Jakroo
6 David McCann - Taiwan RTS Racing
7 Marcin Bialoblocki - Britain Node4 Giordana Racing
8 Rolf Nyborg Broge - Denmark Blue Water Cycling
9 Lars Vierbergen - Netherlands Koga Cycling
10 Gediminas Bagdonas - Belgium An Post Sean Kelly
11 Pieter Bulling - New Zealand National Team
12 Taylor Gunman - New Zealand National Team
13 Martin Hunal - Czech Republic AC Sparta
14 Ryan Sherlock - Tipperary Carrick IverkProduce
15 Peter Hawkins - Britain Team IG - Sigma Sport
16 Rostislav Krotky - Czech Republic AC Sparta
17 Remi Sarreboubee - France AVC Aix En Provence
18 Jonathan Fumeaux - Switzerland Atlas Jakroo
19 Wouter Sybrandy - Britain Team IG - Sigma Sport
20 Bouke Kuiper - Netherlands Koga Cycling
21 Thomas Rostollan - France AVC Aix En Provence
22 Richard Handley - Britain Rapha Condor Sharp
23 Michael Barry - Louth Cuchulainn Crystal
24 David Clarke - Britain Node4 Giordana Racing
25 Andrew Roche - Isle Of Man Bikeline P/B Micro
26 Fredrick Johansson - Britain UK Youth Cycling
27 Kai Exner - Germany Bike Aid
28 Connor McConvey - Belgium An Post Sean Kelly
29 Christopher Jennings - Britain Rapha Condor Sharp 0.15
30 Alex Coutts - Taiwan RTS Racing 0.46
31 Dale Appleby - Britain East Midlands Metaltek 0.10
32 Lasse Norman Hansen - Denmark Blue Water Cycling 2.55
33 Jelmer Asjes - Netherlands Koga Cycling
34 Sondre Hurum - Norway Oneco- Mesterhus
35 Patrick Clarke - Mayo Castlebar Western Edge 2.59
36 Rhys Lloyd - Britain East Midlands Metaltek 3.31
37 Ronan McLaughlin - Belgium An Post Sean Kelly 5.46
38 Martin Mizgayski - Tipperary Carrick IverkProduce 6.18
39 Daniel Bichlmann - Germany Bike Aid
40 Matt Slattery - Tipperary DMG Visit Nenagh 6.19
41 Christopher Reilly - Meath Stamullen M.Donnelly
42 Michael Vingerling - Netherlands Koga Cycling
43 Jelle Lugten - France AVC Aix En Provence
44 Thomas Martin - Dublin West Eurocycles
45 Christopher Stevenson - Britain UK Youth Cycling
46 James Moss - Britain Node4 Giordana Racing
47 Kristian Forbord (Nor Norway Oneco- Mesterhus
48 Matthew Higgins - Britain Node4 Giordana Racing
49 Christian Varley - Isle Of Man Bikeline P/B Micro
50 Sean Downey - Belgium An Post Sean Kelly
51 Andrew Meehan - Meath East Spin 11
52 Conor Murphy - Dublin West Eurocycles
53 Rapheal Tapella - France AVC Aix En Provence
54 Julien Ammendola - France AVC Aix En Provence
55 Philip Lavery - Britain Node4 Giordana Racing 6.23
56 Ondrej Pavek - Czech Republic AC Sparta
57 Mark S Pedersen - Denmark Blue Water Cycling
58 Mark Dowling - Meath Dunboyne DID Electrical
59 Simon Richardson - Britain Team IG - Sigma Sport 6.33
60 Sean Lacey - Carlow Dan Morrissey Speedy 8.26
61 Ray O’Shaughnessy - Louth Cuchulainn Crystal
62 Christopher Coyle - Mayo Castlebar Western Edge
63 Christian Poth - Germany Bike Aid 8.30
64 Aaron Buggle - Carlow Dan Morrissey Speedy 8.32
65 James Lowsley-Williams - Britain UK Youth Cycling 9.29
66 Martyn Irvine - Taiwan RTS Racing
67 Greg Swinand - Tipperary Carrick IverkProduce
68 Stephen Halpin - Britain East Midlands Metaltek
69 Ben Stockdale - Britain East Midlands Metaltek
70 Keith Walls - Meath Stamullen M.Donnelly 11.18
71 Art MacManusa - Dublin South UCD 11.51
72 David Peelo - Cork First Finance Apex 13.18
73 James Gullen - Britain East Midlands Metaltek
74 Scott Creighton - New Zealand National Team
75 Cameron Karwowski - New Zealand National Team
76 Tim Barry - Carlow Dan Morrissey Speedy
77 Ben Grenda - Britain Rapha Condor Sharp
78 Marcel Aregger - Switzerland Atlas Jakroo
79 Andrew Griffiths - Britain Team IG - Sigma Sport
80 Charles Prendergast - Dublin South UCD
81 Brian Ahern - Dublin Dundrum Town Centre
82 Sean McFadden - Antrim Chain Reaction Cycles 16.09
83 Rory Devlin - Donegal LK Bikes
84 Keith Fox - Galway Black Rose 16.12
85 Edward Barry - Galway Black Rose
86 Eoghan Considine - Galway Black Rose
87 John Lynch - Cork First Finance Apex
88 Shaun Stewart - Donegal LK Bikes
89 Mark Buchanan - Donegal LK Bikes
90 Graeme Hatcher - Isle Of Man Bikeline P/B Micro
91 Michael Storan - Kildare Newbridge Pfizer
92 Gruffudd Lewis - Britain UK Youth Cycling
93 Richard Hooton - Tipperary DMG Visit Nenagh
94 Robin Kelly - Carlow Dan Morrissey Speedy
95 Sam Bennett - Belgium An Post Sean Kelly
96 Felix English - Britain Rapha Condor Sharp
97 Ciaran O’Sullivan - Antrim Chain Reaction Cycles
98 Daniel Clifford - Meath Dunboyne DID Electrical 16.24
99 Christian Jerslid Jensen - Denmark Blue Water Cycling 16.27
100 Noel McGlynn - Dublin South UCD 20.04
101 Padraig Marrey - Mayo Centra
102 Javan Nulty - Meath Dunboyne DID Electrical
103 Patrick O’Brien - Dublin Dundrum Town Centre
104 Timothy O’Regan - Meath Dunboyne DID Electrical
105 Aidan Collins - Dublin Dundrum Town Centre
106 Michael Flanagan - Mayo Centra
107 Timo Schafer - Germany Bike Aid
108 Daragh Mortimer - Louth Cuchulainn Crystal
109 Eugene Moriarty - Meath East Spin 11
110 Chris Nicholson - Isle Of Man Bikeline P/B Micro
111 Hugh McMahon - Meath Stamullen M.Donnelly
112 Aidan Crowley - Meath East Spin 11
113 Ciaran Clarke - Mayo Castlebar Western Edge
114 John James Flaherty - Mayo Centra
115 Michael Lucey - Tipperary Carrick IverkProduce
116 Wei Kei Chang - Taiwan RTS Racing
117 Myles McCorry - Louth Cuchulainn Crystal
118 Colm Cassidy - Dublin South UCD
119 Stephen O’Sullivan - Meath East Spin 11
120 John Mason - Meath East Spin 11
121 Stuart Cox - Galway Black Rose
122 Simon Ryan - Tipperary DMG Visit Nenagh
123 Colin Robinson - Meath Stamullen M.Donnelly
124 Colm Quinn - Louth Cuchulainn Crystal
125 David Kenneally - Cork First Finance Apex
126 Michael Butler - Tipperary DMG Visit Nenagh
127 Fraser Duncan - Dublin West Eurocycles
128 Fiachra O’Muire - Meath Dunboyne DID Electrical
129 Florian Salzinger - Switzerland Atlas Jakroo
130 Odhran Connors - Dublin Dundrum Town Centre
131 David Brennan - Mayo Castlebar Western Edge
132 Roy Eefting - Netherlands Koga Cycling
133 Daniel Vejmelka - Czech Republic AC Sparta 20.24
134 Jiri Nesveda - Czech Republic AC Sparta
135 Conor McAllister - Antrim Chain Reaction Cycles 30.22
136 Enda Connolly - Kildare Newbridge Pfizer
137 Donal Harrington - Mayo Centra
138 Michael Brady - Mayo Centra
139 William McCabe - Dublin West Eurocycles
140 Robert Martin Looby - Kildare Newbridge Pfizer
141 Declan Byrne - Meath Stamullen M.Donnelly
142 Donncha O’Brien - Cork First Finance Apex
143 John Gargan - Cork First Finance Apex
144 Daniel Whiting - Dublin Dundrum Town Centre
145 John O’Shea - Tipperary Carrick IverkProduce
146 Stephen Looby - Kildare Newbridge Pfizer
147 Damian Lagan - Donegal LK Bikes 31.52
148 Andreas Miessen - Germany Bike Aid
149 Bryan McKinney - Antrim Chain Reaction Cycles
150 Tom Black - Isle Of Man Bikeline P/B Micro
Samlet stilling
1 Nicolas Baldo - Switzerland Atlas Jakroo 19.26.28
2 Thomas Rostollan - France AVC Aix En Provence 0.13
3 Martin Hunal - Czech Republic AC Sparta 0.17
4 Pirmin Lang - Switzerland Atlas Jakroo 0.18
5 Richard Handley - Britain Rapha Condor Sharp
6 Marcin Bialoblocki - Britain Node4 Giordana Racing 0.21
7 Connor McConvey - Belgium An Post Sean Kelly 0.24
8 Gediminas Bagdonas - Belgium An Post Sean Kelly 0.33
9 Remi Sarreboubee - France AVC Aix En Provence 0.37
10 Wouter Sybrandy - Britain Team IG - Sigma Sport 0.39
11 David McCann - Taiwan RTS Racing
12 Peter Hawkins - Britain Team IG - Sigma Sport 0.44
13 Jonathan Fumeaux - Switzerland Atlas Jakroo 0.49
14 Adam Armstrong - Dublin West Eurocycles 0.52
15 Bouke Kuiper - Netherlands Koga Cycling
16 Ryan Sherlock - Tipperary Carrick IverkProduce 0.59
17 Lars Vierbergen - Netherlands Koga Cycling 1.19
18 Krister Hagen - Norway Oneco- Mesterhus 1.47
19 Rostislav Krotky - Czech Republic AC Sparta 2.09
20 Andrew Roche - Isle Of Man Bikeline P/B Micro 2.16
21 Fredrick Johansson - Britain UK Youth Cycling 2.22
22 Jelmer Asjes - Netherlands Koga Cycling 3.34
23 Lasse Norman Hansen - Denmark Blue Water Cycling 4.48
24 Sondre Hurum - Norway Oneco- Mesterhus 4.54
25 Dale Appleby - Britain East Midlands Metaltek 5.03
26 Richard Lang - Britain Rapha Condor Sharp 5.23
27 Pieter Bulling - New Zealand National Team 5.26
28 Christopher Jennings - Britain Rapha Condor Sharp 5.27
29 Rolf Nyborg Broge - Denmark Blue Water Cycling 5.57
30 Christian Varley - Isle Of Man Bikeline P/B Micro 8.18
31 Julien Ammendola - France AVC Aix En Provence 8.19
32 Sean Downey - Belgium An Post Sean Kelly 8.25
33 Matthew Higgins - Britain Node4 Giordana Racing 8.29
34 Rhys Lloyd - Britain East Midlands Metaltek 8.48
35 Patrick Clarke - Mayo Castlebar Western Edge 9.46
36 Taylor Gunman - New Zealand National Team 9.56
37 Aaron Buggle - Carlow Dan Morrissey Speedy 10.35
38 Christopher Stevenson - Britain UK Youth Cycling 10.39
39 Ronan McLaughlin - Belgium An Post Sean Kelly 10.51
40 Mark S Pedersen - Denmark Blue Water Cycling 10.55
41 Simon Richardson - Britain Team IG - Sigma Sport 11.49
42 James Moss - Britain Node4 Giordana Racing 12.14
43 Conor Murphy - Dublin West Eurocycles 12.51
44 Philip Lavery - Britain Node4 Giordana Racing 12.56
45 David Clarke - Britain Node4 Giordana Racing 14.00
46 Sean Lacey - Carlow Dan Morrissey Speedy 15.31
47 Kai Exner - Germany Bike Aid 15.50
48 Ondrej Pavek - Czech Republic AC Sparta 15.57
49 James Lowsley-Williams - Britain UK Youth Cycling 16.01
50 Sam Bennett - Belgium An Post Sean Kelly 18.18
51 James Gullen - Britain East Midlands Metaltek 18.28
52 Martyn Irvine - Taiwan RTS Racing 19.44
53 Scott Creighton - New Zealand National Team 21.37
54 Cameron Karwowski - New Zealand National Team 21.45
55 Rapheal Tapella - France AVC Aix En Provence 22.15
56 Art MacManusa - Dublin South UCD 23.01
57 Andrew Griffiths - Britain Team IG - Sigma Sport 23.04
58 Ben Stockdale - Britain East Midlands Metaltek 23.18
59 Christopher Coyle - Mayo Castlebar Western Edge 24.23
60 Mark Dowling - Meath Dunboyne DID Electrical 24.31
61 Brian Ahern - Dublin Dundrum Town Centre 26.33
62 Christopher Reilly - Meath Stamullen M.Donnelly 26.35
63 Matt Slattery - Tipperary DMG Visit Nenagh 26.42
64 Daniel Clifford - Meath Dunboyne DID Electrical 27.26
65 Daniel Bichlmann - Germany Bike Aid 29.31
66 Michael Barry - Louth Cuchulainn Crystal 30.20
67 Ray O’Shaughnessy - Louth Cuchulainn Crystal 30.42
68 Andrew Meehan - Meath East Spin 11 30.56
69 Charles Prendergast - Dublin South UCD 32.07
70 Roy Eefting - Netherlands Koga Cycling 32.57
71 Jelle Lugten - France AVC Aix En Provence 33.22
72 Stephen Halpin - Britain East Midlands Metaltek 34.17
73 Keith Fox - Galway Black Rose 34.25
74 Christian Jerslid Jensen - Denmark Blue Water Cycling 34.26
75 Felix English - Britain Rapha Condor Sharp 35.45
76 Christian Poth - Germany Bike Aid 36.04
77 Keith Walls - Meath Stamullen M.Donnelly 36.49
78 Chris Nicholson - Isle Of Man Bikeline P/B Micro 37.01
79 Ben Grenda - Britain Rapha Condor Sharp 37.48
80 Marcel Aregger - Switzerland Atlas Jakroo 38.42
81 Thomas Martin - Dublin West Eurocycles 40.37
82 Florian Salzinger - Switzerland Atlas Jakroo 40.41
83 Tim Barry - Carlow Dan Morrissey Speedy 40.56
84 Timothy O’Regan - Meath Dunboyne DID Electrical 41.06
85 Michael Vingerling - Netherlands Koga Cycling 43.02
86 Ciaran O’Sullivan - Antrim Chain Reaction Cycles 43.04
87 Gruffudd Lewis - Britain UK Youth Cycling 44.34
88 Eugene Moriarty - Meath East Spin 11 46.32
89 David Peelo - Cork First Finance Apex 47.47
90 David Brennan - Mayo Castlebar Western Edge 48.06
91 John O’Shea - Tipperary Carrick IverkProduce 49.52
92 Sean McFadden - Antrim Chain Reaction Cycles 49.59
93 John Lynch - Cork First Finance Apex 50.04
94 Padraig Marrey - Mayo Centra 50.23
95 Alex Coutts - Taiwan RTS Racing 51.38
96 Martin Mizgayski - Tipperary Carrick IverkProduce 53.14
97 David Kenneally - Cork First Finance Apex 54.05
98 Eoghan Considine - Galway Black Rose 54.45
99 Michael Storan - Kildare Newbridge Pfizer 55.19
100 Javan Nulty - Meath Dunboyne DID Electrical 56.25
101 Jiri Nesveda - Czech Republic AC Sparta 56.51
102 Andreas Miessen - Germany Bike Aid 57.27
103 Richard Hooton - Tipperary DMG Visit Nenagh 58.40
104 Fiachra O’Muire - Meath Dunboyne DID Electrical 01.25
105 Michael Butler - Tipperary DMG Visit Nenagh 01.02.36
106 Daragh Mortimer - Louth Cuchulainn Crystal 01.02.59
107 Robin Kelly - Carlow Dan Morrissey Speedy 01.03.18
108 Graeme Hatcher - Isle Of Man Bikeline P/B Micro 01.03.20
109 Odhran Connors - Dublin Dundrum Town Centre 01.03.31
110 Mark Buchanan - Donegal LK Bikes 01.04.30
111 Colm Cassidy - Dublin South UCD 01.07.56
112 Fraser Duncan - Dublin West Eurocycles 01.08.14
113 Michael Lucey - Tipperary Carrick IverkProduce 01.10.03
114 John Mason - Meath East Spin 11 01.10.07
115 Aidan Crowley - Meath East Spin 11 01.10.47
116 Simon Ryan - Tipperary DMG Visit Nenagh 01.11.01
117 Greg Swinand - Tipperary Carrick IverkProduce 01.11.10
118 Daniel Vejmelka - Czech Republic AC Sparta 01.13.37
119 Kristian Forbord (Nor Norway Oneco- Mesterhus 01.14.04
120 Tom Black - Isle Of Man Bikeline P/B Micro 01.14.37
121 William McCabe - Dublin West Eurocycles 01.16.23
122 Timo Schafer - Germany Bike Aid 01.19.57
123 Rory Devlin - Donegal LK Bikes 01.19.59
124 Wei Kei Chang - Taiwan RTS Racing 01.23.22
125 Myles McCorry - Louth Cuchulainn Crystal 01.23.31
126 Hugh McMahon - Meath Stamullen M.Donnelly 01.24.39
127 Patrick O’Brien - Dublin Dundrum Town Centre 01.27.23
128 Shaun Stewart - Donegal LK Bikes 01.27.29
129 John James Flaherty - Mayo Centra 01.30.22
130 Michael Flanagan - Mayo Centra 01.32.39
131 Ciaran Clarke - Mayo Castlebar Western Edge 01.32.44
132 Stuart Cox - Galway Black Rose 01.36.43
133 Noel McGlynn - Dublin South UCD 01.38.41
134 Colin Robinson - Meath Stamullen M.Donnelly 01.39.07
135 Edward Barry - Galway Black Rose 01.42.03
136 Aidan Collins - Dublin Dundrum Town Centre 01.46.39
137 Declan Byrne - Meath Stamullen M.Donnelly 01.48.29
138 Daniel Whiting - Dublin Dundrum Town Centre 01.50.33
139 Donncha O’Brien - Cork First Finance Apex 01.59.03
140 Colm Quinn - Louth Cuchulainn Crystal 02.33
141 Stephen O’Sullivan - Meath East Spin 11
142 Robert Martin Looby - Kildare Newbridge Pfizer 02.08.22
143 Donal Harrington - Mayo Centra 02.17.30
144 Conor McAllister - Antrim Chain Reaction Cycles 02.20.15
145 Damian Lagan - Donegal LK Bikes 02.20.46
146 Stephen Looby - Kildare Newbridge Pfizer 02.21.27
147 Michael Brady - Mayo Centra 02.21.41
148 Enda Connolly - Kildare Newbridge Pfizer 02.31.15
149 Bryan McKinney - Antrim Chain Reaction Cycles 02.32.38
150 John Gargan - Cork First Finance Apex 02.39.50
Pointkonkurrencen
1 Marcin Bialoblocki - Britain Node4 Giordana Racing 62 pts
2 Gediminas Bagdonas - Belgium An Post Sean Kelly 60
3 Remi Sarreboubee - France AVC Aix En Provence 43
4 Nicolas Baldo - Switzerland Atlas Jakroo 40
5 Pirmin Lang - Switzerland Atlas Jakroo 39
6 Martin Hunal - Czech Republic AC Sparta 27
7 Peter Hawkins - Britain Team IG - Sigma Sport 27
8 Mark S Pedersen - Denmark Blue Water Cycling 26
9 David McCann - Taiwan RTS Racing 26
10 Adam Armstrong - Dublin West Eurocycles 26
11 Thomas Rostollan - France AVC Aix En Provence 24
12 Krister Hagen - Norway Oneco- Mesterhus 24
13 Dale Appleby - Britain East Midlands Metaltek 24
14 Roy Eefting - Netherlands Koga Cycling 24
15 Cameron Karwowski - New Zealand National Team 20
16 Wouter Sybrandy - Britain Team IG - Sigma Sport 18
17 Richard Lang - Britain Rapha Condor Sharp 16
18 Richard Handley - Britain Rapha Condor Sharp 13
19 Jonathan Fumeaux - Switzerland Atlas Jakroo 13
20 Rolf Nyborg Broge - Denmark Blue Water Cycling 13
21 James Moss - Britain Node4 Giordana Racing 13
22 Connor McConvey - Belgium An Post Sean Kelly 12
23 Simon Richardson - Britain Team IG - Sigma Sport 12
24 Christian Jerslid Jensen - Denmark Blue Water Cycling 12
Bjergkonkurrencen
1 David Clarke - Britain Node4 Giordana Racing 75 pts
2 Martin Hunal - Czech Republic AC Sparta 61
3 Thomas Rostollan - France AVC Aix En Provence 48
4 Sondre Hurum - Norway Oneco- Mesterhus 31
5 Gruffudd Lewis - Britain UK Youth Cycling 29
6 Connor McConvey - Belgium An Post Sean Kelly 29
7 Jonathan Fumeaux - Switzerland Atlas Jakroo 25
8 Richard Handley - Britain Rapha Condor Sharp 23
9 Pirmin Lang - Switzerland Atlas Jakroo 23
10 Gediminas Bagdonas - Belgium An Post Sean Kelly 22
11 Krister Hagen - Norway Oneco- Mesterhus 20
12 Nicolas Baldo - Switzerland Atlas Jakroo 20
13 Christopher Stevenson - Britain UK Youth Cycling 16
14 Bouke Kuiper - Netherlands Koga Cycling 12
15 Matthew Higgins - Britain Node4 Giordana Racing 10
16 Peter Hawkins - Britain Team IG - Sigma Sport 9
17 Lars Vierbergen - Netherlands Koga Cycling 9
18 Tim Barry - Carlow Dan Morrissey Speedy 9
19 Adam Armstrong - Dublin West Eurocycles 5
20 Daniel Bichlmann - Germany Bike Aid 4
21 Marcin Bialoblocki - Britain Node4 Giordana Racing 3
22 David McCann - Taiwan RTS Racing 3
23 Fredrick Johansson - Britain UK Youth Cycling 3
24 Christian Varley - Isle Of Man Bikeline P/B Micro 3
25 Ronan McLaughlin - Belgium An Post Sean Kelly 3
26 Simon Richardson - Britain Team IG - Sigma Sport 3
27 James Moss - Britain Node4 Giordana Racing 2
28 Eugene Moriarty - Meath East Spin 11 2
29 Christopher Jennings - Britain Rapha Condor Sharp 1
Annonce
Annonce
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Course de la Paix GP Jese...(2.NCUP) 30/05-02/06
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Course de la Paix GP Jese...(2.NCUP) 30/05-02/06
Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 01/06
Critérium du Dauphiné(2.UWT) 02/06-09/06
Classica Andorra Pirineus(1.1) 02/06
Women's Tour(2.WWT) 04/06-09/06
Tour de Korea(2.1) 05/06-09/06
ZLM Tour(2.1) 05/06-09/06
Grosser Preis des Kantons...(1.1) 07/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce