Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
I dag blev landevejsløbet Actas Sikring løbet kørt. Herunder finder du resultaterne.
A 125 km.
1 Klaus Nielsen - DMK 2.58.19
2 Lars Nybo Nielsen - ABC 01.59
3 Rasmus Andersen - Hvidovre CK 02.32
4 Casper Folsach - Team Concordia Forsikring - Himmerland
5 Benjamin Wittrup Justesen - Team T-bikes 04.22
B 125 km.
1 Martin Hammer Larsen - Hvidovre CK 2.58.23
2 Rasmus Mejldal - Cykling Odense 00.03
3 Jesper Nielsen - Herning CK 00.09
4 Danny Skovgren - Lyngby CC 00.56
5 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
6 Joakim Mikkel Svensson - ABC
7 Nikolaj Henning - Middelfart CC
8 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK 01.00
9 Tommy Moberg Nielsen - CK Kronborg 02.19
10 Frederik Bjørke Schwartz - DCR Ballerup 02.24
11 Casper Juel Jensen - Rungsted CK 02.34
12 Alexander Brøchner Nielsen - Kolding BC 02.51
13 Nichlas Eberhardt Sørensen - DBC
14 Steffen Thomsen - DCR Ballerup 03.08
15 Emil Dam Sørensen - FBL
16 Steffen Høhl Quebec - CK Fix
17 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
18 Nicolaj Amping - Cykling Odense
19 Jesper Thomsen - CK Kronborg 03.58
20 Morten Ellegaard Andersen - CC Hillerød
21 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub 04.03
22 Bo Simonsen - Køge CR 04.07
23 Mads Bugge Andersen - ABC 04.18
24 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
25 Henrik Bunde - FBL 05.46
26 Morten Pedersen - LFCK
27 Jens Kristian Kiilerich - CC Hillerød 06.52
28 Lars Skovgaard Rasmussen - FBL 06.57
C 88 km.
1 Nicholas Christophersen - Greve CC 2.13.37
2 Lasse Søgaard - Holstebro CC
3 Andreas Brasen Kidmose - Holbæk CR
4 Morten Husted Permin - Ordrup CC
5 Bjarke Vodder Nielsen - Haderslev Starup CK 00.07
6 Martin Hansen - Politiets CA 01.04
7 Laust Kruse - FBL
8 Lasse Eggers Pedersen - ABC
9 Christian Brandt Pedersen - FBL 01.11
10 Chris Skaarup Mortensen - Roskilde CR 01.48
11 Nathan Smith - FBL 02.06
12 Kasper Christensen - Politiets CA
13 Alexander Nielsen - Middelfart CC
14 Luca Buono - Næstved BC
15 Fredrik Bengtsson - CK Ringen
16 Kim Petersen - ABC
17 Niels Mogensen - DBC
18 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg CK
19 Jakob Skinderholm Anthonisen - Politiets CA
20 Søren Poulsen - Hvidovre CK
21 Thomas Rodtwitt - JC Cykelklub
22 Nicolai Stegmann - Næstved BC
23 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten Malmö 02.16
24 Jonathan Lehmann - DBC 19.25
Junior 113 km.
1 Emil Vinjebo - Team Roskilde Junior 2.46.36
2 Lukas Kilsgaard - Team Roskilde Junior
3 Kasper Asgreen - Kolding BC 00.05
4 Rasmus Esmann Ginnerup - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 00.20
5 Patrick Olesen - Team Roskilde Junior
6 Anders Frost - Team Lyngby CC, Junior 00.28
7 Andreas Pihl Nielsen - ABC 01.38
8 Emil Ravnsholt - CHJ Group - Comentor 04.56
9 Andreas Rifsdal Jedig - ABC 05.28
10 Jakob Røberg Frandsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 07.11
11 Simon Gaal - Team Pythonpro.com 07.21
12 Nicklas Bøje - Team Roskilde Junior
13 Jakob Olsen - Team Lyngby CC, Junior 08.03
14 Rune Almindsø Andersen - Team Pythonpro.com
15 Lasse Mortensgaard - ABC 08.40
16 Alexander Hjortnæs - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 09.23
17 Thomas Juel Ammitsøe - Team Lyngby CC, Junior 10.20
18 Marcus Bønlykke - Team Pythonpro.com 11.13
D 88 km.
1 Morten Christoffersen - Ordrup CC 2.14.52
2 Henrik Falk-Sørensen - DCR Ballerup
3 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK
4 Nils Lau Nyborg Broge - Randers CK 1910 00.37
5 Casper Skaarup - Fredericia CC 00.41
6 Dennis Johansen - Roskilde CR
7 Peter Carstensen - ABC
8 Erik Zoega - Nyborg CK
9 Jonathan Gamwell - FBL
10 Morten Rask Gregersen - FBL
11 Michael Andersen - FBL
12 Danny Troest Petersen - Aalborg CR
13 Simon Persson - Roskilde CR
14 Thomas Kofod - Hvidovre CK
15 Micky Mejlstrup - FBL
16 Tommy Hass - DCR Ballerup
17 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC
18 Thomas Jørgensen - KCK Herlev
19 Kenneth Mørk Chmielowski - Næstved BC
20 Jesper Kristensen - Roskilde CR
21 Morten Hansen - Roskilde CR
22 Jan Hansen - Hareskov Cykelklub
23 Rasmus Wagner - Hammel CK
24 Jesper Petersen - Holbæk CR
25 Henrik Juhl Pedersen - CC Hillerød
26 Steen Petersen - FBL
27 Jesper Due Sørensen - Nyborg CK
28 Magnus Groth - Silkeborg IF Cykling
29 Dan Wassmann - CC Hillerød
30 Kenneth Lycik - FBL
31 Martin Olsen - Lyngby CC
32 Michael Munch - Køge CR
33 Jesper Jonasson Madsen - Bov CC
34 Morten Bak - Amager CR
35 Johnny Ejsing - Ordrup CC
36 Avishay Gaziel - Ordrup CC
37 Patrick Seemann - Hvidovre CK
38 Christian Hertel - ABC
39 Henrik Andersen - FBL
40 Peter Bøgvad Nielsen - Amager CR
41 Michael Hansen - Næstved BC
42 Christian Glad Filtenborg - FBL
43 David Andreas Lind Rasmussen - FBL
44 Rasmus Teglgaard Mohr - Roskilde CR
45 Tommy Nielsen - HCM - Haslev Cykelmotion 00.51
46 Mads Henrik Laursen - FBL
47 Peter Laursen - FBL 00.54
48 Lasse Jakobsen - Hvidovre CK 01.05
49 Lars Brandt Nielsen - Politiets CA 01.15
H40 100 km.
1 Niels Marquard Jensen - Sorø BC 2.31.07
2 Henrik Bandsholm - Holte Cykel Klub 00.04
3 Henrik Olsen - CC Hillerød
4 Jesper Lassen - CK Kronborg
5 Michael Baunsgaard - DCR Ballerup
6 Allan Kaagaard Krestensen - Brøndby CC
7 Morten Ryan Hansen - DBC
8 Henrik Sass - Næstved BC
9 Dan Holm - ABC 01.59
10 Lars Schmidt - Hvidovre CK
11 Kristian Israelsen Olsen - ABC 02.22
12 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted 02.29
13 Thomas Schlüter - Roskilde CR 02.41
14 Christian Flindt-Larsen - Politiets CA
15 Stig Christensen - Ordrup CC
16 Morten B. Andersen - Fredericia CC
17 Jørgen Sørensen - Værløse Farum CK
18 Christian Bache - Ordrup CC 02.50
19 Peter Christensen Laisbo - Hvidovre CK
20 Michael Nielsen - Politiets CA
21 Páll Skaale Didriksen - Amager CR 02.57
22 Michael Bornak - CC Hillerød
23 Morten Folke Nielsen - DBC
24 Jesper Nilsson - DBC 03.11
25 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC
26 Jan Høegh - Politiets CA
27 Stig Andersen - Sorø BC
28 Peter Martin Stenberg - Hvidovre CK 03.28
29 Dan Andersen - Roskilde CR 03.33
30 Niels Kaare Jensen - Herning CK 03.36
31 Claus Wårsøe - Cykling Odense 03.40
32 Niels Laursen - Roskilde CR 03.49
33 David Olsen - DBC
34 Tomas Louis Millung - Holte Cykel Klub 34.14
H50 88 km.
1 Søren Kjær-Nielsen - CC Hillerød 2.16.07
2 Frank Selsmark - FBL
3 Jørn Christiansen - Ordrup CC 00.26
4 Henrik Peter Jensen - Hvidovre CK
5 Erik Madsby - Politiets CA
6 Johnny Faust - DCR Ballerup
7 Morten Durup - Politiets CA
8 Henrik Andersen - Politiets CA
9 Hasse Larsen - Ordrup CC
10 Ken G. Hansen - Politiets CA
11 Anders Høj - Skive CK
12 Frank Larsen - Ordrup CC
13 Svend-Erik Meulengracht - CC Hillerød
14 Ole Thøgersen - Nyborg CK
15 Mikael Wassmann - CC Hillerød
16 John Hansen - Næstved BC
17 Jimmi Johansen - Lyngby CC
18 Jan Hansen - Køge CR
19 Bruce King - KCK Herlev
20 Helmuth Gram - Fredericia CC
21 Jonny Christensen - ABC
22 Torben Nielsen - Politiets CA
23 Mogens Buskbjerg - Holbæk CR
24 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
25 Jan Bo Pedersen - Næstved BC
26 torben Flindt - Ordrup CC
27 Michael Juhl Pedersen - CC Hillerød
28 Ole Johansen - CC Hillerød
29 Frank Meyer - Politiets CA
30 Svend Erik Pedersen - Greve CC
31 Vagn Åkerström - DBC
32 Lars Christoffersen - Køge CR
33 Michael Grenaa - Køge CR
34 bjørn Midtgaard - Holbæk CR
35 Steen Byskov Thomsen - Greve CC
36 Anders Christoffersen - Køge CR
37 Michael Stockfleth - FBL
38 Lars Gustafsson - CC Hillerød
39 Christian Sørensen - Lyngby CC 00.37
40 Jan Eberhardt Sørensen - Politiets CA 00.59
H60 75 km.
1 Henrik Rasmussen - HFCK 2.14.10
2 Holger Damgaard - FBL
3 John Rasmussen - Silkeborg IF Cykling
4 Jan Erik Christensen - Greve CC
5 John Magne Froberg - Politiets CA
6 Johan Peder Hansen - Hobro CK38
7 Torben Søegaard - ABC
8 Ole Søstrup Andersen - Holbæk CR
9 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg CK 00.11
Dame A 88 km.
1 Kamilla Sofie Vallin - Bikesports - Kvickly Odder 2.16.36
2 Cecilie Uttrup Ludwig - KCK Herlev
3 Karina Hegelund - ABC
4 Mette Andersen - CC Hillerød
5 Camilla Larsen - ABC
6 Mia Eskebjerg - ABC
Dame B 75 km.
1 Nina Gilljam - Höllviken CK 2.14.10
2 Line Rehde - CK Aarhus 00.09
Dame Junior 75 km.
1 Amalie Dideriksen - Bikesports - Kvickly Odder 2.14.10
2 Alexandra Nessmar - FK Trampen
3 Linda Jacobsson - FK Trampen
Annonce
Annonce
Women's Tour(2.WWT) 06/06-09/06
Critérium du Dauphiné(2.UWT) 02/06-09/06
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Korea(2.1) 05/06-09/06
ZLM Tour(2.1) 05/06-09/06
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce