Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Lørdag blev Hedehusene/Fløng Cykle Club kriterium afviklet og gav følgende resultater.
Annonce
H40 - 48 km
1 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 01:06:16
2 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring
3 Mads Bugge Andersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Flemming Trøigaard - Holte Cykel Klub
5 Thomas Erringsø - Roskilde Cykle Ring
6 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub
7 Peter Ott Johansen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
8 Kenneth Iversen - K C K Herlev
9 niels marquard - Sorø Bicycle Club
10 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Henrik Frederiksen - Amager Cykle Ring
12 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring
13 Karsten Lund Andresen - Cykleklubben Fix,Rødovre
14 Jesper Jensen - Holte Cykel Klub
15 Niels H. Leist - Ordrup Cykle Club
16 Henrik Bandsholm - Sydkystens Cycling
17 Jesper Thomsen - CK Kronborg
18 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub
19 Steffen Høhl Quebec - Hvidovre Cykle Klub
20 Dennis Johansen - Roskilde Cykle Ring
21 Jesper Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
22 Martin Rump Rask - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
23 martyn Lloyd Davies - Roskilde Cykle Ring
24 Mads G Nicolaysen - Holte Cykel Klub
25 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF, Kbh-Cykling
26 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club
27 Claus Birk - Hvidovre Cykle Klub
28 Claus Villy Larsen - Brøndby Cykel Motion
29 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring
30 Torben Bo Knudsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
31 Henrik Veiergang - JC Cykelklub
32 jørgen sørensen - Værløse-Farum Cykelklub
33 Kristian Israelsen Olsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
34 Anders Dellin - Cykel Ringen 00:16
35 Martin Pedersen - Team Vivelo / IBT isolering 00:58
H 50 - 36 km
1 Lars Schmidt - Hvidovre Cykle Klub 51:03:00
2 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Jørn Christiansen - Ordrup Cykle Club
4 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club 00:54
5 Thomas Vester - Hareskov Cykelklub
6 René Ravnsholt - Køge Cykel Ring
7 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Frank Reuter - Politiets IF, Kbh-Cykling
9 jan hansen - Hareskov Cykelklub
10 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Michael de Voss - Ordrup Cykle Club
12 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub
13 Henrik Peter Jensen - Hvidovre Cykle Klub
14 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub
15 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
16 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
17 Arno Andersen - Hvidovre Cykle Klub
18 John Frejlev - Lolland-Falsters Cykle Klub
19 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring
20 Peter Godsk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
21 Jens S Poulsen - Amager Cykle Ring
22 Claus Jørgensen - Sorø Bicycle Club
23 Morten Durup - Politiets IF, Kbh-Cykling
24 Keld Nielsen - Hvidovre Cykle Klub
25 Peter Kent Lord - CK Kronborg
26 Jens Berthol Hansen - Ordrup Cykle Club
27 Per Stabell Monby - Greve Cykle Club
28 Ole Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
29 Henrik Jørgensen - Hvidovre Cykle Klub
30 Häkon Persson - Cykel City
31 Jan Bo Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
32 Lars Christoffersen - Køge Cykel Ring
33 Anders Christoffersen - Køge Cykel Ring
34 Thomas Ege - Sydkystens Cycling
35 Torsten Bak - Cycling Elite Copenhagen - Amager
36 Jan Eberhardt Sørensen - Politiets IF, Kbh-Cykling
37 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club
38 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club 01:05
39 Bo Simonsen - Køge Cykel Ring
H60 - 33 km
1 Torben Nielsen - Politiets IF, Kbh-Cykling 51:33:00
2 Erling Jung - Amager Cykle Ring 00:08
3 torben flindt - Ordrup Cykle Club 00:45
4 Anders Høj - Skive Cykle Klub
5 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 frank meyer - Politiets IF, Kbh-Cykling
7 Micael Becker - Politiets IF, Kbh-Cykling
8 John Busk - Politiets IF, Kbh-Cykling
9 Gert Aage Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
10 kell wohlert - Greve Cykle Club
11 Bjerne Kjær Rasmussen - Cykleklubben Fix,Rødovre
12 Gert Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling
13 Claus Westerholt - Lolland-Falsters Cykle Klub
14 Thomas Spread Campion - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
15 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club
16 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
17 Poul Petersen - CK Kronborg
18 jan høegh - Politiets IF, Kbh-Cykling
19 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub
Dame B - 33 km
1 Kristine Bihrmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 52:18:00
2 Thora Ovesen - C.C. Gladsaxe
3 Lene Børgesen - Hvidovre Cykle Klub
Dame Junior - 42 km
1 Johanne Marcher - Næstved Bicycle Club 01:03:04
U17 - 42 km
1 Eigil Nikolajsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 59:49:00
2 Timothy Berthol Hansen - Ordrup Cykle Club 00:22
3 Marcus Olsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
4 Sebastian Rathje Andersen - Næstved Bicycle Club
5 Kristian Kaimer Eriksen - Cykleklubben Fix,Rødovre
6 Vincent Andersson - FK Trampen
7 Adam Toftemark - Roskilde Cykle Ring
8 Eskild Rønhede - Cykleklubben Fix,Rødovre
9 Frederik Bisp Høeg - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
10 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring 00:28
11 Christian Damgaard - Lyngby Cycle Club 00:33
12 Morten Hulgaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
13 Jens Raagaard - Roskilde Cykle Ring 01:32
14 Kenneth Quistgaard - Køge Cykel Ring 01:41
15 Søren Bidstrup - Amager Cykle Ring
16 Rasmus Dahlmann - Greve Cykle Club
17 Luca Ryberg Loanrdi - Team Cycling Ringsted
18 Chris Norman Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub
19 Andreas Lund Andresen - Cykleklubben Fix,Rødovre
20 Kristian Siig Hessel - Cykleklubben Fix,Rødovre
21 Mads Pals Thomassen - Ordrup Cykle Club
22 Håkon Brathovde Olsen - Modum CK
23 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
24 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club
25 Andreas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport
26 Nicolai Luthmann - Slagelse Cykle Ring
27 Jannik Ljungdahl - Greve Cykle Club
28 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
29 Malthe Junget - Amager Cykle Ring
30 Andreas Hougaard Holst-Kruse - Cykleklubben Fix,Rødovre 01:53
31 Espen Brett - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
32 Mads Schmidt Jørgensen - Slagelse Cykle Ring 01:58
U15 - 36 km
1 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix,Rødovre 01:03:47
2 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring
3 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 00:43
4 Matias Gunnar Malmberg - Cykleklubben Fix,Rødovre
5 Peter Busk - Køge Cykel Ring
6 Malthe Munch - Cykleklubben Fix,Rødovre
7 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring
8 Frederik Wandahl - Höllviken CK
9 Alexander Mark - Næstved Bicycle Club
10 Magnus Fleron Juncker - Cykleklubben Fix,Rødovre
11 Oskar Palm - Höllviken CK
12 Joshua Amos Gudnitz - CK Kronborg
13 Casper Tougaard Toft - Greve Cykle Club
14 Christian Lesby - CK Kronborg
15 Victor Hein Eriksen - Holbæk Cykelsport
16 Magnus Travn Rost - Slagelse Cykle Ring
17 Victor Friis-Jensen - D.C.R. - Ballerup
18 Kasper Ellegaard Kasper Ellegaard - Roskilde Cykle Ring
19 Jacob Jørgensen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
20 Ricky Martin Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub
21 Rasmus Greve Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
22 Felix Clausen - Amager Cykle Ring
23 August Danielsen - Køge Cykel Ring
24 Kristoffer Ingemann Jørgensen - Roskilde Cykle Ring
25 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring
26 Noah Austin - Roskilde Cykle Ring
27 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club
9999 Tobias Vive Rasmussen - Cykleklubben Fix,Rødovre DNF
9999 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix,Rødovre DNF
9999 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport DNF
9999 Victor Burmann - Greve Cykle Club DNF
9999 Philip Heinisch - Lyngby Cycle Club DNF
9999 Magnus Lindberg Mortensen - D.C.R. - Ballerup DNF
9999 Simon Beckwith Dam - CK Kronborg DNF
U16 piger - 36 km
1 Caroline Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:04:23
2 Sofia Persson - Höllvikenck 00:44
U13 - 21 km
1 Sebastian Andreasson - D.C.R. - Ballerup 39:04:00
2 Luis Carl Jørgensen - Næstved Bicycle Club
3 tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix,Rødovre
4 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring
5 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
6 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling
7 Kasper Gylling - Roskilde Cykle Ring
8 Jonathan S. Petersen Larsen - Cykleklubben Fix,Rødovre
9 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
10 Sebastian Vive Rasmussen - Cykleklubben Fix,Rødovre
11 Gustav Wang - Cykleklubben Fix,Rødovre
12 Kalle Egelund Holm - Amager Cykle Ring
13 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring
14 Emil S. Iwersen - Amager Cykle Ring
15 Magnus Munch - Køge Cykel Ring
16 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring
17 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
18 Elias Martin Modest - Sydkystens Cycling
19 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring 00:47
20 Mathias Andresen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 03:01
21 Mathias Rambøl - Slagelse Cykle Ring
22 Felix Fog Holst Larsen - Sydkystens Cycling
23 Thor Kjestrup - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 03:14
U11 - 12 km
1 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club 23:50
2 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00:43
3 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
4 Theodor Storm - HFCK 00:47
5 Tobias Andersen - Sydkysten
6 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 02:26
7 lucas nygaard - Holbæk Cykelsport 02:42
8 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 03:40
U11 piger - 12 km
1 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 19:29
Annonce
Annonce
Women's Tour(2.WWT) 06/06-09/06
Critérium du Dauphiné(2.UWT) 02/06-09/06
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Korea(2.1) 05/06-09/06
ZLM Tour(2.1) 05/06-09/06
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce