Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev de Jysk/Fynske mesterskaber i linjeløb afviklet, det gav følgende resultater i de forskellige klasser.
Annonce
Herre A
1 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team 03.06,16
2 Rasmus Bøgh Wallin - coloQuick - CULT s.t.
3 Michael Carbel Svendgaard - Team VéloCONCEPT s.t.
4 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team Giant - Castellli s.t.
5 Jannik Hyldtoft Hansen - BHS-Almeborg-Bornholm s.t.
6 Alexander Salby - BHS-Almeborg-Bornholm s.t.
7 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team VéloCONCEPT s.t.
8 Silas Zacharias Clemmensen - Hammel Cykle Klub 03.06,17
9 Kasper Würtz Schmidt - Riwal Platform Cycling Team 03.06,17
10 Mads Lilholm Meyer - Vejle Cykel Klub s.t.
11 Mathias Krigbaum - coloQuick - CULT s.t.
12 Torkil Veyhe - coloQuick - CULT 03.06,20
13 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus 03.06,29
14 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT 03.06,50
15 chris anker sørensen - Riwal Platform Cycling Team 03.06,51
16 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team 03.06,52
17 Thomas Edemann Jensen - Team Giant - Castellli s.t.
18 Frederik Muff - Team AURA Energi - CK Aarhus 03.06,55
19 Jacob Kruse Jensen - Herning Cykle Klub s.t.
20 Mikkel Skjellerup - Team OK Kvickly Odder 03.07,14
21 Mathias Dam Westergaard - Riwal Platform Cycling Team 03.07,14
22 Magnus Bak Klaris - coloQuick - CULT s.t.
23 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 03.09,02
24 Anders Hardahl - coloQuick - CULT 03.09,02
25 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus 03.09,02
26 Louis Bendixen - coloQuick - CULT 03.09,02
27 Rasmus Byriel Iversen - Team Giant - Castellli s.t.
28 Rasmus Esmann Ginnerup - Thy Cykle Ring s.t.
29 ?????? - Odder s.t.
30 Thomas Guldhammer - Vejle Cykel Klub 03.13,24
31 Christian Moberg Jørgensen - coloQuick - CULT s.t.
32 Jesper Bundgård Vinkel - Riwal Platform Cycling Team s.t.
33 ????? - Riwal s.t.
34 Frederik Zeuner - Herning Cykle Klub 03.15,01
35 Jacob Gye Madsen - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
36 Marcus Bønlykke - Christina Jewelry-KUMA 03.18,35
37 Björn BÜTTNER - elektroland24 Cycling Team 03.18,35
Herre B
1 Nikolaj Vejby Møller - Team AURA Energi - CK Aarhus 02.32,29
2 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub s.t.
3 Christian Mathiesen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Mads Østergaard Kristensen - Herning Cykle Klub s.t.
5 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle Cykel Klub s.t.
6 Michael Kjelstrup Hou - Aalborg Cykle-Ring 02.32,40
7 Jorn Oerlemans - Team OK Kvickly Odder 02.35,39
8 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.36,19
9 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub 02.39,37
10 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub 02.45,29
11 Lasse Kristiansen - Cykling Odense 02.45,31
12 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub 02.45,34
13 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub 02.45,41
14 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02.46,00
15 Nikolaj Rud Østergaard - Skive Cykle Klub 02.46,00
16 Frederik Jeppesen - Odder Cykel Klub 02.56,56
17 Asbjørn Koop Dalgaard - Vejle Cykel Klub 02.58,09
Herre C
1 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 02.39,14
2 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus 02.39,17
3 Jannik Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub 02.39,19
4 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
5 Rasmus Kristensen - Varde Cykelklub s.t.
6 Jacques Stilling - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
7 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
8 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
9 Sebastian Andersen - Odder Cykel Klub s.t.
10 Nicolai Bue - Holstebro Cycleclub af 1960 02.39,27
11 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub 02.44,29
12 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring s.t.
13 Nicolai Lindberg Pedersen - Cykling Odense 02.46,09
14 Louis Sørensen - Viborg MTB s.t.
15 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 03.01,57
Herre D
1 Kristian Nissen - Vejle Cykel Klub 02.10,10
2 Steffen Sillesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.10,23
3 Martin Laursen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
4 Sebastian F Rasmussen - Cykling Odense s.t.
5 Emil Tønnesen - Cykling Odense 02.10,46
6 Jesper Linddal - Aarhus Cycling (AaC) 02.10,49
7 Jesper Andersen - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
8 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub s.t.
9 Dennis Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
10 Søren Nygaard Hansen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Anders Lindby - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
12 Danny Petersen - Kolding Bicycle Club s.t.
13 Jeppe Falk-Kristensen - Nr Søby Cykel Klub s.t.
14 Kim A Mikkelsen - Vejen Bicycle Club s.t.
15 Mads Larsen - Støvring Motions Cykleklub s.t.
16 Brian Johnsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Nicolai Rangstrup Nielsen - Cycling West s.t.
18 Keld Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub s.t.
19 Christian Guttesen - Give Cykelklub s.t.
20 Thomas Skøtt - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 02.10,56
22 Nick Iversen - Thy Cykle Ring s.t.
23 JEPPE NIELSEN - Aarhus Cycling (AaC) 02.10,58
24 Anders Thorup - Randers PI Cykelafdelingen 02.11,00
25 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring 02.11,05
26 Martin Asvig Pedersen - Randers PI Cykelafdelingen 02.11,34
27 Mathias Panduro Høgfeldt Pedersen - Skive Cykle Klub s.t.
28 Kim Thomsen - Give Cykelklub 02.12,02
29 Rasmus Wagner - Hammel Cykle Klub 02.13,36
30 John Poulsen - Hobro Cykle Club af 1938 02.13,59
31 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
32 Claus Nylander Hougaard - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
33 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub 02.14,03
34 Magnus Skov Jensen - Slagelse Cykle Ring 02.35,10
35 David Alexander Jørgensen - Give Cykelklub 02.42,46
Herre Junior
1 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear
2 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 02.40,45
3 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
4 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 02.43,04
5 Valdemar Kure Krogh - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
6 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
7 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior s.t.
8 Lasse Krejberg - Hammel Cykle Klub s.t.
9 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
10 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
11 Johan Price-Pejtersen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
12 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
13 Carl Christian Møller Thiesen - Team Mascot WorkWear 02.48,16
14 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.48,20
15 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub 02.48,52
16 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02.54,09
17 Frederik Raunsgaard - Herning Cykle Klub 02.55,10
18 Birk Udengaard Hansen - Team Mascot WorkWear s.t.
19 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
20 Christian Lerche Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.55,13
21 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub 02.55,20
22 Nicolai Zinck - Aalborg Cykle-Ring 02.56,33
Dame A
1 Pernille Mathiesen - Team VéloCONCEPT Women 02.45,43
2 Louise Norman Hansen - Team VéloCONCEPT Women s.t.
Dame B
1 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club 01.46,57
2 Helle Hygum - Holstebro Cycleclub af 1960 01.54,18
3 Else Lund - Aarhus Cycling (AaC) 02.05,58
Dame Junior
1 Silje Alsbjerg - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02.06,17
2 Lisa Maria Jørgensen - Give Cykelklub s.t.
Herre Veteran 40
1 Carsten Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.42,26
2 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
4 Jan Birk Oxlund - Cykling Odense 02.42,32
5 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910 02.43,24
6 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club 02.43,26
7 jimmy havmøller - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
8 Klaus Frederiksen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Thomas Lund - Herning Cykle Klub s.t.
10 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub s.t.
11 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus 02.43,41
12 Thomas Blichert-Toft - Ry Cycle Club 02.47,36
13 janus lautrup - Frederikshøj Cycling Club 02.48,51
14 Søren Damgaard - Nr Søby Cykel Klub 02.48,53
15 kim olesen - Vejle Cykel Klub s.t.
16 Dan Holtebo - Aalborg Cykle-Ring 02.48,55
17 Morten Christoffersen - Ordrup Cykle Club s.t.
18 Michael Jørgensen - Holstebro Cycleclub af 1960 02.48,58
19 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club s.t.
Herre Veteran 50
1 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub 02.09,11
2 Bo Sommer - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
3 Laurits Thorning Jakobsen - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
4 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
6 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs s.t.
7 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club s.t.
8 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC) 02.10,10
9 Henrik Nielsen - Cycling West 02.10,18
10 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
11 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus s.t.
12 Per Pedersen - Elite Cycling Snejbjerg 02.10,20
13 jens ankerstjerne - Hedensted Cykel Klub 02.10,22
14 Carsten Quottrup - Cykle Klubben Aarhus 02.10,25
15 John Papsø - Silkeborg IF Cykling 02.10,38
16 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
17 Kim Lambæk - Vejen Bicycle Club s.t.
18 martin young - Fredericia Cycle Club 02.10,40
19 Leif Martin Stabe - Cykel Klubben Djurs s.t.
20 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub 02.13,27
21 Dennis Bay - Hammel Cykle Klub 02.14,20
22 Jan Laursen - Cykling Odense 02.16,45
23 Lars Julin - Odder Cykel Klub 02.16,50
24 Poul B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 02.16,53
25 Bent Pedersen - Herning Cykle Klub s.t.
26 Freddy Klit - Thy Cykle Ring 02.17,00
27 Claus Boe Jensen - Viborg MTB 02.17,13
28 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub 02.17,30
29 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling 02.28,23
30 Stig Bruun - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
Herre Veteran 60
1 Hans Jørgen Hellerup - Nr Søby Cykel Klub 01.46,54
2 jan Møller - Cykling Odense s.t.
3 John Marfelt - Bornholms Cycle Club s.t.
4 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
5 Kai Pedersen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
6 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub s.t.
7 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
8 Mogens Kim Johansen - Faaborg Ski- og Motionsklub 01.52,10
Herrer Veteran 70 Navn - Klub Tid
1 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring 01.54,14
2 Frede Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
Drenge Ungdom
1 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 01.37,35
2 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
3 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
4 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 01.42,10
5 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
6 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub s.t.
8 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
9 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
10 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub s.t.
11 Jonas Flø Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
12 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
13 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg IF Cykling s.t.
14 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub s.t.
15 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring s.t.
16 Tobias Pilegaard Pedersen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
17 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
18 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
19 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
20 Mathias Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub s.t.
22 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring s.t.
23 Andreas Vejlin - Silkeborg IF Cykling 01.49,44
24 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
25 Mads Mosevang Pedersen - Silkeborg IF Cykling s.t.
26 Tobias Wedel Kold - Herning Cykle Klub s.t.
27 Victor Fanøe kronbæk - Nr Søby Cykel Klub s.t.
28 Joshua Kehlet - Cykle Klubben Aarhus s.t.
29 Christian Bergmann - Nr Søby Cykel Klub s.t.
30 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling 01.52,06
31 Peter Rod Ibsen - Silkeborg IF Cykling 01.52,52
32 Victor Mejdal Svenstrup - Nr Søby Cykel Klub 01.58,22
Piger U17
1 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub 01.15,11
2 Elvine Margrethe Brun Gadeberg - Holstebro Cycleclub af 1960 01.18,25
3 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub 01.32,25
Drenge U15
1 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 01.10,56
2 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 01.10,59
3 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
4 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub s.t.
6 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub 01.11,06
7 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub 01.12,50
8 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
9 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.15,06
10 Martin Egen Kristensen - Aalborg Cykle-Ring 01.15,08
11 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub s.t.
12 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
14 Mads Bindzus - Aalborg Cykle-Ring s.t.
15 Frederik Lykke - Silkeborg IF Cykling s.t.
16 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.15,14
17 Frederik Mahler - Cykling Odense 01.16,33
18 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub 01.16,57
19 Martin Skytte Glerup - Silkeborg IF Cykling s.t.
20 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.19,32
21 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub 01.19,34
22 Thor Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
23 Frederik Aalling Nørtoft - Give Cykelklub 01.21,08
24 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub 01.23,18
25 Oliver Mortensen - Cykling Odense 01.23,59
26 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling 01.24,04
27 Tobias Aaen - Herning Cykle Klub 01.24,22
28 mathias michaelsen - Herning Cykle Klub s.t.
29 Peter Bjerre - Nr Søby cykelklub 01.29,49
Piger U15
1 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub 01.19,32
2 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01.19,33
3 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.
4 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.26,44
5 Claudia Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 01.32,46
6 Frida Berg - Odder Cykel Klub 01.32,47
7 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 Aviaja Hermansen - Odder Cykel Klub 01.59,09
Drenge U13
1 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub 00.45,47
2 Mikkel Lykke - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Christopher Johansson - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
4 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg IF Cykling 00.47,42
5 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
6 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00.48,28
7 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense s.t.
8 Theodor August Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring 00.48,32
9 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00.48,35
10 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub 00.50,34
11 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub s.t.
12 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
13 Lucas Obitsø Mørch - Silkeborg IF Cykling s.t.
14 benjamin Holtebo - Aalborg Cykle-Ring 00.52,20
15 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling 00.54,13
16 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
17 Jens Otto Møller Rauch - Haderslev Starup Cykelklub 00.56,39
18 Poul Erik Holst Knudsen - Cykle Klubben Aarhus 00.58,05
19 magnus aastradsen bagger - Thy Cykle Ring 00.58,07
20 Bertel Hjorth pedersen - Thy Cykle Ring 00.59,25
Piger U13
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.50,45
2 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.59,31
Drenge U11
1 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub 00.35,29
2 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00.37,36
3 Marius Prisholm - Odder Cykel Klub s.t.
4 Max Emil Holst Knudsen - Cykle Klubben Aarhus 00.38,19
5 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling 00.39,32
6 Rasmus Aalling Nørtoft - Give Cykelklub 00.41,46
Piger U11
1 Ida Sørensen - Herning Cykle Klub 00.38,21
2 lærke michaelsen - Herning Cykle Klub 00.42,03
3 Natasha Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00.49,09
Annonce
Annonce
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce