Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
A
1 Michael Færk Christensen - Glud & Marstrand Horsens 36.22.497
2 Rasmus Christian Quaade - Blue Water - Cycling for health 37.50.600
3 Daniel Vestergård Andersen - Team Stenca Trading 37.59.477
4 Kenneth Fahl Andersen - Randers CK 1910 38.14.587
5 Martin Wang Hjørngaard - Team Stenca Trading 38.21.387
6 Jan Almblad - Blue Water - Cycling for health 38.25.840
7 Nicolai Steensen - Glud & Marstrand Horsens 38.32.563
8 Michael Bjørn Johansen - Blue Water - Cycling for health 38.36.903
9 Mathias Gade Jakobsen - Glud & Marstrand Horsens 39.49.393
10 Dennis Jønsson - Team Stenca Trading 40.36.890
11 Frederik Just Jernov - Glud & Marstrand Horsens 40.37.857
12 Mathias Frostholm Kristensen - Glud & Marstrand Horsens 41.20.503
B
1 Keld Fjord - Værløse Farum CK 39.04.490
2 Lars Lund - Odense Triathlon Klub 40.00.187
3 Brian Boesen Kuhre - CC Gladsaxe 40.05.927
4 Michael Truelsen Jepsen - Svendborg CC 40.06.453
5 Niels Henning Uhre Lauridsen - Odder CK 40.39.990
6 Tommy N. S. Cramer - Greve CC 40.55.907
7 Anders Dellien - CK Ringen Malmö 41.19.633
8 Danny Skovgren - CK Fix 41.56.110
C
1 Jesper Nielsen - Herning CK 38.39.113
2 Jesper Heiberg - Esbjerg CR 40.27.883
3 Martin Toft Madsen - Lyngby CC 40.33.873
4 Kristian Pardorf Johansen - Cykling Odense 40.55.677
5 Morten Christensen - Sorø BC 41.06.860
6 Per Pilegaard Knudsen - Hvidovre CK 41.11.157
7 Kenneth Berner - Greve CC 41.33.080
8 Jan Petræus - DBC 41.34.513
9 claus Birk - Hvidovre CK 41.34.637
10 Andreas Thell - CK Ringen Malmö 41.47.750
11 Morten Tillquist Nielsen - Kalundborg CC 41.51.333
12 Christian Bødker - Esbjerg CR 41.54.297
13 Morten Gildberg Flittner - Sorø BC 42.09.520
14 Andreas Munk Asmussen - Middelfart CC 42.21.147
15 Jens Kristian Kiilerich - CC Gladsaxe 42.40.620
16 Philip Holritz Frank - Greve CC 42.40.623
17 Kristian Israelsen Olsen - ABC 42.41.143
18 Johnny Jensen - DCR Ballerup 43.24.820
19 Stig Andersen - Sorø BC 44.02.287
20 johnny faust Jacobsen - DCR Ballerup 44.14.000
21 Nicolaj Nicolajsen - CC Gladsaxe 44.30.207
Junior
1 Christian Mathiesen - Glud & Marstrand Festina Hobro 38.33.330
2 Sebastian Refsgaard - Team RCR Junior 38.57.430
3 Sebastian Lander - Glud & Marstrand Festina Hobro 38.59.287
4 Asbjørn Kragh Andersen - Glud & Marstrand Festina Hobro 39.11.227
5 Adrian Udesen - Herning CK 39.20.817
6 Mark Sehested Pedersen - Team RCR Junior 39.27.443
7 Nicolas Amstrup Madsen - Team RCR Junior 39.29.850
8 Emil Hovmand - Herning CK 39.45.497
9 Sebastian Hirsch - Team Comeat - Ride4Fun Junior 40.35.697
10 Magnus Damsbo Lund - Lyngby CC 40.59.987
11 Dion Jimmy Hansen - Team RCR Junior 41.08.237
12 Rasmus Lenvig Havskov Hansen - Lyngby CC 41.18.637
13 Niels Hedekær Olsen - Glud & Marstrand Festina Hobro 41.39.717
14 Simon Holm Jacobsen Eiby - Lyngby CC 41.42.013
15 Kasper Svingel Jensen - Team Kvickly Odder Jun 41.54.573
16 Frederik Bjørke Schwartz - DCR Ballerup 41.59.360
17 Stefan Linné Jørgensen - Team Comeat - Ride4Fun Junior 42.14.540
18 Andreas Brassen Kidmose - Silkeborg IF Cykling 42.18.797
19 Pelle Niklas Christensen Clapp - Team RCR Junior 42.38.917
20 Nickolai Buchtrup - Team Cycling Ringsted 43.23.500
21 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Team RCR Junior 43.39.850
22 Mathias Christensen - Odder CK 43.52.100
23 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted 44.37.507
24 James Svarre - HFCK 45.16.400
25 Mathias Holm - Team Comeat - Ride4Fun Junior 45.21.737
26 Chris Skaarup Mortensen - Roskilde CR 47.06.753
D
1 Niels Ellerup Pedersen - Kalundborg CC 41.57.647
2 Kurt Klindt - Odense Triathlon Klub 42.29.817
3 Dennis Hansen - Vejen BC 43.42.690
4 kenneth Iversen - KCK Herlev 43.51.110
5 Jens Peter Larsen - Slagelse CR 44.02.717
6 Mikkel Worm - Slagelse CR 44.06.757
7 Albert Johan Hinsch Rojas - Sorø BC 44.56.170
8 Nick Lundstrøm - Hvidovre CK 45.29.347
9 Lars Christoffersen - Køge CR 46.42.443
10 Henrik Liebach - Greve CC 47.12.847
H40
1 Christian Clausen Mathiesen - Politiets CA 39.46.407
2 Lars Schmidt - Hvidovre CK 39.50.580
3 Kim Westen - Nakskov CC 40.14.367
4 Niels Kaare Jensen - Herning CK 40.15.287
5 Claus Christiansen - CC Hillerød 40.30.347
6 Claus Toftegaard Hansen - ABC 40.46.270
7 Michael Baunsgaard - DCR Ballerup 40.50.087
8 Morten Ryan Hansen - DBC 40.57.660
9 Lars Aagaard Hansen - Cycling Langeland 41.00.027
10 Per Christensen - Odder CK 41.20.017
11 Bo Simonsen - Køge CR 42.04.293
12 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted 42.15.457
13 Michael Elmstrøm - Roskilde CR 42.55.020
14 Asger Navne Sørensen - Cycling Langeland 43.05.467
15 Lars Dalgas - Odder CK 43.15.480
16 Peter Ross - CC Hillerød 44.24.830
17 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted 44.32.123
H50
1 Michael Bornak - CC Hillerød 39.12.503
2 Michael Barfoed - Hvidovre CK 39.56.750
3 Jan Ryan Hansen - DBC 40.11.853
4 Kim Ryan Hansen - DBC 40.43.120
5 Anders Christoffersen - Køge CR 41.31.797
6 Thomas Kyng - ABC 41.45.407
7 Steen Byskov Thomsen - Greve CC 42.04.993
8 Klaus Pedersen - Greve CC 42.40.610
9 Svend Christensen - Herning CK 42.45.133
10 ERIK Busborg - ABC 43.51.823
11 Christian Visby - CK FIX Helsingborg 44.22.057
12 Uffe Jakobsen - ABC 44.33.607
13 René Pedersen - LFCK 45.57.097
H60
1 Steen Florager - Team Cycling Ringsted 43.12.270
2 John Larsen - CK Kronborg 43.33.670
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense 43.43.430
4 Johannes Risbjerg - Politiets CA 43.56.607
5 Ole Hammelsvang Nielsen - HFCK 44.04.653
6 Niels Klevang Sølvason - DBC 44.59.940
7 Finn Postma - CK Kronborg 45.39.147
8 Thomas Spread Campion - CC Hillerød 48.46.277
9 Flemming Bay - Brøndby CC 51.45.047
Dame A
1 Maria Grandt Petersen - TEAM HIGH END SPORT 34.21.953
2 Lisbeth Bro Lund - Odense Triathlon Klub 35.20.680
3 Betina Cramer - Greve CC 36.11.640
4 Anette Berg - Sorø BC 36.23.577
5 Maria Kruse - TEAM HIGH END SPORT 37.36.523
6 Mia Eskebjerg - TEAM HIGH END SPORT 37.58.640
7 Henriette Lygum Christensen - TEAM HIGH END SPORT 38.58.477
Dame B
1 Camilla Larsen - ABC 41.04.317
2 Anne Eiby - Lyngby CC 43.44.950
3 Katrine Bjaler - CK Fix 44.59.427
Dame Junior
1 Julie Leth - Team Kvickly Odder Jun 21.32.053
2 Michelle Lauge Jensen - CC Hillerød 21.47.630
3 Kamilla Sofie Vallin - CC Hillerød 22.22.623
4 Mette Meyer - Køge CR 23.33.870
5 Pernille Ott Frendorf - Greve CC 24.25.587
U17
1 Peter Mathiesen - Holstebro CC 20.41.780
2 Joachim Clausen - Team Cycling Ringsted 21.18.030
3 Mathias Møller Nielsen - Hvidovre CK 21.25.143
4 Daniel Mielke - Roskilde CR 21.31.657
5 Morten Søgaard Madsen - Roskilde CR 21.35.870
6 Simon Egebjerg Jensen - Køge CR 21.47.513
7 Alexander Simonsen - Køge CR 21.49.257
8 Søren Kragh Andersen - Middelfart CC 21.49.920
9 Emil Arvid Olsen - Svendborg CC 21.54.397
10 Jakob Olsen - HFCK 21.57.480
11 Rasmus Hestbek Lund - Køge CR 21.58.453
12 Alexander Hjortnæs - Hvidovre CK 21.58.900
13 Frederik Honorè - Middelfart CC 22.05.947
14 Christoffer Bing Madsen - Køge CR 22.06.017
15 Nicklas Parbst - Hvidovre CK 22.19.347
16 Mathis Johansson - Nakskov CC 22.20.300
17 Marc Rasch Jensen - DCR Ballerup 22.20.907
18 Niels Munk Asmussen - Middelfart CC 22.21.100
19 Mads Gregersen - Varde CK 22.22.313
20 Mads Rasmussen - Holbæk CR 22.24.013
21 Jeppe Tølløse - Lyngby CC 22.27.710
22 Jonas Rasmussen - Middelfart CC 22.33.610
23 Andre´ Haubroe Larsen - Sorø BC 22.46.727
24 Kasper Dahl Thygesen - DCR Ballerup 22.49.700
25 Mads Elkjær Møller - Holbæk CR 22.53.143
26 Steffen Thomsen - DCR Ballerup 22.54.363
27 Simon Gaál - Næstved BC 23.07.393
28 Sebastian Juul - Næstved BC 23.28.123
29 Jonas Nordkroggaard - Roskilde CR 23.38.907
30 Jacob Szymula - Nakskov CC 23.40.987
31 Joachim Heyn - Nakskov CC 23.42.583
32 Agge Pedersen Hagstrøm - Køge CR 23.43.257
33 Johannes Brasen Kidmose - Holbæk CR 23.53.510
34 Jon van Dijk Nielsen - Hvidovre CK 23.58.997
35 Jacob Ditlev Sørensen - Greve CC 24.00.567
36 Daniel Rehn - Næstved BC 24.30.477
37 Casper Jensen - Næstved BC 24.44.647
38 Lars Krygermeier - Nakskov CC 24.56.047
39 Lukas Meltorn Eeken - CK Fix 25.38.773
40 Kristian Dahl - CK Fix 26.07.137
41 Esben Qwist Jakobsen - ABC 26.26.597
42 Andreas Tvermoes Noe - Slagelse CR 26.35.557
43 Mikkel Marcussen - Slagelse CR 27.35.580
U15
1 Niklas Eg - Herning CK 22.37.523
2 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 22.51.910
3 Mads Pedersen - Holbæk CR 22.56.560
4 Alexander Atzen Sacht - Næstved BC 23.25.913
5 Mathias Wickmann Krigbaum - DCR Ballerup 23.27.043
6 Emil Wang - CK Fix 23.28.733
7 Jonas Poulsen - DCR Ballerup 23.34.263
8 Louis Bendixen - CK Fix 23.39.100
9 Emil Ravnsholt Olsen - Køge CR 24.00.810
10 Andreas Pihl Nielsen - Hvidovre CK 24.37.327
11 Alexandar Lander - Køge CR 24.45.273
12 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 24.47.457
13 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - CC Gladsaxe 24.51.880
14 Søren Martinus Walter Engberg - CC Hillerød 25.03.817
15 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC 25.19.047
16 Oliver Almind - CK Fix 25.19.367
17 Kim Koldborg Laustsen - KCK Herlev 25.36.203
18 Kristian Holm - DCR Ballerup 25.38.687
19 David Møller - Lyngby CC 25.41.363
20 Malthe CH. Gruber Noblet - CK Fix 25.46.013
21 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 25.48.973
22 Lasse Mortensgaard - CK Fix 25.58.457
23 Mathias Emil Thurup Laursen - CC Gladsaxe 26.05.350
24 Kasper Trier Jørgensen - CC Gladsaxe 26.27.580
25 Daniel Buhr Adrian - HFCK 26.38.480
26 Jonas Gregaard Wilsly - KCK Herlev 26.42.983
27 Piet Kobusch Simonsen - Lyngby CC 26.55.597
28 kristoffer Dahl - HFCK 27.19.037
29 Daniel Hartvig - Greve CC 28.12.220
30 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg 28.56.277
U16P
1 Amanda Marie Dyrkilde - Køge CR 25.51.550
2 Sofie Nellemann Kryger - CK Kronborg 26.58.380
3 Amalie Dideriksen - Amager CR 27.30.077
U13
1 Jonas Wang - CK Fix 16.15.307
2 Anders Mielke - Roskilde CR 17.25.027
3 Andreas Stokbro - CK Fix 17.50.957
4 Mads Olander Hjort - Næstved BC 17.59.487
5 Anders Kristensen - Cykling Odense 18.08.907
6 Gustav Chalmer Vinding - Hvidovre CK 18.09.720
7 Jonas Petersen - Slagelse CR 18.14.120
8 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 18.19.417
9 Andreas Lund Andresen - HFCK 18.28.023
10 Christian Wagner - Team Cycling Ringsted 19.02.403
11 Sebastian Nysted Poulsen - Nakskov CC 19.02.527
12 Peter Gylling - CK Fix 19.03.800
13 Marius Brasen Kidmose - Holbæk CR 19.07.663
14 Daniel o Jensen - Næstved BC 19.49.163
15 Mark Frederiksen - CC Hillerød 19.51.293
16 Mikkel Arvid Olsen - Svendborg CC 19.56.777
17 Stephan Holberg - Slagelse CR 19.57.057
18 Jacob Møller - Lyngby CC 20.27.350
19 Bjarke Andersen - DCR Ballerup 20.39.113
20 Markus Søe Jensen - Slagelse CR 20.47.257
21 Lukas Sydel Harder - CK Fix 20.55.453
U13P
1 Lise Martina Engberg - CC Hillerød 17.06.327
2 Ida Kragh Andersen - Middelfart CC 17.11.327
3 Pernille Mathiesen - Holstebro CC 18.34.850
4 Yasmin Jensen - Næstved BC 20.15.537
U11
1 Julius Johansen - CC Hillerød 18.45.793
2 Mathias Bressendorff Jacobi - Greve CC 19.00.237
3 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix 20.49.840
4 Sander Andersen - DCR Ballerup 20.50.667
5 Sebastian Olsen - CC Hillerød 21.29.887
6 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 23.09.633
U11P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 20.36.407
Annonce
Annonce
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce