I dag blev årets sidste landevejsløb i Hedehusene afviklet af Hedehusene CK. Resultaterne af løbene herunder.
H40 1 Lars Schmidt - Holte Cykel Klub 2.02.48
2 Michael Baunsgaard - DCR Ballerup
3 Anders Dellien - CK Ringen
4 Frank Reuter - Politiets CA
5 Michael Barfoed - Politiets CA 7.06
6 Steen Parmo - Greve CC
7 Bo Wacker - Roskilde CR 8.34
8 Jan Roesgarth - Hvidovre CK
9 Michael Nielsen - Hvidovre CK
10 Bo Simonsen -
Køge CR 11 Heinz Vange - Greve CC
12 Erik Madsen -
ABC 8.40
13 tonni Wittenborg - DCR Ballerup
14 henrik Olsen - CC Hillerød 10.19
15 Kenneth Kierbyholm - Holbæk CR
16 Tom Møller Pedersen - CC Gladsaxe 10.58
17 Dick Fogelstrøm - CK Ringen 15.45
H50
1 kurt Hansen - Køge CR 1.54.42
2 Mogens Nissen - CC Hillerød
3 Thomas Kyng - ABC
4 Svend Erik Pedersen - Greve CC
5 Torben Nielsen - ABC 1.37
6 Steen Byskov Thomsen - Greve CC
7 Johannes Risbjerg - Politiets CA 4.38
8 Ken G. Hansen - Politiets CA
9 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring
10 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa CC
11 Bo Juul Kisum - KCK Herlev
12 Anders Christoffersen - Køge CR
13 Frank Larsen - Ordrup CC 7.25
14 Flemming Stig Hansen - CC Hillerød 7.34
15 Flemming Bech - DBC
H60
1 Ole Vinge Olsen - CC Hillerød 2.00.22
2 Lasse Nellemose - Team Cycling Ringsted 0.30
3 John Larsen - Team HFCK & Ko 1.11
4 Claus Jeppesen - Team Cycling Ringsted 5.07
5 John Elo Madsen - Team HFCK & Ko 5.29
6 Helge Ingemann Petersen - Team Cycling Ringsted 7.00
7 Frank Andersen - Slagelse CR
8 Mogens Rasmussen -
Nakskov CC 9 Peter Leedsager - Greve CC
10 Allan Hansen - Team Cycling Ringsted
Dame A
1 Iben Bohé - CC Hillerød 2.16.45
Dame B
1 Alexandra Tyreg - CC Gladsaxe 2.30.15
Dame Junior
1 Michelle Lauge Jensen - CC Hillerød 2.10.09
2 Pernille Ott Frendorf - Greve CC 2.23
3 Katinka Sif Grundvad Skovgaard - Bornholm CC 2.31
Ungdom
1 Anders Bjerremand - Hvidovre CK 1.59.14
2 Kevin Nyberg Simper - Slagelse CR
3 Jannick Berg - CK Fix 3.45
4 Rasmus Correl Roesgarth - Hvidovre CK
5 Frederik Frimer Hellesen - CK Kronborg
6 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
7 Fredrik Lind Plesner - Lyngby CC
8 Alexander Simonsen - Køge CR
9 Jakob Olsen - HFCK
10 Casper Folsach - DCR Ballerup 6.06
11 Daniel Crone - Slagelse CR 6.19
12 Morten Skjalm Madsen - Køge CR 6.23
13 James Svarre - HFCK 6.28
14 Andreas Præstegaard Jakobsen - CK Fix 13.18
15 Lasse Bondo Nellemose - Lyngby CC 25.02
Ældste Drenge
1 Mathias Wickmann Krigbaum - DCR Ballerup 1.08.46
2 Jeppe Tølløse - Lyngby CC 1.10
3
Emil Ravnsholt Olsen - Køge CR
4 Sune Max Køpke Bjerring - Grenaa CC 1.16
5 Andreas Rifsdal Jedig - Greve CC 1.47
6 Jacob Szymula - Nakskov CC
7 Nicklas Parbst - Hvidovre CK
8 Jonas Nordkroggaard - Kalundborg CC
9 Jon van Dijk Nielsen - Hvidovre CK
10 Christian Nielsen - Greve CC
11 Thomas Juel Ammitsøe - Lyngby CC 1.52
12 Sebastian Juul - Korsør CC 2.48
13 Andreas Pihl Nielsen - Hvidovre CK 3.39
14 Emil Wang - CK Fix 6.07
15 Mads Kjellerup Jacobsen - Greve CC 7.50
16 Rasmus Nielsen - Roskilde CR 8.26
17 Jesper Aslak Heiberg-Iürgensen - Lyngby CC 8.28
18 Helmut Wacker - Roskilde CR 8.56
19 Mathias Holst Andersen - Hvidovre CK 9.06
20 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK 17.54
21 Sune Dam Hart Meyer - Korsør CC 17.58
Ældste Pige
1 Stine Ambrosiusen - CC Hillerød 1.20.32
Mellemste Drenge
1 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød 42.48
2 Rasmus Bøgh Wallin - CC Gladsaxe
3 Jonas Wang - CK Fix
4 Andreas Stokbro - CK Fix
5 Oliver Almind - CK Fix
6 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød
7 Anders Mielke - Roskilde CR
8 Søren Martinus Walter Engberg - CC Hillerød
9 Niklas Larsen - Slagelse CR
10 Mads Gram - DCR Ballerup
11 David Møller - Lyngby CC
12 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC
13 Andreas Lund Andresen - HFCK
14 Peter Gylling - CK Fix
15 Jonas Petersen - Slagelse CR 0.07
16 Mike Fischer Dourleijn - Korsør CC 1.55
17 Morten Rico Elleby - HFCK
18 Patrick Buhr Adrian - HFCK 3.19
19 Casper Kjöller Vergmann - DCR Ballerup
20 Stephan Holberg - Slagelse CR 3.25
Mellemste Pige
1 Lise Martina Engberg - CC Hillerød 42.50
Yngste Drenge
1 Kasper Lindegaard Petersen - Roskilde CR 23.48
2 Julius Johansen - CC Hillerød
3 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup 0.05
4 Jacob Espander Clemen - HFCK 0.09
5 Mathias Bressendorff Jacobi - Greve CC
6 Oliver Errebo - CK Fix 0.30
7 Jacob Møller - Lyngby CC
8 Sebastian Olsen - CC Hillerød 1.10
9 Emil steen Lassen - CC Hillerød 1.15
Yngste Pige
1 Caroline Bohé - CC Hillerød 25.00