Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Veteran DM i både enkeltstart og linjeløb blev lørdag og søndag afviklet på Lolland. Det var Nakskov CC og Lolland Falster Cykle Klub, som afviklede, og udover veteranklasserne kørte også ungdomsklasserne. Se alle resultaterne herunder.
Annonce
Enkeltstart
H30
1 Henrik Scharling - Team Vivelo / IBT isolering 38.39.123
2 Morten Hansen - Roskilde Cykle Ring 39.27.670
3 Tommy Moberg Nielsen - Team Vivelo / IBT isolering 39.53.790
4 Kristoffer Damberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 40.09.343
5 Tommy Cramer - Sydkystens Cycling 42.10.027
6 Anders Rom - Ordrup Cykle Club 43.40.770
7 Kenneth Bjerregaard - Brædstrup Cykel Klub 44.50.050
8 René Allan Nielsen - Lolland-Falsters Cykle Klub 45.07.117
9 Lasse Jakobsen - Hvidovre Cykle Klub 55.52.663
H40
1 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 38.05.303
2 Bjørn Oppermann - Hvidovre Cykle Klub 38.33.613
3 Henrik Andersen - Holte MTB Klub 38.34.977
4 jesper nielsen - Herning Cykle Klub 38.41.833
5 Martin Hammer Larsen - Team Vivelo / IBT isolering 38.59.230
6 Lars Gade - Per P. Cykler 39.28.363
7 Thomas Lund - Herning Cykle Klub 39.56.880
8 Benjamin Ter-Borch - Holbæk Cykelsport 40.03.543
9 morten christensen - Sorø Bicycle Club 40.18.877
10 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling 40.20.857
11 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 40.35.870
12 Claus Toftegaard Hansen - Hvidovre Cykle Klub 41.07.193
13 Niels H. Leist - Ordrup Cykle Club 41.07.607
14 Kenneth Iversen - K C K Herlev 41.20.387
15 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF, Kbh-Cykling 41.32.670
16 Troels Hansen - Brøndby Cykel Motion 41.36.113
17 Jeppe Kollat Jensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 41.41.040
18 Carsten SKov Eriksen - Grenå Cykle Club 41.51.827
19 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre Cykle Klub 41.53.007
20 Rolf Kjøller - Holte MTB Klub 41.56.607
21 Niels Kaare Jensen - Herning Cykle Klub 42.16.667
22 Per Vinter - Roskilde Cykle Ring 42.57.607
23 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted 43.01.020
24 Claus Villy Larsen - Brøndby Cykel Motion 44.18.503
25 Henrik Veiergang - JC Cykelklub 44.26.000
26 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub 44.56.593
27 Kenneth Bendtsen - Holbæk Cykelsport 46.08.350
H50
1 Gabor Klöczl - Holte Cykel Klub 40.02.980
2 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense 40.07.567
3 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 40.17.870
4 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted 40.44.590
5 Kim Westen - Nakskov Cykle Club 41.19.067
6 Jan Værnhøj Pedersen - Ordrup Cykle Club 41.27.157
7 Lars Schmidt - Hvidovre Cykle Klub 41.30.350
8 Knud Thaysen - Herning Cykle Klub 41.37.073
9 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby Cykel Klub 41.45.543
10 Kent Jensen - Vejen Bicykle Club 41.55.477
11 Peter Hægg Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 42.34.187
12 Jan Falch Petersen - Hedensted Cykel Klub 43.14.547
13 Anders Christoffersen - Køge Cykel Ring 44.08.530
14 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub 44.55.320
15 Jan Bo Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 45.16.890
16 John Frejlev - Lolland-Falsters Cykle Klub 46.16.920
17 Jens Peter Larsen - Sorø Bicycle Club 46.23.397
18 Thomas Ege - Sydkystens Cycling 46.41.490
19 Flemming Thestrup - Dansk Bicycle Club 46.44.553
20 Henrik Sørensen - CK Kronborg 46.50.840
H60
1 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 35.35.123
2 Poul Petersen - CK Kronborg 36.08.403
3 allan hillers - Nr. Søby Cykel Klub 37.30.710
4 Benny Jensen - Per P. Cykler 37.45.957
5 Svend Christensen - Nr. Søby Cykel Klub 37.55.087
6 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub 38.13.877
7 Per Madsen - Lolland-Falsters Cykle Klub 38.27.787
8 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub 38.41.200
9 kell wohlert - Greve Cykle Club 38.58.263
10 John Magne Froberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 39.00.863
11 Johan Peder Hansen - Hobro Cykle Club af 1938 39.42.800
12 TOMMY RØDER - Nakskov Cykle Club 39.58.937
13 Uffe Jakobsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 40.30.637
14 Finn Birk - Nyborg Cykle Klub 41.46.120
H70
1 Søren Vagtholm - Cykling Odense 36.53.487
2 John Larsen - Svendborg Cykle Club 38.09.047
3 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn 39.19.323
H30
1 Betina Cramer - Sydkystens Cycling 34.44.957
2 Cathrine Grage - Sydkystens Cycling 35.23.467
3 Mette fugl Rasmussen - Politiets IF, Kbh-Cykling 36.41.760
4 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 37.20.670
5 Annette Berg - Sorø Bicycle Club 37.48.093
6 Helle Sommer Sahlholdt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 37.49.380
7 Else Lund - Hammel Cykle Klub 39.01.013
8 Wickie Birkholm - Sydkystens Cycling 39.21.733
9 Janni Dam-Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 39.30.517
D45
1 Janni Bormann - Sydkystens Cycling 36.08.940
2 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 39.02.387
3 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 39.17.897
4 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 40.09.553
5 Tina Dorrit Nielsen - Fjordager Idrætsforening, Cyk. 43.25.557
6 Pernille Lynge - Kerteminde Cykelklub 44.33.390
U17
1 Mathias Alexander Erik Larsen - Roskilde Cykle Ring 20.46.547
2 Mikkel Bjerg - Lyngby Cycle Club 20.52.853
3 Christoffer Tolstøj - Lyngby Cycle Club 20.54.080
4 Julius Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 20.54.277
5 Sebastian Rathje Andersen - Næstved Bicycle Club 21.23.157
6 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring 21.39.940
7 Søren Bidstrup - Amager Cykle Ring 21.53.237
8 Kenneth Quistgaard - Køge Cykel Ring 22.15.897
9 Frederik Bæts Kristensen - Næstved Bicycle Club 22.17.460
10 Marcus Olsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 22.28.213
11 Frederik Irgens Jensen - Slagelse Cykle Ring 22.33.980
12 Phillip Christian Vejre - Lyngby Cycle Club 22.34.363
13 Jannik Ljungdahl - Greve Cykle Club 22.34.800
14 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club 22.35.667
15 Morten Hulgaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 22.35.747
16 Rasmus Dahlmann - Greve Cykle Club 22.36.157
17 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg 22.37.230
18 Valdemar Kure Krogh - CK Kronborg 22.48.903
19 Christian Damgaard - Lyngby Cycle Club 22.58.947
20 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 23.16.820
21 Chris Norman Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub 23.28.063
22 Mathias Bressendorff Jacobi - D.C.R. - Ballerup 23.37.067
23 Lucas Norman Gude - K C K Herlev 23.41.570
24 Rasmus Nejrup - Roskilde Cykle Ring 23.50.893
25 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg 24.28.487
U15
1 Malthe Munch - Cykleklubben Fix,Rødovre 21.47.333
2 Matias Gunnar Malmberg - Cykleklubben Fix,Rødovre 21.51.953
3 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 22.13.143
4 Peter Busk - Køge Cykel Ring 22.23.390
5 Casper Tougaard Toft - Greve Cykle Club 22.40.603
6 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 22.42.873
7 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club 22.55.720
8 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 23.11.237
9 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 23.33.770
10 frederik carstensen - Slagelse Cykle Ring 23.36.320
11 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 23.53.153
12 Alexander Mark - Næstved Bicycle Club 24.23.653
13 Emil Nykjær Vædeled Roed - Cykling Odense 25.09.247
14 Victor Friis-Jensen - D.C.R. - Ballerup 25.13.893
15 Philip Bach - Amager Cykle Ring 25.24.720
16 Magnus Travn Rost - Slagelse Cykle Ring 25.29.877
17 Gustav Feddersen - Team Cycling Ringsted 25.51.013
18 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix,Rødovre 26.01.093
19 Ricky Martin Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub 26.34.833
20 Ilannguaq Møller - Slagelse Cykle Ring 27.14.507
21 Marckus Njor - D.C.R. - Ballerup 28.25.353
U16 piger
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring 25.47.293
U13
1 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 16.03.410
2 Luis Carl Jørgensen - Næstved Bicycle Club 16.11.860
3 tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix,Rødovre 16.53.870
4 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling 16.54.547
5 Oliver Lyngehoby - Køge Cykel Ring 17.04.053
6 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring 17.06.457
7 Kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 17.07.800
8 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport 17.42.467
9 Gustav Wang - Cykleklubben Fix,Rødovre 17.42.510
10 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 18.59.587
11 mads emil bækø bjerg - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 19.00.883
U11
1 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 17.57.967
2 Tobias Bressendorff Jacobi - D.C.R. - Ballerup 19.22.277
3 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 21.30.920
Linjeløb
H30
1 Nils Eigil Bradtberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 2.45.20
2 Kristoffer Damberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Tommy Moberg Nielsen - Team Vivelo / IBT isolering
4 Jesper Dünweber Darre - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 0.05
5 Morten Hansen - Roskilde Cykle Ring 0.44
6 Henrik Bunde - Sydkystens Cycling 1.04
7 Tommy Cramer - Sydkystens Cycling 7.16
8 bjarne kingo andersen - Nyborg Cykle Klub 9.44
9 Thomas Jepsen - Sønderborg Cykle Klub
10 Niels Mogensen - Dansk Bicycle Club 9.49
H40
1 Bjørn Oppermann - Hvidovre Cykle Klub 2.39.32
2 Claus Holm - Holte Cykel Klub
3 niels marquard - Sorø Bicycle Club
4 Martin Hammer Larsen - Team Vivelo / IBT isolering
5 Rasmus Andersen - Sydkysten cycling
6 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 0.06
7 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910
8 Ulrich Feldfos - Greve Cykle Club
9 jesper nielsen - Herning Cykle Klub 0.14
10 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 0.30
11 Niels H. Leist - Ordrup Cykle Club
12 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling
13 Mads Bugge Andersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 0.35
14 Jesper Jensen - Holte Cykel Klub 0.46
15 Kristian Israelsen Olsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
16 Thomas Lund - Herning Cykle Klub
17 Morten Johansen - Sydkystens Cycling
18 Nikolaj Rønhede - Cykleklubben Fix,Rødovre
19 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 0.55
20 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club
21 Henrik Frederiksen - Amager Cykle Ring
22 Flemming Trøigaard - Holte Cykel Klub
23 morten christensen - Sorø Bicycle Club
24 Dennis nymann Christiansen - Køge Cykel Ring
25 Poul B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling
26 Steffen Høhl Quebec - Hvidovre Cykle Klub
27 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub
28 Lars Klima - Dansk Bicycle Club
29 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub
30 Jesper Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
31 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF, Kbh-Cykling
32 Christian Østergaard - Sydkystens Cycling
33 Tyge Rasmussen - Cycling Nord
34 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub
35 Martin Rump Rask - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
36 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted
37 Danny Jonasson - DK 3650 Cycling
38 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub
39 Martin Pedersen - Team Vivelo / IBT isolering
40 Peter S. Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling 1.06
41 Lars Gade - Per P. Cykler 1.14
42 Mads G Nicolaysen - Holte Cykel Klub
43 Christian Kouyoumdjian - Hvidovre Cykle Klub 1.20
44 Henrik Bandsholm - Sydkystens Cycling 2.47
45 Páll S.Didriksen - Amager Cykle Ring 12.43
46 Jesper Due Sørensen - Nyborg Cykle Klub
47 Jens Hockerup Hansen - Sydkystens Cycling 14.58
H50
1 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 1.58.01
2 Lars Christensen - Aalborg Cykle-Ring 0.03
3 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub
4 Klaus Haaning - Sønderborg Cykle Klub
5 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub 0.12
6 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense 1.06
7 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted 2.04
8 Boris Arnskov Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
9 Bjarne Olsen - Silkeborg I.F. Cykling
10 Lars Schmidt - Hvidovre Cykle Klub
11 Kim Westen - Nakskov Cykle Club 2.39
12 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club 3.05
13 Rene Lynge - K C K Herlev
14 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs
15 Per Christensen - Odder Cykel Klub
16 Roy Andersen - Randers Cykleklub af 1910
17 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club
18 jan hansen - Hareskov Cykelklub
19 Jan Garst - Sydkystens Cycling
20 leif andersen - K C K Herlev
21 ole jessen - Lolland-Falsters Cykle Klub
22 Ken G. Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling
23 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
24 Ulrich Jung - Randers Cykleklub af 1910
25 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring
26 Knud Thaysen - Herning Cykle Klub
27 Jan Værnhøj Pedersen - Ordrup Cykle Club
28 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub
29 Morten Ryan Hansen - Dansk Bicycle Club
30 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club
31 Claus Wårsøe - Cykling Odense 4.01
32 Henrik Staal Larsen - KÆDEN, Nr. Lyndelse
33 John Bo Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
34 Frank Reuter - Politiets IF, Kbh-Cykling
35 Peter Kent Lord - CK Kronborg
36 Torben Lynge Jacobsen - Kalundborg Cykle Club
37 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
38 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
39 René Ravnsholt - Køge Cykel Ring
40 Ole Møller - Nyborg Cykle Klub
41 JESPER NILSSON - Dansk Bicycle Club
42 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
43 Christian Skram - Ordrup Cykle Club
44 Morten Reindel - Azuay
45 Henrik Møller - K C K Herlev
46 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
47 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart Cykel Club
48 Thomas Ege - Sydkystens Cycling
49 Frank Larsen - Ordrup Cykle Club
50 Jan Bo Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
51 Esben Tange - Hvidovre Cykle Klub
52 karsten jørgensen - Dansk Bicycle Club
53 Jan Geelmuyden - CK Kronborg
54 Jan Falch Petersen - Hedensted Cykel Klub
55 Peter Vestergaard - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite
56 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 4.14
57 Ole Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
58 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub 4.18
59 Leo Hav - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
H60
1 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club 2.09.43
2 jan høegh - Politiets IF, Kbh-Cykling
3 Hasse Larsen - Ordrup Cykle Club
4 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring
5 Benny Petersen - Nr. Søby Cykel Klub
6 Anders Høj - Skive Cykle Klub
7 Torben NIELSEN - Politiets IF, Kbh-Cykling
8 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub
9 Benny Jensen - Per P. Cykler
10 torben flindt - Ordrup Cykle Club
11 Johannes Risbjerg - Politiets IF, Kbh-Cykling
12 frank meyer - Politiets IF, Kbh-Cykling
13 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club
14 Niels Juul Jensen - Ry Cycle Club
15 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
16 Micael Becker - Politiets IF, Kbh-Cykling
17 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
18 Svend Erik Pedersen - Greve Cykle Club
19 Poul Petersen - CK Kronborg
20 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub
21 Gert Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling
22 Svend Christensen - Nr. Søby Cykel Klub 0.08
23 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub 0.18
24 Johan Peder Hansen - Hobro Cykle Club af 1938 7.12
H70
1 Peter Kondrup - Fredericia Cycle Club 1.29.48
2 Ib Malm - Team Cycling Ringsted
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense
4 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn
5 Bjerne Kjær Rasmussen - Cykleklubben Fix,Rødovre
6 Torben Søegaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 8.23
D30
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 2.22.01
2 Cathrine Grage - Sydkystens Cycling
3 Annette Berg - Sorø Bicycle Club
4 Betina Cramer - Sydkystens Cycling 0.13
5 Helle Sommer Sahlholdt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Janni Dam-Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 2.39
7 Wickie Birkholm - Sydkystens Cycling 11.09
D45
1 Janni Bormann - Sydkystens Cycling 2.20.21
2 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 4.56
3 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
4 Tina Dorrit Nielsen - Fjordager Idrætsforening, Cyk. 12.49
U17
1 Mathias Alexander Erik Larsen - Roskilde Cykle Ring 1.27.24
2 Mikkel Bjerg - Lyngby Cycle Club
3 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 0.05
4 Timothy Berthol Hansen - Ordrup Cykle Club 0.20
5 Christoffer Tolstøj - Lyngby Cycle Club
6 Bjarke Andersen - D.C.R. - Ballerup
7 Marcus Olsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 0.27
8 Arne Birkemose - Cykling Odense 1.37
9 Nikolaj Vejby Møller - Cykel Klubben Djurs
10 Julius Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
11 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted
12 Frederik Irgens Jensen - Slagelse Cykle Ring
13 Peter Gylling - Roskilde Cykle Ring
14 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring
15 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
16 Søren Bidstrup - Amager Cykle Ring
17 Jannik Ljungdahl - Greve Cykle Club
18 Frederik Bæts Kristensen - Næstved Bicycle Club
19 Rasmus Dahlmann - Greve Cykle Club
20 Kenneth Quistgaard - Køge Cykel Ring
21 Valdemar Kure Krogh - CK Kronborg
22 Sebastian Rathje Andersen - Næstved Bicycle Club
23 Christian Damgaard - Lyngby Cycle Club
24 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring
25 Phillip Christian Vejre - Lyngby Cycle Club
26 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club 1.50
27 Nicolai Luthmann - Slagelse Cykle Ring 9.17
28 Chris Norman Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub 9.26
29 August Nygaard Bodilsen - Roskilde Cykle Ring 14.58
30 Andreas Hougaard Holst-Kruse - Cykleklubben Fix,Rødovre 18.44
31 Filip Mortensen - Lolland-Falsters Cykle Klub 22.44
32 Mikkel Hauspild Bech - Lolland-Falsters Cykle Klub 30.13.00
U15
1 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 1.05.59
2 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 2.39
3 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring
4 Matias Gunnar Malmberg - Cykleklubben Fix,Rødovre
5 Malthe Munch - Cykleklubben Fix,Rødovre
6 frederik carstensen - Slagelse Cykle Ring
7 Peter Busk - Køge Cykel Ring
8 Tobias Stieler - CK Kronborg
9 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev
10 Casper Tougaard Toft - Greve Cykle Club
11 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev
12 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club
13 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club
14 Oliver Andersen - Team Cycling Ringsted
15 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring
16 Alexander Mark - Næstved Bicycle Club
17 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix,Rødovre
18 Gustav Feddersen - Team Cycling Ringsted
19 Philip Bach - Amager Cykle Ring
20 Magnus Travn Rost - Slagelse Cykle Ring 4.57
21 August Danielsen - Køge Cykel Ring 6.17
22 Ricky Martin Larsen - Lolland-Falsters Cykle Klub
23 Jacob Grenaa - Køge Cykel Ring
24 Ilannguaq Møller - Slagelse Cykle Ring 6.24
25 Victor Friis-Jensen - D.C.R. - Ballerup 11.20
26 Benjamin Reimers Knudsen - Køge Cykel Ring 13.45
27 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport 15.29
28 Marckus Njor - D.C.R. - Ballerup 20.11
U16P
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring 1.15.06
U13
1 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 57.48.00
2 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring
3 tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix,Rødovre
4 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling
5 Luis Carl Jørgensen - Næstved Bicycle Club
6 Kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 1.39
7 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring
8 Kasper Gylling - Roskilde Cykle Ring
9 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring 2.08
10 Anton Lauve Hermann - Ordrup Cykle Club 2.34
11 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club 4.29
12 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club
13 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club
U11
1 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 20.02
2 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 3.43
Annonce
Annonce
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce