Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I Nakskov demonstrerede Martin Toft Madsen igen sine evner som tempo-rytter, da han suverænt vandt enkelstarten og dermed kan kalde sig sjællandsk mester. Mathias Skov-Jensen (Team Soigneur) blev toer foran endnu to Team Almeborg-Bornholm-ryttere Lars Carstensen og Mathias Dam Westergaard.
Annonce
A
1 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm 00:35:53.675
2 Mathias Skov-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen 00:00:39.834
3 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm 00:00:59.068
4 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm 00:01:07.348
5 Joakim Åleheim - Team Cykelogen Cykelklubb 00:01:31.984
6 Emil Dam Sørensen - Team Soigneur - Copenhagen 00:01:55.834
7 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen 00:02:14.128
8 Casper Pedersen - Riwal Platform Cycling Team 00:02:26.316
9 Mathias Krigbaum - Christina Jewelry Pro Cycling 00:02:28.225
10 Christoffer Lisson - Team Almeborg-Bornholm 00:02:35.087
11 Neofytos Sakellaridis Mangouras - Team IBT Isolering - Ridley 00:02:37.302
12 Rasmus Esmann Ginnerup - Team Soigneur - Copenhagen 00:02:54.631
13 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team 00:03:06.184
14 Sergio Tu - Team Giant Scatto U23 00:03:13.393
15 Casper Juel Jensen - Hvidovre Cykle Klub 00:03:49.08
16 Christian Ingeman Lindquist - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 00:04:26.729
17 Nicolaj Amping - Team IBT Isolering - Ridley 00:04:41.083
18 Tim Vang Cronqvist - Team Giant Scatto U23 00:04:50.064
19 Morten Høberg - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 00:04:55.957
20 Henrik Andersen - Team IBT Isolering - Ridley 00:05:05.249
21 Sebastian Juul - Team NBC Elite 00:06:04.819
B
1 Emil Wang - Team ABC Elite 00:38:31.824
2 Sebastian Hartvigsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:00:21.612
3 Bjørn Oppermann - Næstved Bicycle Club 00:00:39.586
4 Mikkel Fenneberg - Hammel Cykle Klub 00:00:57.298
5 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club 00:01:13.098
6 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:01:24.101
7 Morten Hansen - Sydkystens Cycling 00:01:29.329
8 Lennart Nielsen - Køge Cykel Ring 00:01:31.084
9 Marcus Persson - CK Ringen 00:01:34.89
10 Jonas Nordal Jakobsen - Hammel Cykle Klub 00:01:38.359
11 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub 00:02:00.99
12 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 00:02:03.559
13 Jonas Petersen - Team ABC Elite 00:02:08.21
14 Philip Berggreen Johansen - Kalundborg Cykle Club 00:02:12.241
15 Anton Elfarsson - Amager Cykle Ring 00:02:24.453
16 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense 00:02:33.439
17 Sebastian Kildemand Schjødt - Cykling Odense 00:02:36.367
18 Patrick Seemann - Sydkystens Cycling 00:02:38.066
19 Thor Mørup Prødel - Amager Cykle Ring 00:02:39.168
20 Kristoffer Damberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:02:42.337
21 Thomas Beijer - CK Ringen 00:03:08.319
22 Anders Rom - Ordrup Cykle Club 00:03:23.732
23 Nicolai Stegmann - Team NBC Elite 00:03:41.512
24 Peter Roed Knudsen - Cykling Odense 00:03:55.207
25 Lasse Jakobsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:04:10.645
26 Andreas Tvermoes Noe - Team Cycling Ringsted 00:04:47.122
27 Kenneth Stolten - Ordrup Cykle Club 00:06:16.091
28 christopher wolfgang thomas - DCR - Ballerup 00:08:20.38
C
1 Kim Lindhardt Jensen - Holbæk Cykelsport 00:39:38.944
2 Kasper Brattfors - FK Trampen 00:00:12.641
3 Simon Toft Hansen - DCR - Ballerup 00:00:48.077
4 Simon Christensen - Midtbyens CC - MCC 00:01:00.783
5 Peter Buhl - Hvidovre Cykle Klub 00:01:14.009
6 Martin Klitmose Holm Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:01:28.032
7 Dan Hermansson - Sydkystens Cycling 00:01:29.716
8 Lasse Kristiansen - Cykling Odense 00:02:15.743
9 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 00:02:16.693
10 Morten Rytgaard - Lyngby Cycle Club 00:02:28.119
11 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:03:23.113
12 Morten Korsgaard - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:04:58.785
13 Simon Brix Rasmussen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 00:05:11.49
D
1 Rune Larsen - Kerteminde Cykelklub 00:40:55.857
2 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring 00:00:54.397
3 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:01:03.146
4 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling 00:01:25.512
5 Christian Hove Sørensen - Roskilde Cykle Ring 00:02:02.701
6 Thomas Schou - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:02:23.123
7 Rasmus Kehler - Hvidovre Cykle Klub 00:02:27.228
8 Carsten Machholdt - Hvidovre Cykle Klub 00:02:54.166
9 René Allan Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:02:58.138
10 Kristian Bendix Wimmelmann - Dansk Bicycle Club 00:03:00.505
11 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club 00:03:15.608
12 Søren Vangaa Pedersen - Haslev Cykelmotion 00:03:42.663
13 kenneth mørk chmielowski - Team Cycling Ringsted 00:12:01.909
Dame A
1 Trine Schmidt - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:34:38.699
2 Betina Cramer - Sydkystens Cycling 00:00:35.545
3 Rikke Lønne - Team Crescent DARE 00:00:39.792
4 Amalie Dideriksen - Boels-Dolmans Cycling Team 00:01:13.51
5 Janni Bormann - Dansk Bicycle Club 00:01:44.533
6 Kristina Morin - Team Crescent DARE 00:01:45.416
7 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 00:01:47.113
8 Josefine Huitfeldt - Team Rytger 00:02:05.465
9 Line Eriksen - Team Orbea-MitoActive 00:02:15.566
10 Rikke Bak Dalgaard - Amager Cykle Ring 00:03:18.051
11 Melina N Olsen - Team Orbea-MitoActive 00:03:43.942
Dame B
1 Maria Julie Høiriis Nielsen - Team Orbea-MitoActive 00:36:50.386
2 Nina Gilljam - CK Ringen 00:00:17.225
3 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:00:50.144
4 Helle Bachofen von Echt - Team Orbea-MitoActive 00:02:05.756
5 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 00:02:31.874
6 Mette Meyer - Kalundborg Cykle Club 00:05:36.606
H40
1 jesper nielsen - Herning Cykle Klub 00:38:13.609
2 Martin Hammer Larsen - Sydkystens Cycling 00:00:57.451
3 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg 00:01:48.391
4 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00:02:16.994
5 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub 00:02:17.27
6 Brian Mathiesen - KÆDEN Nr Lyndelse 00:02:36.178
7 Claus Toftegaard Hansen - Hvidovre Cykle Klub 00:02:47.52
8 Michael Jepsen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 00:02:59.498
9 Torben Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:03:04.995
10 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:03:49.139
11 Kenneth Iversen - K C K Herlev 00:03:50.252
12 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite) 00:04:05.104
13 Fredrik Bengtsson - CK Ringen 00:04:46.596
H50
1 Klaus Pedersen - Cykel Klubben Djurs 00:39:27.744
2 Gabor Klöczl - Holte Cykel Klub 00:00:32.898
3 Laurits Thorning Jakobsen - Cykle Klubben Aarhus 00:01:16.296
4 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted 00:01:29.399
5 Rolf Kjøller - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:01:35.741
6 Lars Aagaard Hansen - Fremad Odense Cykelklub 00:01:36.379
7 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:01:52.705
8 jesper lassen - CK Kronborg 00:01:56.896
9 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club 00:01:59.629
10 Michael Elstoft - Kerteminde Cykelklub 00:02:03.706
11 Kim Westen - Nakskov Cykle Club 00:02:36.114
12 Sven Olav Lund - Lyngby Cycle Club 00:03:09.255
13 Jan Falch Petersen - Hedensted Cykel Klub 00:04:02.304
14 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring 00:04:19.741
15 Uffe Marsk Lauridsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:04:50.971
16 John Frejlev - Lolland-Falster Cykle Klub 00:09:20.736
H60
1 Johannes Risbjerg - Politiets IF Kbh-Cykling 00:37:14.384
2 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg 00:00:08.364
3 Steen Byskov Thomsen - Lyngby Cycle Club 00:01:12.616
4 Benny Jensen - Elite Cycling Snejbjerg 00:01:16.616
5 Per Madsen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:01:38.51
6 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub 00:01:58.86
H70
1 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:38:38.467
2 Preben Dalsgaard Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:01:32.807
3 Niels Klevang Sølvason - Dansk Bicycle Club 00:01:45.873
4 Bent Krogh - Lolland-Falster Cykle Klub 00:01:49.552
5 John Larsen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 00:01:51.719
U11
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:17:44.146
2 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring 00:00:19.989
3 Noah Bjørn Fogtmann Maurtizen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:00:49.78
4 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:00:55.036
5 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:01:16.117
6 Marcus W Børger - Amager Cykle Ring 00:01:50.437
7 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:02:02.108
8 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:04:38.872
U11 piger
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:20:10.727
2 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:02:17.852
3 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling 00:02:49.48
U13
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:16:29.009
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:00:01.885
3 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 00:00:18.799
4 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00:00:21.323
5 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring 00:00:39.69
6 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring 00:00:47.814
7 Erik Åleheim - Team Cykelogen Cykelklubb 00:00:49.805
8 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club 00:00:53.408
9 William Lowth - Ordrup Cykle Club 00:01:39.927
10 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:01:40.529
11 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club 00:01:42.636
12 William Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00:01:44.063
13 Konrad Busk - Køge Cykel Ring 00:01:46.718
14 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:02:02.031
15 Nikolai Gunnertoft Pedersen - Slagelse Cykle Ring 00:02:09.501
16 Victor Vad - Ordrup Cykle Club 00:02:10.492
17 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted 00:02:14.571
18 Martin Nadal - Holbæk Cykelsport 00:02:25.77
19 Willads Agø Paldrup - K C K Herlev 00:02:32.219
20 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club 00:02:54.56
21 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring 00:03:05.108
22 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 00:03:18.923
23 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00:04:06.295
24 Peter Andersen - K C K Herlev 00:04:14.115
U13 piger
1 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 00:18:52.398
2 liva kornval - Amager Cykle Ring 00:00:03.982
3 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:01:23.034
U15
1 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre 00:21:51.221
2 Luis Carl Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 00:00:13.255
3 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring 00:00:28.899
4 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 00:00:44.853
5 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 00:00:58.135
6 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted 00:01:14.861
7 Jonathan S Petersen Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:01:31.94
8 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:01:35.675
9 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club 00:01:47.614
10 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:01:49.367
11 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring 00:01:55.575
12 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:02:12.139
13 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:02:14.569
14 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring 00:02:24.706
15 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:02:29.63
16 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club 00:02:29.904
17 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 00:02:39.428
18 Sebastian Graabæk - Næstved Bicycle Club 00:02:40.12
19 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport 00:02:49.149
20 Sebastian Roer Iversen - K C K Herlev 00:02:50.711
21 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club 00:03:01.835
22 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:03:05.903
23 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport 00:03:18.866
24 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 00:03:35.627
25 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring 00:03:48.886
26 Mads Emil Hansen - Holbæk Cykelsport 00:03:58.939
27 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport 00:05:32.231
U16 piger
1 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 00:27:00.091
2 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring 00:00:10.246
3 Anna Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 00:01:15.646
U17
1 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring 00:20:20.415
2 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 00:00:05.845
3 Frederik Nybo Eriksen - Silkeborg IF Cykling 00:00:16.875
4 Malthe Munch - Greve Cykle Club 00:00:28.864
5 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 00:00:36.362
6 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev 00:00:36.547
7 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 00:00:50.535
8 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 00:00:52.321
9 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club 00:01:01.007
10 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev 00:01:02.991
11 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 00:01:03.599
12 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 00:01:07.224
13 Peter Busk - Greve Cykle Club 00:01:07.525
14 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:01:12.071
15 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 00:01:14.307
16 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club 00:01:31.946
17 Kim Åleheim - Team Cykelogen Cykelklubb 00:01:38.881
18 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev 00:01:43.68
19 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 00:01:43.949
20 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 00:01:47.792
21 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring 00:02:02.172
22 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre 00:02:04.026
23 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00:02:06.353
24 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 00:02:15.472
25 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre 00:02:19.705
26 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:02:35.552
27 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club 00:02:37.443
28 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring 00:02:38.64
29 Simon Høy - K C K Herlev 00:02:38.929
30 Felix Clausen - Amager Cykle Ring 00:02:46.308
31 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring 00:03:01.392
32 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:03:12.456
33 Philip Bach - Amager Cykle Ring 00:03:43.142
34 Nicklas Koluda Jørgensen - Slagelse Cykle Ring 00:03:57.601
35 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 00:04:19.997
36 Victor Dahl Saltoft - Holbæk Cykelsport 00:05:05.996
U19
1 Morten Hulgaard - Team ABC Junior 00:38:13.919
2 Johan Price-Pejtersen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:00:05.279
3 Kristian Siig Hessel - Team Cycling Elite Copenhagen 00:00:24.712
4 Frederik Rodenberg Madsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 00:01:23.272
5 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring 00:01:28.137
6 Andreas Lorentz Kron - Pythonprocom - Velowear 00:01:31.522
7 Marcus Olsen - Team ABC Junior 00:01:51.955
8 Sebastian Rathje Andersen - Pythonprocom - Velowear 00:01:54.28
9 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 00:02:01.009
10 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior 00:02:01.829
11 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Pythonprocom - Velowear 00:02:23.161
12 Kristian Kaimer Eriksen - Team ABC Junior 00:02:30.21
13 Nicolai Luthmann - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:02:31.785
14 August Nygaard Bodilsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 00:02:55.049
15 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen 00:03:09.437
16 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:03:33.339
17 Valdemar Kure Krogh - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 00:03:39.039
18 Jannik Ljungdahl - Team Cycling Elite Copenhagen 00:04:03.711
19 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen 00:04:19.654
20 Eskild Rønhede - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:04:21.504
21 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen 00:04:32.505
22 Oliver Nielsen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:04:44.122
23 Lucas Norman Gude - Greve Cykle Club 00:05:01.776
24 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen 00:05:17.979
25 Rasmus Stigaard - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 00:05:40.41
26 Andreas Sulaj Kloppenborg - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:06:00.993
27 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:06:19.842
28 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:06:27.6
29 Markus Kramer - Holbæk Cykelsport 00:07:49.671
30 Peter Haslund - Pythonprocom - Velowear 00:08:45.319
U19 piger
1 Johanne Marcher - Team NBC Elite 00:36:37.213
2 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - Team Rytger 00:00:12.962
3 Nanna Warming - Amager Cykle Ring 00:04:59.31
4 Ida Victoria Konradsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:11:58.319
Annonce
Annonce
Ford RideLondon Classique(2.WWT) 24/05-26/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Marcel Kint Classic(1.1) 25/05
Rund um Köln(1.1) 26/05
Tour of Estonia(2.1) 24/05-25/05
Rund um Köln(1.1) 26/05
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Course de la Paix GP Jese...(2.NCUP) 30/05-02/06
Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 01/06
Critérium du Dauphiné(2.UWT) 02/06-09/06
Classica Andorra Pirineus(1.1) 02/06
Women's Tour(2.WWT) 04/06-09/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce