Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag afholdte ABC licensløb, hvor A-løbet blev vundet af Andreas Stokbro Nielsen (Riwal Platform Cycling Team) foran Stefan Djurhuus (Team Almeborg-Bornholm) og Joakim Bukdal (Team Giant Scatto U23).
Annonce
A
1 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team 03:21:20.602
2 Stefan Djurhuus - Team Almeborg-Bornholm s.t.
3 Joakim Bukdal - Team Giant Scatto U23 s.t.
4 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team 03:21:23.364
5 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant Scatto U23 s.t.
6 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 03:21:48.083
7 Casper Von Folsach - Riwal Platform Cycling Team 03:23:21.333
8 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm 03:23:22.364
9 Morten Øllegaard - Riwal Platform Cycling Team 03:23:32.211
10 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
11 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT s.t.
12 Mathias Krigbaum - Christina Jewelry Pro Cycling s.t.
13 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant Scatto U23 s.t.
14 Marc Hester - Sorø Bicycle Club s.t.
15 Emil Andersson - Göteborgs Cycling Team s.t.
16 Nils Eigil Bradtberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
17 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
18 Søren Aronoff-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
19 Casper Juel Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
20 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
21 Henrik Andersen - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
22 Mark Sehested Pedersen - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT 03:23:39.257
23 Patrick Clausen - Riwal Platform Cycling Team 03:23:45.349
24 Dávur Magnussen - Torshavn Cykelklub (Tórshavnar Súkklefelag) 03:24:16.673
-
B -
1 Matias Kjeldsmark Christiansen - Team IBT Isolering - Ridley 02:29:53.39
2 Martin Hammer Larsen - Sydkystens Cycling 02:30:16.516
3 Alexander Bojsen - Amager Cykle Ring 02:31:39.118
4 Nicolaj Schou Andersen - Cykling Odense s.t.
5 Lars Lau Christensen - Roskilde Cykle Ring 02:31:42.557
6 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:32:25.867
7 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
8 Filip Domagala - Amager Cykle Ring 02:33:03.577
9 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub 02:33:19.143
10 Anders Alminde - Midtbyens CC - MCC s.t.
11 søren nilsson - Amager Cykle Ring 02:33:21.947
12 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub s.t.
13 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:33:31.46
14 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub 02:33:45.896
15 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub 02:35:10.311
16 Morten Ellegaard Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:35:25.297
17 Nichlas Eberhardt Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 02:35:28.506
18 Ota Rossini - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:35:32.342
19 Jesper Dünweber Darre - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:35:47.998
20 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub 02:36:11.193
21 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:36:28.379
22 Anders Rom - Ordrup Cykle Club 02:36:29.786
-
C -
-
1 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club 02:09:09.891
2 Gustav Haislund - Sydkystens Cycling s.t.
3 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
4 Niklas Jagerstål - FK Trampen s.t.
5 Dan Wassmann - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
6 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
7 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Michael Salomonsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 Tobias Risom - Rødekro Cykle Club RKCC s.t.
10 Mikkel Henningsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
11 Christian Rose - FK Trampen s.t.
12 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Johan Lindvall - CK Lunedi s.t.
14 Christopher Wallin - Holbæk Cykelsport s.t.
15 Rasmus Mønnike - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
16 Anders Aarkrog Jepsen - Amager Cykle Ring s.t.
17 Emil Eriksson - CK Ringen s.t.
18 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø) 02:09:13.921
19 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø) s.t.
20 Erik Larsson - CK Lunedi s.t.
21 Kristian Vollertsen - Greve Cykle Club 02:09:22.546
22 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:09:31.857
23 Kahsay Negasi - Amager Cykle Ring s.t.
24 Simon Hedman - CK Ringen 02:09:33.427
25 Kasper - FK Trampen 02:09:34.869
26 Glenn Nilsson - CK Ringen 02:09:40.798
27 Miha Rescic - CK Ringen 02:09:42.696
28 Andreas Molin - CK Ringen 02:10:05.344
29 Morten Poder - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
30 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
31 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:13:20.792
32 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:19:55.134
-
D -
-
1 Christian Hove Sørensen - Roskilde Cykle Ring 02:17:35.85
2 Anders kjølby - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
3 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling 02:17:45.62
4 Kasper Eggers - Amager Cykle Ring 02:17:46.787
5 Hasse Rømer - TCA 02:18:07.633
6 Leo Marcello Polack - TCA 02:23:02.828
7 Martin Henriksen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:23:04.077
8 Mads Christensen - Nakskov Cykle Club s.t.
9 Mads Ecklon - Birkerød Bicykel Club s.t.
10 lars gregersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
11 Thomas Strabo Hummelshøj - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite s.t.
12 Lars Jensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Eske Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
14 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
15 Lasse Steen Petersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Finn Achilles - Amager Cykle Ring s.t.
17 Martin Eckhof - TCA s.t.
18 Jesper Salling - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
19 Ronni Larsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:23:08.013
20 Rasmus Mikkelsen - Roskilde Cykle Ring 02:23:09.767
21 Kenneth Lycik - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
22 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club 02:23:13.83
23 Peter Rampel - Sydkystens Cycling 02:23:25.673
24 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA 02:23:48.302
-
H40 -
-
1 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:06:16.529
2 Anders Moustgaard - JC Cykelklub 02:07:46.06
3 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:07:56.446
4 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 stinus roslund - Hvidovre Cykle Klub s.t.
6 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
7 Filip Tefke Klein - Sydkystens Cycling s.t.
8 Jens Erik Gerding - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Tommy Hass - DCR - Ballerup s.t.
10 Michael Vig Larsen - Ordrup Cykle Club s.t.
11 Danny Jonasson - Hvidovre Cykle Klub s.t.
12 Steen Mørch - Amager Cykle Ring s.t.
13 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club s.t.
14 Magnus Gilljam - CK Ringen s.t.
15 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
16 Simon Tvede - Ordrup Cykle Club s.t.
17 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
18 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub s.t.
19 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club s.t.
20 Jesper Wieczorek - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
21 Christian Kouyoumdjian - Hvidovre Cykle Klub s.t.
22 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
23 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling s.t.
24 Michael Bødker - Dansk Bicycle Club s.t.
25 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub s.t.
26 Henrik Bunde - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
27 Martin Uhre Mandrup - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
28 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
29 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
30 Jan Lindberg - Birkerød Bicykel Club s.t.
31 Ole Resen - Amager Cykle Ring 02:08:02.891
32 Martin Pedersen - Sydkystens Cycling 02:08:04.66
33 Claus Birk - Greve Cykle Club 02:08:08.408
34 Bjarke Thyrrestrup - Hvidovre Cykle Klub 02:08:14.707
35 Torben Bo Knudsen - Roskilde Cykle Ring 02:08:22.309
36 Franz Gliese - Sorø Bicycle Club 02:10:08
37 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club 02:12:42.001
38 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club s.t.
39 Stig Andersen - Sorø Bicycle Club 02:16:17.649
40 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring 02:24:42.723
41 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub 02:32:22.424
-
H50 -
-
1 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring 02:12:59.672
2 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
3 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub 02:13:01.96
4 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Erik Madsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club s.t.
7 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
8 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
9 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
10 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling s.t.
11 Lars Gustafsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:13:12.191
12 Frank Selsmark - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:13:17.764
13 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:13:54.218
14 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub 02:13:56.455
15 majid nazar moghadam - Nyborg Cykle Klub 02:14:02.481
16 Thomas Ege - Sydkystens Cycling 02:14:03.489
17 Bo Hein - Dansk Bicycle Club s.t.
18 lennart Nielsen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:14:04.83
19 Christian Skram - Ordrup Cykle Club s.t.
20 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted s.t.
21 Henrik Larsen - Køge Cykel Ring s.t.
22 Steen Petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
23 Bo Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
24 Micael Becker - Politiets IF, Kbh-Cykling s.t.
25 jens Bjerregaard - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
26 Allan Duvier Stærmose - K C K Herlev s.t.
27 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring s.t.
28 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub s.t.
29 Peter Kent Lord - CK Kronborg 02:14:08.352
30 Carsten Kristiansen - Holte MTB Klub s.t.
31 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring s.t.
32 Steffen Sørensen - Holte MTB Klub s.t.
33 Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club s.t.
34 Uffe Marsk Lauridsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
35 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
36 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:14:11.511
37 henrik voigt - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:14:23.812
38 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 02:15:41.018
39 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club 02:18:25.952
40 Mikael Alstrøm - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
-
H60 -
-
1 Torben NIELSEN - Politiets IF Kbh-Cykling 01:55:30.642
2 Håkan Persson - Cykel City s.t.
3 Carsten Borup Jensen - Politiets IF Kbh-Cykling 01:56:15.624
4 Jens Frank - DCR - Ballerup s.t.
5 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling 01:56:19.834
6 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:56:24.383
7 Steen Byskov Thomsen - Lyngby Cycle Club 01:56:32.065
8 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub 01:56:43.353
9 John Busk - Politiets IF Kbh-Cykling 01:58:04.271
10 frank meyer - Politiets IF Kbh-Cykling 01:58:08.094
11 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:01:13.751
12 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa Cykle Club 02:03:58.765
13 kell wohlert - Greve Cykle Club 02:07:54.929
-
U19 -
-
1 Eigil Nikolajsen - Team ABC Junior 02:28:58.638
2 Julius Johansen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
3 Morten Hulgaard - Team ABC Junior 02:29:01.501
4 Jakob Egholm - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:29:18.634
5 Mathias Larsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
6 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring s.t.
7 Andreas Lorentz Kron - Pythonprocom - Velowear s.t.
8 Frederik Rodenberg Madsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:30:41.901
9 Frederik Irgens Jensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:30:58.823
10 Malthe Munch - Greve Cykle Club s.t.
11 Sander Andersen - Team ABC Junior 02:31:07.338
12 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:31:11.125
13 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:31:12.224
14 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
15 Mathias Bundsgaard Matz - Team ABC Junior s.t.
16 Johan Price-Pejtersen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:31:14.885
17 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
18 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 02:32:19.344
19 Joakim Lisson - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:32:50.014
20 Peter Haslund - Pythonprocom - Velowear 02:33:25.29
21 Mathias Mortensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
22 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
23 Christoffer Wall - Halmstad CK-SE s.t.
24 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev 02:33:36.123
25 Rasmus Stigaard - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:34:01.655
26 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 02:38:34.39
27 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior s.t.
28 Marcus Olsen - Team ABC Junior s.t.
29 Jannik Ljungdahl - Team Cycling Elite Copenhagen 02:38:45.685
30 Magnus Tuxen Rosing - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:53:48.43
31 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
-
Dame A -
-
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:09:10.919
2 Hanna Nilsson - Åhus CK 02:09:15.024
-
-
Dame B -
-
1 Lene Børgesen - Hvidovre Cykle Klub 01:58:04.419
2 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Tine-Marie Hansen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 Aino Abrahamsen - Cycling Club Wellcome - CCW 02:07:35.564
6 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
-
U17 -
-
1 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 01:45:52.403
2 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring s.t.
3 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 01:45:54.516
5 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club 01:45:56.188
6 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 01:46:00.98
7 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre 01:46:04.799
8 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club s.t.
9 Frederik Egehus - Lyngby Cycle Club 01:46:07.457
10 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
11 Laurits Skydsgaard Jensen - Greve Cykle Club s.t.
12 Benjamin Movang - Lyngby Cycle Club s.t.
13 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev s.t.
14 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club s.t.
17 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring s.t.
18 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
19 Kasper Andersen - Sydkysten Cykling s.t.
20 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
21 Axel Holm - FK Trampen s.t.
22 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring s.t.
23 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:46:11.466
24 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.
25 Felix Clausen - Amager Cykle Ring 01:46:12.969
26 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring s.t.
27 Peter Busk - Greve Cykle Club 01:46:20.284
28 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 01:46:22.132
29 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club 01:46:27.526
30 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring 01:49:28.108
31 Philip Heinisch - Lyngby Cycle Club 01:59:02.027
32 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport s.t.
33 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring 02:02:07.888
34 Emil Weis - Roskilde Cykle Ring s.t.
35 Victor Dahl Saltoft - Holbæk Cykelsport 02:08:33.431
36 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 02:16:54.3
-
U13 -
-
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:36:00.003
2 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub 00:36:13.485
3 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
4 Marius Hansen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
5 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
6 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
7 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring s.t.
9 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
10 Emil Therkildsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
11 William Lowth - Ordrup Cykle Club s.t.
12 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
13 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club s.t.
14 William Bunde - Amager Cykle Ring s.t.
15 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club s.t.
16 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring s.t.
17 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
18 Victor Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
19 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:36:19.033
20 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:36:20.594
21 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring s.t.
22 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
23 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club 00:36:59.741
24 Johan Borgström - Höllviken CK - SE 00:39:35.172
25 Mads Malmqvist - Cykleklubben Fix Rødovre 00:40:12.362
26 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
27 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring 00:42:01.204
28 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted 00:42:03.622
29 Magnus Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00:42:07.894
30 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring s.t.
31 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
32 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring s.t.
33 Peter Andersen - K C K Herlev 00:45:51.426
34 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:45:54.973
-
U15 -
-
1 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring 01:06:41.666
2 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport s.t.
3 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
5 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 01:07:03.037
6 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
7 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring s.t.
8 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
9 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
10 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club 01:07:05.294
11 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club s.t.
12 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club 01:09:18.276
13 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring 01:09:25.882
14 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring s.t.
15 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 01:09:30.205
16 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:10:15.138
17 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:10:23.954
18 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club 01:10:49.649
19 Sebastian Roer Iversen - K C K Herlev s.t.
20 Oskar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:10:51.718
21 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club 01:11:12.291
22 Elias Martin Modest - Sydkystens Cycling 01:14:09.642
23 Nikolaj Lysholm Larsson - Cykleklubben Fix Rødovre 01:16:19.391
24 William Gudmann - Lyngby Cycle Club s.t.
25 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club s.t.
26 Markus Bjørno - Lolland-Falster Cykle Klub 01:16:32.744
27 Sebastian Graabæk - Næstved Bicycle Club 01:16:37.987
28 Mads Gerding - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
29 Mads Emil Hansen - Holbæk Cykelsport 01:16:51.415
30 Tobias Øager Møller - Lolland-Falster Cykle Klub 01:16:59.096
31 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring 01:24:35.424
32 Frederik Elkrog - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:31:12.393
-
U11 -
-
1 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:26:40.908
2 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:00.487
3 Noah Mikkel Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:18.991
-
U16 piger -
-
1 Julia Borgström - Höllviken CK - SE 01:10:11.71
2 Tuva Richter - Staffanstorp CK 01:10:18.075
3 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.
4 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01:15:14.085
5 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring 01:16:58.21
6 Thilde Helgelin - CK Ringen 01:31:31.27
7 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 01:36:53.934
-
U13 piger -
-
1 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:42:03.666
2 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:42:07.014
3 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted 00:48:25.48
4 Olivia Peuhkuri Pedersen - Næstved Bicycle Club 00:49:11.685
-
U11 piger -
-
1 Johanne Resen - Amager Cykle Ring 00:26:42.61
2 Paulina Peuhkuri Pedersen - Næstved Bicycle Club 00:29:44.559
3 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling 00:30:44.502
4 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:32:49.761
-
U19 piger -
1 Nanna Warming - Amager Cykle Ring 02:11:37.483
-
H70 -
1 Per Jess - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:23:58.256
Annonce
Annonce
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Tour of Hellas(2.1) 15/05-19/05
Orlen Nations GP(2.NCUP) 15/05-19/05
Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 16/05-19/05
Veenendaal-Veenendaal(1.1) 18/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce