Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev der kørt Jysk/Fynske mesterskaber i enkeltstart i alle klasser i Hedensted.
Annonce
A - 44,0 km
1 Martin Toft Madsen - Bornholm Pro Cycling 00.56,41
2 Rasmus Christian Quaade - Team TREFOR - Blue Water 00.57,11
3 Lars Carstensen - Bornholm Pro Cycling 00.58,38
4 Mads Pedersen - CULT Energy Vital Water 00.59,03
5 Emil Wang - Christina Watches-KUMA 00.59,05
6 Rasmus Sterobo - CULT Energy Vital Water 00.59,31
7 Kasper Asgreen - Odder Cykel Klub 00.59,49
8 Jimmi Purkær - Aalborg Cykle-Ring 00.59,54
9 Mathias Dam Westergaard - Team Designa Køkken - Knudsgaard 01.00,04
10 Mark Sehested Pedersen - Team TREFOR - Blue Water 01.00,11
11 Christian Jersild Jensen - Team Jutlander Bank 01.01,12
12 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR - Blue Water 01.01,21
13 Mads Würtz Schmidt - CULT Energy Vital Water 01.01,25
14 Emil Nygaard Vinjebo - CULT Energy Vital Water 01.02,16
15 Nicolai Jørgensen - Team Jutlander Bank 01.02,25
16 Jonas Ingerslev - Odder Cykel Klub 01.02,46
17 Sebastian Hartvigsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01.03,06
18 Nicolaj Amping - CK Kronborg 01.03,21
B - 29,0 km
1 Casper Hillstrøm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.38,39
2 Andreas Holm Gylling - Team Jutlander Bank 00.38,41
3 Simon Hamann Larsen - Herning Cykle Klub 00.38,57
4 Nicolaj Steen - Horsens Amatør Cykleklub 00.39,07
5 Andreas Rasmussen - Roskilde Mountain Bike Klub 00.39,26
6 Daniel Falk Andersen - Hedensted Cykel Klub 00.39,28
7 Morten Hansen - Roskilde Cykle Ring 00.39,30
8 Sebastian Møller - Randers Cykleklub af 1910 00.39,51
9 Frederik Zeuner - Herning Cykle Klub 00.39,51
10 Lars Iversen - Viborg Cycling 00.40,03
11 Emil Bak - Silkeborg I.F. Cykling 00.40,09
12 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 00.40,17
13 Kristoffer Damberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.40,29
14 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.40,34
15 Michael Mortensen - Aalborg Cykle-Ring 00.40,42
16 Frederik Rosenbæk - Cykling Odense 00.40,47
17 Mike Fakkenor - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite 00.40,51
18 Jesper Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.40,58
19 Andreas Tvermoes Noe - Team Cycling Ringsted 00.41,20
20 Mathias Villadsen - Nr. Søby Cykel Klub 00.41,53
21 Morten Banke - Silkeborg I.F. Cykling 00.41,59
22 Steen Skov Laursen - Silkeborg I.F. Cykling 00.42,29
23 Thomas Edemann Jensen - Team Jutlander Bank 00.42,40
24 Henrik Bisgaard Skovmose - Thy Cykle Ring 00.43,21
25 Jesper Olsen - Viborg Cycling 00.43,43
26 Morten Myrhøj Monrad Nielsen - Odder Cykel Klub 00.43,50
27 Alexander Louring - Hammel Cykle Klub 00.44,00
C - 29,0 km
1 Thomas Rantanen Lund-Nielsen - Herning Cykle Klub 00.39,14
2 Tjorden Delfs - Velox Berlin 00.39,22
3 Martin Gro Nygaard - Herning Cykle Klub 00.41,12
4 Jesper Korsgaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.41,24
5 Michael Bygvraa - Viborg Cycling 00.41,26
6 Tommy Cramer - Sydkystens Cycling 00.41,56
7 Lars Blirup - Cykel Motion Biersted 00.41,58
8 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 00.42,22
9 Mathias Dalum - Herning Cykle Klub 00.42,41
10 Per Hagedorn Pallesen - Nr. Søby Cykel Klub 00.43,37
11 Bo Handberg Madsen - Holstebro Cycleclub af 1960 00.44,12
12 Lasse Jakobsen - Hvidovre Cykle Klub 00.44,15
13 Simon Christiansen - Cykling Sydfyn 00.44,19
14 Palle Stefansen - Herning Cykle Klub 00.45,01
D - 29,0 km
1 Carsten SKov Eriksen - Grenå Cykle Club 00.40,46
2 Brian Mathiesen - KÆDEN - Nr. Lyndelse 00.41,06
3 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.41,47
4 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub (elite) 00.42,07
5 Mads Søgaard Mondrup - Herning Cykle Klub 00.42,35
6 Søren Damgaard - Nr. Søby Cykel Klub 00.42,49
7 Jens Knudsen - Hammel Cykle Klub 00.42,51
8 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus 00.42,59
9 Brian Johnsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.43,01
10 Mathias Hove - Thy Cykle Ring 00.43,20
11 Jens Frederik Hesse Thomsen - Cykle Klubben Aarhus 00.43,43
12 Kasper Thomsen - Cykel Klubben Djurs 00.43,49
13 Christian Skalborg Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.44,10
14 Torben Damsgaard Johansen - Hammel Cykle Klub 00.44,22
15 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 00.44,51
16 Klaus Dahl - Grenå Cykle Club 00.45,19
17 Anders Rom - Ordrup Cykle Club 00.45,20
18 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 00.45,22
19 Anders Lyth - Cykling Odense 00.45,33
20 Jeppe Juul Jensen - Cykel Klubben Djurs 00.45,47
21 Anker Løfstedt - Herning Cykle Klub 00.47,09
22 Rickie Quist - Randers Cykleklub af 1910 00.49,43
Junior - 29,0 km
1 Niklas Larsen - Team PythonPro.Com 00.38,39
2 Kristoffer Kjeldmann - Hammel Cykle Klub 00.38,57
3 Frederik Reinhardt Poulsen - Giordana Isaac Cycle Herning 00.39,20
4 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring 00.39,25
5 Christian Mikkelsen - Team PythonPro.Com 00.39,25
6 Daniel Bligaard Lyhne - Giordana Isaac Cycle Herning 00.39,27
7 Mads Olander Hjort - Team PythonPro.Com 00.39,50
8 Tobias Mørch Kongstad - Cycling Elite Copenhagen - Amager 00.39,54
9 Rasmus Byriel Iversen - Team Campus Vejle 00.39,55
10 Jonas Petersen - D.C.R. - Ballerup 00.39,57
11 Jonas Vingegaard Rasmussen - Odder Cykel Klub 00.39,58
12 Nicolai Petersen - Cycling Elite Copenhagen - Amager 00.40,10
13 Kristian Arnth Sørensen - Giordana Isaac Cycle Herning 00.40,11
14 Mathias Strange Hansen - Team Campus Vejle 00.40,13
15 Mads Torp - Team Bravida - Georg Berg 00.40,17
16 Mathias Norsgaard Jørgensen - Team Kel-berg Roskilde Junior 00.40,20
17 Peter Roed Knudsen - Riwal Cycling - Climacell - Junior 00.40,22
18 Kasper Andersen - Giordana Isaac Cycle Herning 00.40,25
19 Andreas Pedersen Søegaard - D.C.R. - Ballerup 00.40,31
20 Andreas Aidel - Hammel Cykle Klub 00.40,34
21 Peter Kjær Nielsen - Team PythonPro.Com 00.40,34
22 Nikolaj Jeppe - Team Bravida - Georg Berg 00.40,39
23 Anders Fynbo - Odder Cykel Klub 00.40,39
24 Søren Malling Siggaard - Giordana Isaac Cycle Herning 00.40,40
25 Mikkel Frølich Honoré - Team Kel-berg Roskilde Junior 00.40,43
26 Villads Aase Ellebjerg - Team Campus Vejle 00.40,52
27 Sebastian Schjødt - Riwal Cycling - Climacell - Junior 00.40,59
28 Louis Sørensen - Team Bravida - Georg Berg 00.41,05
29 Tim Vang Cronqvist - D.C.R. - Ballerup 00.41,06
30 Marius Therkildsen - Team PythonPro.Com 00.41,11
31 Oscar Bjørn-Rosager - D.C.R. - Ballerup 00.41,12
32 Mikkel Fenneberg - Team Bravida - Georg Berg 00.41,14
33 Jacob Kruse Jensen - Team Campus Vejle 00.41,15
34 Tore Thøgersen - Riwal Cycling - Climacell - Junior 00.41,24
35 Søren Pedersen - Team Bravida - Georg Berg 00.41,35
36 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub 00.41,41
37 Mikkel Møller - Team Campus Vejle 00.41,42
38 William Anton Veber - Roskilde Cykle Ring 00.41,51
39 Jesper Sommer Jensen - Odder Cykel Klub 00.41,51
40 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Riwal Cycling - Climacell - Junior 00.42,19
41 Jakob Dybdahl - Odder Cykel Klub 00.42,25
42 Lasse Kjær Hansen - Hedensted Cykel Klub 00.42,26
43 Anders Amstrup Winther - Hammel Cykle Klub 00.42,28
44 Mathias Hannibal Christiansen - Team Kel-berg Roskilde Junior 00.42,33
45 Asbjørn Koop Dalgaard - Hedensted Cykel Klub 00.42,34
46 Andreas Kallestrup - Giordana Isaac Cycle Herning 00.42,38
47 Jonas Nordal Jakobsen - Team Campus Vejle 00.42,45
48 Jonas Hougaard Jensen - Team Bravida - Georg Berg 00.42,51
49 Nicolai Just Pedersen - Team PythonPro.Com 00.42,54
50 Andreas Lerche Christensen - Hammel Cykle Klub 00.43,00
51 Tobias Udengaard Juliussen - Team Campus Vejle 00.43,06
52 Jens Høj Jørgensen - Riwal Cycling - Climacell - Junior 00.43,21
53 Thomas Henningsen - Team Bravida - Georg Berg 00.43,40
54 Oskar Kjul Feldstedt - Viborg Cycling 00.43,56
55 Frederik Nørgaard Lund - Odder Cykel Klub 00.44,15
56 Lasse Holmgaard - Team Bravida - Georg Berg 00.44,18
57 Andreas Schou - Hammel Cykle Klub 00.44,28
58 Casper Ingeberg - Odder Cykel Klub 00.46,00
Dame A - 29,0 km
1 Kamilla Sofie Vallin - Team Rytger 00.41,47
2 Maria Julie Hansen - Team BMS Ladies 00.42,20
3 Betina Cramer - Sydkystens Cycling 00.42,56
4 Christina Siggaard - Firefighters Upsala 00.43,31
5 Camilla Møllebro Pedersen - Team BMS Ladies 00.45,27
6 Mette fugl Rasmussen - Politiets IF - Kbh-Cykling 00.45,37
7 Amalie Winther Olsen - ARC Ulysses 00.45,56
8 Hanna Helamb - Team Rytger 00.45,56
9 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.46,23
Dame B - 20,0 km
1 Else Lund - Hammel Cykle Klub 00.32,36
2 Janni Dam-Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.32,49
3 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 00.33,21
4 Annie Bay-Smidt - Aalborg Cykle-Ring 00.33,35
5 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.34,00
6 Olivia Overskov Jakobsen - Ry Cycle Club 00.34,40
7 Tina Dorrit Nielsen - Fjordager Idrætsforening - Cyk. 00.36,38
Dame Junior - 20,0 km
1 Simone Eg - Team Rytger 00.30,29
2 Pernille Mathiesen - Team Rytger 00.30,42
3 Maria Elstrøm Jensen - Hedensted Cykel Klub 00.32,45
4 Frederikke Hummelshøj - Giordana Isaac Cycle Herning 00.34,04
5 Anika Rasmussen - Riwal Cycling - Climacell - Junior 00.34,16
Veteran H40 - 29,0 km
1 Jesper Nielsen - Herning Cykle Klub 00.38,43
2 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling 00.40,05
3 Thomas Lund - Herning Cykle Klub 00.40,07
4 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00.40,08
5 Finn Madsen - Skive Cykle Klub 00.40,45
6 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club 00.41,48
7 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus 00.42,20
8 Kim Lambæk - Vejen Bicykle Club 00.42,39
9 Claus Vinnich Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.42,46
10 Jakob Duus - Cykel Klubben Djurs 00.43,46
11 Brian Nygaard Vinjebo - Team Cycling Ringsted 00.50,16
Veteran H50 - 29,0 km
1 Laurits Thorning Jakobsen - Cykle Klubben Aarhus 00.40,52
2 Kim Westen - Nakskov Cykle Club 00.40,56
3 Knud Thaysen - Herning Cykle Klub 00.41,31
4 Kent Jensen - Vejen Bicykle Club 00.41,55
5 Michael Barfoed - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.42,04
6 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub 00.42,20
7 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub 00.42,58
8 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub 00.43,10
9 Jimmy Ottosen - Herning Cykle Klub 00.43,10
Veteran H60 - 20,0 km
1 Allan Hillers - Nr. Søby Cykel Klub 00.30,54
2 Svend Christensen - Nr. Søby Cykel Klub 00.31,21
3 jørgen Friis - Nyborg Cykle Klub 00.31,56
4 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub 00.32,14
5 Benny Jensen - Per P. Cykler 00.32,33
6 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg Cykle Klub 00.32,37
7 laust madsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.33,01
8 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn 00.33,44
9 Finn Birk - Nyborg Cykle Klub 00.34,42
10 Allan Søndergaard - Hammel Cykle Klub 00.36,01
U17 - 15,0 km
1 Sebastian Rathje Andersen - Næstved Bicycle Club 00.23,40
2 Bjarke Andersen - D.C.R. - Ballerup 00.23,42
3 Magnus Andersen - Aalborg Cykle-Ring 00.23,53
4 Sebastian Ifversen - Randers Cykleklub af 1910 00.23,58
5 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg Cykle-Ring 00.24,02
6 Mads Vinther - Aalborg Cykle-Ring 00.24,04
7 Joakim Lisson - Tissø Cykle Ring 00.24,30
8 Jakob Hansen - Herning Cykle Klub 00.24,36
9 Frederik Bæts Kristensen - Næstved Bicycle Club 00.24,41
10 Nick Brigsted - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,41
11 Nicolai Clausen - Herning Cykle Klub 00.24,43
12 Jorn Oerlemans - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,43
13 Rasmus Stigaard - Rødekro Cykle Club - RKCC 00.24,44
14 Frederik Sønderby Jensen - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,44
15 Mikkel Bonde - Viborg Cycling 00.24,52
16 Rasmus Rauch Jensen - Cykling Odense 00.24,53
17 Anders Alnor Mathiasen - Hedensted Cykel Klub 00.24,55
18 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub 00.24,55
19 Benjamin Irving - Cykle Clubben Hjørring 00.25,03
20 Anders Ømose Jensen - Cykling Odense 00.25,03
21 Oliver Nielsen - Hobro Cykle Club af 1938 00.25,06
22 Casper Kjelgaard Ilsø - Cykle Clubben Hjørring 00.25,07
23 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense 00.25,10
24 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub 00.25,13
25 Mikkel Beck Olsen - Randers Cykleklub af 1910 00.25,16
26 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub 00.25,17
27 Mikkel Sørensen - Hedensted Cykel Klub 00.25,18
28 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens Amatør Cykleklub 00.25,22
29 Kasper Østergaard Nielsen - Aalborg Cykle-Ring 00.25,23
30 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup Cykelklub 00.25,32
31 Lasse Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.25,33
32 Jesper Kristensen - Skive Cykle Klub 00.25,35
33 Lasse Krejberg - Nr. Søby Cykel Klub 00.25,42
34 Jonas Frederik Banke - Middelfart Cykel Club 00.25,45
35 Sander Andersen - D.C.R. - Ballerup 00.25,52
36 Søren Løfstedt - Herning Cykle Klub 00.25,54
37 Jonas Erbs Toldbod - Cykle Klubben Aarhus 00.26,04
38 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykel Klub 00.26,11
39 Kasper Sørensen - Haderslev Starup Cykelklub 00.26,15
40 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.26,17
41 Martin Tranegaard Andersen - Hedensted Cykel Klub 00.26,21
42 Thor Koop Dalgaard - Hedensted Cykel Klub 00.26,33
43 Jakob Albertsen - Cykle Klubben Aarhus 00.26,50
44 Andreas Utzon-Fog - Cykle Klubben Aarhus 00.26,53
45 Frederik Henriksen - Odder Cykel Klub 00.26,56
46 Oliver Farving - Randers Cykleklub af 1910 00.26,59
47 Nicklas Korsager Elkjær - Odder Cykel Klub 00.27,20
48 Christian Toft Bach - Hedensted Cykel Klub 00.27,21
49 Mads-Emil Juul - Horsens Amatør Cykleklub 00.27,31
50 Andreas Sørensen - Hobro Cykle Club af 1938 00.28,13
51 Oliver Testrup Vad - Vejen Bicykle Club 00.28,20
53 Mads Jalving - Vejle Cykel Klub 00.30,33
54 Patrick Laursen - Aalborg Cykle-Ring 00.29,28
55 Mathias Mortensen - Kolding Bicycle Club 00.44,45
U16 piger - 15,0 km
1 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - K C K Herlev 00.24,35
2 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykel Klub 00.25,20
3 Mie Olander Hjort - Næstved Bicycle Club 00.25,44
4 Silje Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub 00.28,14
5 Freja-Louise Algren Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.28,27
6 Mette Egtoft Jensen - Aalborg Cykle-Ring 00.29,01
7 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.29,14
8 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 00.30,21
U15 drenge - 15,0 km
1 Malthe Munch - Cykleklubben Fix -Rødovre 00.22,25
2 Morten Andreas Stampe - Odder Cykel Klub 00.22,29
3 Frederik Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling 00.23,02
4 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs 00.23,27
5 Peter Busk - Køge Cykel Ring 00.23,34
6 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub 00.23,47
7 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub 00.23,53
8 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.23,56
9 mads andersen - Hedensted Cykel Klub 00.24,07
10 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 00.24,28
11 Anders Stubberup - Holstebro Cycleclub af 1960 00.24,38
12 Emil Klokkerholm - Herning Cykle Klub 00.24,39
13 Lucas Wulff Andersen - Odder Cykel Klub 00.24,45
14 Jonas Nybo - Skive Cykle Klub 00.24,47
15 Marcus Holm - Herning Cykle Klub 00.24,48
16 Frederik Thomsen - Cykling Odense 00.24,49
17 peter friis løfstedt - Herning Cykle Klub 00.24,59
18 Anders Vibsig Nielsen - Herning Cykle Klub 00.25,00
19 Emil Nykjær Vædeled Roed - Cykling Odense 00.25,16
20 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro Cykle Club af 1938 00.25,19
21 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub 00.25,28
22 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub 00.25,29
23 Svend Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus 00.25,33
24 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus 00.25,34
25 Robin Juel Skivild - Cykling Fyn 00.25,36
26 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring 00.25,43
27 Casper Huus Uhrenholt - Silkeborg I.F. Cykling 00.25,45
28 Daniel Guld - Cykel Klubben Djurs 00.25,56
29 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 00.26,01
30 Jonas Nygaard Perto - Cykel Klubben Djurs 00.26,02
31 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens Amatør Cykleklub 00.26,07
32 David Alexander Jørgensen - Billund Cykel & MTB Klub 00.26,16
33 Mads Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub 00.26,17
34 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub 00.26,22
35 Lasse Bøgh Rasmussen - Grindsted Cykel Motion 00.26,29
36 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby Cykel Klub 00.26,37
37 Aksel Lylloff Qvortrup - Silkeborg I.F. Cykling 00.26,45
38 Sebastian Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 00.26,46
39 Lucas Johannes Knudsen - Herning Cykle Klub 00.26,52
40 Nicolai Asgreen - Middelfart Cykel Club 00.27,48
41 Christian Dalstrup Pedersen - Skive Cykle Klub 00.27,53
42 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 00.28,03
43 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.28,05
44 Mikkel Vinding - Grindsted Cykel Motion 00.28,27
45 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub 00.28,38
46 Frederik Knudsen - Hammel Cykle Klub 00.29,09
47 alexander jørgensen - Middelfart Cykel Club 00.29,18
48 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus 00.29,37
U13 drenge - 10,0 km
1 Marcus Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.18,31
2 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.19,01
3 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub 00.19,03
4 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub 00.19,18
5 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub 00.19,27
6 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub 00.19,32
7 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring 00.19,38
8 Viktor Haubro Lind - Nr. Søby Cykel Klub 00.19,57
9 Aksel Klinge - Middelfart Cykel Club 00.20,03
10 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.20,04
11 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.20,13
12 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.20,13
13 Johan Gørtz Hørstrup - Horsens Amatør Cykleklub 00.20,19
14 Jeppe Anndreasen - Odder Cykel Klub 00.20,21
15 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) 00.20,28
16 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club 00.20,30
17 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00.20,33
18 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.20,38
19 Rasmus Tolbøl - Cykle Klubben Aarhus 00.20,53
20 emil andersen - Hedensted Cykel Klub 00.20,53
21 Nicolai Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 00.21,02
22 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling 00.21,06
23 Andreas Læssø Unger - Hedensted Cykel Klub 00.21,10
24 Benjamin Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 00.21,11
25 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 00.21,23
26 Rasmus Henriksen - Odder Cykel Klub 00.21,43
27 Peter Madsen - Herning CK 00.22,13
28 Askild Brønmo - Odder Cykel Klub 00.22,23
29 Lasse Aare Olesen - Hedensted Cykelklub 00.24,39
U13 piger - 10 km
1 Alberte Juul - Horsens Amatør Cykleklub 00.20,24
2 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub 00.22,24
3 Benedikte Skjoldborg - Holstebro Cycleclub af 1960 00.24,18
U11 drenge - 10,0 km
1 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.19,23
2 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.20,23
3 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling 00.20,36
4 Thor Juel Skivild - Cykling Fyn 00.21,17
5 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub 00.21,27
6 Jens Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub 00.22,17
7 Noah Wulff Andersen - Odder Cykel Klub 00.22,25
8 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.22,30
9 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub 00.23,58
10 Alexander Valsted Nagstrup - Silkeborg I.F. Cykling 01.18,14
U11 piger - 10,0 km
1 Gullborg Guttesen - Give Cykelklub (elite) 00.20,38
2 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub 00.21,08
3 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.24,26
Annonce
Annonce
Vuelta España Femenina(2.WWT) 28/04-05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce