Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Vejen afholdte i dag licensløb, som gav følgende resultater.
Annonce
Para - 44,0 km
1 Kim Klüver Christiansen - Dansk Håndcykelklub 01.16,52
2 Michael Jørgensen - Dansk Håndcykelklub 01.18,13
3 Michael K. Stefansen - Dansk Håndcykelklub 01.22,30
4 Anders Themsen - Dansk Håndcykelklub 01.24,52
5 Michael Jensen - Dansk Håndcykelklub 01.29,38
6 Alan Schmidt - Dansk Håndcykelklub 01.32,01
7 Jan Jørgensen - Dansk Håndcykelklub 01.42,28
8 Torben Bröer - Harvestehuder RSV v. 1909 02.04,55
A - 133,0 km
1 Jesper Odgaard Nielsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 02.59,49
2 Christoffer Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.00,07
3 Jacques Stilling - Randers Cykleklub af 1910
4 Christian Nyvang Lund - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.00,18
5 Marcus Fåglum Karlsson - Team Ringerike Kraft 03.00,19
6 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.01,11
7 Mathias Christensen - Odder Cykel Klub 03.01,55
8 Jacob Gye Madsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.01,57
9 Emil Wårsøe - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.04,11
10 Dennis Herforth Jensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
11 Eskil Vammen - Cykle Klubben Aarhus
12 Mikkel Bahnsen - Randers Cykleklub af 1910
13 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring
14 Nikolaj Henning - Team Jutlander Bank
15 Pontus Kastemeyr - CK Bure 03.04,14
16 Mathias Lisson - Bornholm Pro Cycling 03.04,20
17 Asbjørn Kragh Andersen - Middelfart Cykel Club
18 Jesper Hansen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.14,41
19 Mads Lilholm Meyer - Team Designa Køkken - Knudsgaard
B - 111,0 km
1 Rasmus Fjordside Lehrmann - Odder Cykel Klub 02.33,43
2 Jes Steengaard - Cykle Klubben Aarhus
3 Frederik Rosenbæk - Cykling Odense 02.33,48
4 Jeppe Norup Dal - Cykle Klubben Aarhus 02.33,50
5 Morten Banke - Silkeborg I.F. Cykling 02.33,54
6 Nicolai Skou Sprenger - Cykle Clubben Hjørring 02.33,55
7 Emil Bak - Silkeborg I.F. Cykling 02.34,01
8 Steen Skov Laursen - Silkeborg I.F. Cykling 02.34,17
9 Frederik Muff - Cykle Klubben Aarhus 02.35,47
10 Steffen Nielsen - Aalborg Cykle-Ring 02.35,51
11 Jannik Hyldtoft Hansen - Tønder Amatør Cykle Ring 02.36,21
12 Mathias Dalum - Herning Cykle Klub
13 Jonas Ingerslev - Odder Cykel Klub
14 August Mors Poulsen - Team Jutlander Bank
15 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club
16 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg I.F. Cykling
17 Thomas Lund - Herning Cykle Klub 02.45,57
18 Steffan List - Bov Cykle Club 02.49,07
C - 111,0 km
1 Thomas Ricken Gjødsbøl - Give Cykelklub (elite) 02.44,24
2 Casper Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02.45,05
3 Casper Skaarup - Fredericia Cycle Club
4 kenni schmidt - Grenå Cykle Club
5 Casper Nissen - Cykle Klubben Aarhus
6 Bjarke Vodder Nielsen - Agerskov Cykel Klub af 1991
7 Thomas Jepsen - Sønderborg Cykle Klub 02.50,14
8 René Solberg Jensen - Give Cykelklub (elite)
9 Morten Bjerre - Vesthimmerlands Cykle Klub 02.56,16
10 christian durr - Kolding Bicycle Club 02.59,58
D - 89,0 km
1 Janus Lautrup - Cykle Klubben Aarhus 02.07,37
2 Jonas Rernböck - Holstebro Cycleclub af 1960
3 Carsten Hjorth Pedersen - Hammel Cykle Klub
4 Kim N. Skytte - Brædstrup Cykel Klub
5 Casper Hougaard Jensen - Vejen Bicykle Club
6 Anders Amstrup Winther - Hammel Cykle Klub
7 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring
8 Johnny Brandt - Hammel Cykle Klub
9 Daniel Hansen - Sydbyens Cykelklub Kolding
10 Morten Reif - Fredericia Cycle Club
11 Simon Ahrens Lassen - Sydbyens Cykelklub Kolding
12 majid nazar moghahdam - Nyborg Cykle Klub
13 Martin Laurits Nielsen - Cykling Odense
14 Carsten Boel - Haderslev Starup Cykelklub
15 Stefan Ryom - Odder Cykel Klub
16 Torben Wittendorff Andersen - Cykle Klubben Aarhus
17 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub
18 Kristian Eriksen - Cykle Klubben Aarhus
19 Jørgen Henriksen - Cykle Klubben Aarhus
20 Jesper Attermann - Cykle Klubben Aarhus
21 Klaus Dahl - Cykel Klubben Djurs
22 Rasmus Schmidt - Hammel Cykle Klub
23 Andreas Jensen - Cykle Klubben Aarhus
24 Frank Eriksen - Randers Cykleklub af 1910
25 Kristoffer Dalsgaard - Børkop Motion Cyklister
26 Peter Kjærsgaard - Kolding Bicycle Club
27 Claus Lund - Horsens Amatør Cykleklub
28 jens vind - Cykle Klubben Aarhus
29 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite)
30 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring
31 Asger Brix Pedersen - Cykel Klubben Djurs
32 Jens Berg - Rødekro Cykle Club - RKCC
33 Christian Melsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
34 Christoffer Tidemand - Sydbyens Cykelklub Kolding
35 Torben Damsgaard Johansen - Hammel Cykle Klub
36 Jens Frederik Hesse Thomsen - Cykle Klubben Aarhus
37 Simon Madsen - Sønderborg Cykle Klub 02.07,43
38 Peter Thorup Kristensen - Aalborg Cykle-Ring 02.09,03
39 Dennis Olesen - Cykle Klubben Aarhus
40 Kristian Lilliendal - Cykling Odense 02.13,30
41 Oliver Mølgaard - Silkeborg I.F. Cykling 02.14,09
42 Toke Karbo - Kolding Bicycle Club 02.23,24
43 Flemming Tolstrup - Cykel Klubben Djurs
Junior - 111,0 km
1 Hampus Anderberg - CK Bure 02.32,29
2 Jesper Schultz - Giordana Isaac Cycle Herning 02.32,30
3 Casper Pedersen - Team Kel-berg Roskilde Junior
4 Mads Corell - Team Kel-berg Roskilde Junior
5 Frederik Reinhardt Poulsen - Giordana Isaac Cycle Herning
6 Nikolaj Jeppe - Team Bravida - Georg Berg
7 Niklas Larsen - Team PythonPro.Com
8 Magnus Bak Klaris - Cycling Elite Copenhagen - Amager
9 Jonas Gregaard Wilsly - Team Kel-berg Roskilde Junior
10 Kristoffer Kjeldmann - Hammel Cykle Klub
11 Søren Malling Siggaard - Giordana Isaac Cycle Herning
12 Kasper Andersen - Giordana Isaac Cycle Herning
13 Alexander Fåglum Karlsson - Falkøping Ck
14 Frederik Rodenberg Madsen - D.C.R. - Ballerup
15 Nicolai Petersen - Cycling Elite Copenhagen - Amager
16 Mads Olander Hjort - Team PythonPro.Com
17 Daniel Bligaard Lyhne - Giordana Isaac Cycle Herning
18 Søren Pedersen - Team Bravida - Georg Berg
19 Paul Lindenau - RV Germania Hamburg
20 Rasmus Klinkgaard - Riwal Cycling - Climacell - Junior
21 Anders Hardahl - Giordana Isaac Cycle Herning
22 Mikkel Frølich Honoré - Team Kel-berg Roskilde Junior
23 Rasmus Bøgh Wallin - Cycling Elite Copenhagen - Amager
24 Maximilian Hoffmann - Amager Cykle Ring
25 Oscar Bjørn-Rosager - D.C.R. - Ballerup
26 Daniel Henning Hartvig - Team ABC Junior
27 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Riwal Cycling - Climacell - Junior
28 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring
29 Jacob Kruse Jensen - Team Campus Vejle
30 Nikolaj Nielsen - Team ABC Junior
31 Oliver Rosenbæk - Team Campus Vejle
32 Julian Suhr - Team PythonPro.Com
33 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Giordana Isaac Cycle Herning
34 Jonas Vingegaard Rasmussen - Odder Cykel Klub
35 Christian Ingeman Lindquist - Cycling Elite Copenhagen - Amager
36 Andreas Stokbro - Cycling Elite Copenhagen - Amager
37 Nicklas Lilleskov Falk Rasmussen - D.C.R. - Ballerup
38 Silas Toftemark - Team Kel-berg Roskilde Junior
39 Lucas Eriksson - Falkøbing CK
40 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg Cykle-Ring
41 Sebastian Ifversen - Randers Cykleklub af 1910
42 Marc Sehested - Cycling Elite Copenhagen - Amager
43 Jakob Egholm - Roskilde Cykle Ring
44 Gustaf Andersson - Motala AIF
45 Oliver Almind - Cycling Elite Copenhagen - Amager
46 Christian Nykvist Larsen - Team Kel-berg Roskilde Junior
47 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense
48 Jonas Petersen - D.C.R. - Ballerup
49 Martin Frank - Riwal Cycling - Climacell - Junior
50 Andreas Lorentz Kron - D.C.R. - Ballerup
51 Jesper Bundgård Vinkel - Team Kel-berg Roskilde Junior
52 Mikkel Bjerg - Lyngby Cycle Club
53 Kristian Arnth Sørensen - Giordana Isaac Cycle Herning 02.32,37
54 Anthon Charmig - Odder Cykel Klub 02.33,00
55 Marius Therkildsen - Team PythonPro.Com
56 Emil Toudal - D.C.R. - Ballerup 02.33,19
57 Tobias Mørch Kongstad - Cycling Elite Copenhagen - Amager 02.36,07
58 Mathias Linderod - Cycling Elite Copenhagen - Amager 02.38,35
59 Emil Funder - D.C.R. - Ballerup 02.41,54
60 Bjarke Andersen - D.C.R. - Ballerup 02.42,04
61 Tore Thøgersen - Riwal Cycling - Climacell - Junior 02.42,07
62 Christoffer Jensen - Holstebro Cycleclub af 1960 02.47,10
63 Casper Ingeberg - Odder Cykel Klub 02.48,01
64 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub 03.00,12
65 Rasmus Byriel Iversen - Team Campus Vejle 03.05,22
66 Frederik Nørgaard Lund - Odder Cykel Klub
67 Louis Sørensen - Team Bravida - Georg Berg
H40 - 111,0 km
1 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club 02.36,12
2 Jan Birk Oxlund - Vejen Bicykle Club
3 jesper nielsen - Herning Cykle Klub 02.36,18
4 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense 02.37,01
5 Bo Boi - Per P. Cykler
6 Alexander Temme - RV Germania Hamburg
7 Allan Sørensen - Børkop Motion Cyklister
8 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02.37,25
9 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club
10 Lars Gade - Per P. Cykler
11 Peter Bang - Fredericia Cycle Club 02.38,02
12 Jens Peder Ravn Rasmussen - Horsens Amatør Cykleklub 02.38,04
13 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub 02.38,31
14 Thomas Bank Egebirk - Cykle Klubben Aarhus 02.38,40
15 John Papsø - Silkeborg I.F. Cykling
16 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910
17 Per Christensen - Odder Cykel Klub
18 Jan Christoffersen - Cykling Odense
19 Dennis Boje Nissen - Tønder Amatør Cykle Ring
20 jimmy havmøller - Cykle Klubben Aarhus
21 Henrik Roland - Cykle Klubben Aarhus
22 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub
23 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub
24 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub
25 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club - RKCC
26 Morten Freitag - Kolding Bicycle Club 02.39,01
27 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910 02.41,18
28 Klaus Frederiksen - Cykle Klubben Aarhus 02.41,47
29 Claus Termandsen - Cycling West
30 kim olesen - Hedensted Cykel Klub
31 Azael Larsen - Sønderborg Cykle Klub 02.51,14
32 Michael Jepsen - Cykling Sydfyn
33 Tonny Terndrup - Cykling Odense
34 Tom Luhr - RG Uni Hamburg 02.58,27
35 Thomas Marcussen - Cykle Klubben Aarhus 03.02,38
36 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub 02.41,50
H50 - 89,0 km
1 Per Pedersen - Per P. Cykler 02.07,48
2 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs 02.07,48
3 Roy Andersen - Randers Cykleklub af 1910
4 Carsten Quottrup - Cykle Klubben Aarhus 02.08,15
5 Lutz Schröder - Sønderborg Cykle Klub
6 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910 02.08,17
7 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub
8 Jan Bender Nielsen - Nyborg Cykle Klub
9 Lars Erdmann - RV Germania Hamburg
10 Per Husted - Skive Cykle Klub
11 Bo Kruse - Silkeborg I.F. Cykling
12 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub
13 Ulrich Jung - Randers Cykleklub af 1910
14 Laurids Jeppesen - Ringkøbing Cykle Club
15 Bjarne Andersen - Nyborg Cykle Klub
16 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub
17 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub
18 Lars Dalgas - Odder Cykel Klub
19 Ole Møller - Nyborg Cykle Klub
20 Henrik Juhl Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
21 Hasse Larsen - Ordrup Cykle Club
22 Kent Jensen - Vejen Bicykle Club
23 jan høegh - Politiets IF - Kbh-Cykling
24 Erik Brixen - Per P. Cykler
25 Flemming Sørensen - Vejle Cykel Klub
26 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart Cykel Club
27 Tage Odgaard Nielsen - Thy Cykle Ring
28 Michael Juhl Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
29 Sven Magnussen - Sønderborg Cykle Klub
30 Jørgen nielsen - Hammel Cykle Klub 02.08,22
31 Gunnar Knudsen - Per P. Cykler 02.10,04
32 Kurt Tornbjerg Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 02.10,37
33 Peter Bjerrisgaard - Vejen Bicykle Club 02.11,56
34 Jørn Madsen - Holstebro Cycleclub af 1960 02.18,16
35 Jesper Hvalsøe - Haderslev Starup Cykelklub
36 Henrik Holm Nielsen - Hammel Cykle Klub
H60 - 66,0 km
1 Finn Korsgård - Per P. Cykler 01.46,03
2 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club 01.46,03
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense
4 Benny Jensen - Per P. Cykler
5 Svend Christensen - Nr. Søby Cykel Klub
6 Johan Peder Hansen - Hobro Cykle Club af 1938
7 ib jørgensen - Svendborg Cykle Club
8 laust madsen - Horsens Amatør Cykleklub
9 Niels Juul Jensen - Ry Cycle Club
10 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn
11 Bent Lindstrøm - Vejen Bicykle Club
12 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg Cykle Klub
13 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg Cykle Klub
14 William Øhlenschlæger Madsen - Haderslev Starup Cykelklub 01.48,32
15 chres christensen - Cykel Klubben Djurs 01.53,00
U17 - 66,0 km
1 Nicolai Clausen - Herning Cykle Klub 01.33,08
2 Jakob Olsen - Silkeborg I.F. Cykling
3 Magnus Andersen - Aalborg Cykle-Ring
4 Adam Toftemark - Roskilde Cykle Ring
5 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense 01.33,17
6 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub 01.33,17
7 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling
8 Oliver Boel - Haderslev Starup Cykelklub
9 Andreas Handberg Madsen - Herning Cykle Klub
10 Anders Lilliendal - Cykling Odense
11 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense
12 Andreas Knudsen - Silkeborg I.F. Cykling
13 jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club
14 Casper Busk Jensen - Randers Cykleklub af 1910
15 Christian Bahr - Cykling Odense
16 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling
17 Jonas Frederik Banke - Middelfart Cykel Club
18 Jorn Oerlemans - Horsens Amatør Cykleklub
19 Arne Birkemose - Cykling Odense
20 Benjamin Irving - Cykle Clubben Hjørring
21 Mathias Mortensen - Kolding Bicycle Club
22 Mads Vinther - Aalborg Cykle-Ring
23 Casper Kjelgaard Ilsø - Cykle Clubben Hjørring
24 Oliver Knudsen - Silkeborg I.F. Cykling
25 Anders Ømose Jensen - Cykling Odense
26 Aksel Josiasen - Cykel Klubben Djurs
27 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs
28 Christian Keller - Herning Cykle Klub
29 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup Cykelklub
30 Rasmus Hvass Olesen - Cykle Klubben Aarhus
31 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub
32 Jens Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup Cykelklub
33 Karl Klinge - Middelfart Cykel Club
34 Oliver Farving - Randers Cykleklub af 1910
35 Christian Gorm Albrechtsen - Herning Cykle Klub
36 Lasse Aslak Andersen - Silkeborg I.F. Cykling
37 Aksel Bech Skot-Hansen - Cykel Klubben Djurs
38 Sebastian Rathje Andersen - Næstved Bicycle Club
39 Andreas Stenger Føhns - Herning Cykle Klub
40 Mads Østergaard Kristensen - Varde Cykelklub
41 Martin Tranegaard Andersen - Hedensted Cykel Klub
42 Johan Tiedemann Langballe - Cykle Klubben Aarhus
43 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub
44 Mads Jørgensen - Vejen Bicykle Club
45 Rasmus Rauch Jensen - Cykling Odense
46 Nicolai Pedersen - Cykling Odense 01.36,53
47 Nikolaj Vejby Møller - Cykel Klubben Djurs
48 Lasse Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.33,31
49 Frederik Raunsgaard - Herning Cykle Klub 01.36,54
50 Emil Piper - Cykling Odense 01.43,35
51 Jakob Hansen - Herning Cykle Klub 01.46,48
52 Jeppe Klein Jensen - Haderslev Starup Cykelklub 01.47,52
53 Thor Koop Dalgaard - Hedensted Cykel Klub 02.01,01
54 Andreas Sørensen - Hobro Cykle Club af 1938 01.55,23
55 Oscar Brandt - Silkeborg I.F. Cykling
U16 Piger - 44,0 km
1 Freja-Louise Algren Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 01.12,12
2 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub 01.21,03
3 Silje Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub
4 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.23,35
5 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.23,36
6 Miriam Marie Krickau Wind - Sønderborg Cykle Klub 03.35,12
U15 - 44,0 km
1 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro Cykle Club af 1938 01.12,11
2 Emil Eriksen - Herning Cykle Klub
3 Magnus Fleron Juncker - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Jonas Nybo - Skive Cykle Klub
5 Emil Klokkerholm - Herning Cykle Klub
6 Jacob Juul - Horsens Amatør Cykleklub
7 Mikkel Bertelsen - Herning Cykle Klub
8 Frederik Thomsen - Cykling Odense
9 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby Cykel Klub
10 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub
11 Birk Udengaard Hansen - Silkeborg I.F. Cykling
12 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub
13 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub
14 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub
15 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub
16 Mads Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub
17 Lucas Wulff - Odder Cykel Klub
18 Sebastian Waldhauer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
19 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub
20 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus
21 Daniel Guld - Cykel Klubben Djurs
22 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense
23 Mads Degn - Horsens Amatør Cykleklub
24 Svend Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus
25 peter friis løfstedt - Herning Cykle Klub
26 Nicolai Asgreen - Middelfart Cykel Club
27 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
28 Filip Konowski - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
29 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense
30 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
31 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring
32 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
33 Andreas Paulsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
34 Marcus Holm - Herning Cykle Klub
35 Anders Vibsig Nielsen - Herning Cykle Klub 01.12,15
36 Lucas Johannes Knudsen - Herning Cykle Klub
37 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.14,50
38 Anders Stubberup - Holstebro Cycleclub af 1960 01.15,30
39 Lucas Lauritzen - Cykling Odense
40 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
41 Jakob Kjærgaard - Middelfart Cykel Club
42 Victor Juul Nielsen - Middelfart Cykel Club
43 Alexander Meng - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.18,53
44 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 01.20,41
45 Nikolaj Petterson - Cykling Odense 01.26,24
46 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring 01.27,29
47 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 01.31,36
U13 drenge - 20,0 km
1 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling 00.37,03
2 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling
3 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
4 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling
5 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling
6 Viktor Nørlyng Gaïni - Cykling Odense
7 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
8 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite)
9 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub
10 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club
11 Aksel Klinge - Middelfart Cykel Club
12 Rasmus Tolbøl - Cykle Klubben Aarhus
13 Askild Brønmo - Odder Cykel Klub
14 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub
15 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
16 Esben M Kristensen - Skive Cykle Klub
17 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling
18 Jonas Tornbjerg Eye - Horsens Amatør Cykleklub
19 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.37,10
20 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960
21 Rasmus Tækker - Sønderborg CK 00.37,15
22 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 00.37,23
Annonce
Annonce
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Tour of Estonia(2.1) 23/05-25/05
Tour of Estonia(2.1) 23/05-25/05
Ford RideLondon Classique(2.WWT) 24/05-26/05
Marcel Kint Classic(1.1) 25/05
Rund um Köln(1.1) 26/05
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Course de la Paix GP Jese...(2.NCUP) 30/05-02/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce