Klasse - Yng-Pige: 11 km
1 Laura Brasen Kidmose Holbæk CK 22:39
2 Caroline Bohe CC Hillerød 22:26
Klasse - Yng-Drenge: 11 km 1 Andreas Kron / Bjarke Andersen DCR-Ballerup/ DCR-Ballerup 18:49
2 Mathias Bressendorff/ Kasper Lindegaard Pet. Greve CC / Roskilde CR 19:14
3 Marius Brasen Kidmose / Jacob E. Nielsen Holbæk CK / Tissø Cykle Ring 19:54
4 Jacob Clemen HFCK 20:44
5 Sebastian Olsen / Emil Steen Lassen CC Hillerød/ CC Hillerød 22:00
Klasse - Mel-Pige: 17 km 1 Lise Martina Engberg CC Hillerød 26:10:00
Klasse - Mel-Drenge: 17 km 1 Anders Mielke / Jonas Wang Roskilde CR / CK Fix 00:25:09
2 Magnus Bak Klaris / Tobias M. Kongstad
Amager CR/ Amager CR 00:25:36
3 Søren Engberg / Mads Hjort CC Hillerød/ Næstved BC 00:26:19
4 Andreas Stokbro / Rasmus Bøgh Vallin CK Fix / CC Gladsaxe 00:26:23
5 Nicolai Just Pedersen/ Anders B. Kristensen Cykling Odense/Cykling Oden 00:26:31
6 Oliver Almind / Frederik Bohe CK Fix / CC Hillerød 00:26:31
7 David Møller / Mathias Egeberg Jensen Lyngby CC / Lyngby CC 00:27:18
8
Amalie Dideriksen / Daniel Hansen Amager CR/ Greve CC 00:27:50
9 Niklas Larsen / Markus Søe Jensen Slagelse CR/ Slagelse CR 00:28:31
10 Patrick Adrian / Andreas Andresen HFCK / HFCK 00:29:12
11 Martin Frank / Mathias Laursen Greve CC / Greve CC 00:30:27
Klasse - Æld-Pige: 17 km 1 Stine Ambrosiusen CC Hillerød 00:26:40
2 Nadia Shila Pedersen CC Gladsaxe 00:29:41
Klasse - Æld-Drenge: 17 km
1 Frederik Lind Plesner / Jakob Olsen Lyngby CC / HFCK 00:22:42
2 Mathias Krigbaum / Kasper Thygesen DCR-Ballerup/ DCR-Ballerup 00:22:56
3 Mads Elkjær Møller / Tobias Bagger Holbæk CR / Hvidovre CK 00:23:18
4 Christoffer Bing Madsen / Simon Gaal Næstved BC/ Næstved BC 00:23:25
5 Jacob Szymula / Marc Rasch Jensen
Nakskov CC / DCR Ballerup 00:23:54
6 Nicklas / Jon Van Dijk Hvidovre CK / Hvidovre CK 00:23:58
7 Jeppe Tølløse / Espen Peter Clapp Lyngby CC / Roskilde CR 00:24:19
8 Andreas Pihl Nielsen / Mathias H. Andersen Hvidovre CK / Hvidovre CK 00:24:38
9 Daniel Rehn / Alexander Atzen Sacht Næstved BC/ Næstved BC 00:24:44
10 Emil Wang / Louis Bendiksen CK Fix / CK Fix 00:24:59
11 Mads Jacobsen / Alexander Lander Greve CC /
Køge CR 00:25:07
12 Mathias Linderod / Helmut Wacker CC Gladsaxe / Roskilde CR 00:25:25
13 Nicolai Christensen / Lasse Mott Amager CR / Amager CR 00:25:26
14 Rasmus Ravn / Jonas Emskær Nielsen Slagelse CR / Slagelse CR 00:26:01
15 Christian Jappe / Kasper Blouner Greve CC / Greve CC 00:26:17
16 Lasse Mortensgaard / Frederik Gundersen CK Fix / CK Fix 00:26:30
17 Scott Leerhøy / Ziggy Christan Zinn Amager CR / Amager CR 00:26:57
18 Christian Nielsen / Rasmus Nielsen Greve CC / Roskilde CR 00:28:26
Klasse - Dame-Junior: 17 km
1 Mette Meyer Køge CR 00:24:27
2 Pernille Ott Frendorf Greve CC 00:24:43
3 Kamilla Sofie Vallin CC Gladsaxe 00:24:52
Klasse - Dame-A : 30 km 1 Tine Lorentzen
ABC 00:45:53
2 Bente Jensen Hvidovre CK 00:45:59
3 Marie Kruse Fredericia CC 00:46:03
4 Betina Cramer Greve CC 00:46:40
Klasse - Dame-B : 30 km 1 Mette Andersen CC Hillerød 00:45:09
2 Camilla Larsen ABC 00:51:20
Klasse - Ungdom: 30 km 1 Dion Jimmy Hansen / Sebastian Hirsch Hvidovre CK / Hvidovre CK 00:42:21
2 Mathais Holm / Casper Folsach DCR-Ballerup/DCR-Ballerup 00:43:11
3 Daniel Mielke / Simon Frederiksen Roskilde CR / Roskilde CR 00:43:17
4 Alexandre Hjortnæs / Emil Nygaard Vinjebo Hvidovre CK / TCR 00:44:02
5 Mathrias Greve / Simon Bigum Cykling Odense/Cykling Oden 00:44:15
6 Jacob Bertelsen / Rasmus Hestbeck Lund Hvidovre CK / KCK Herlev 00:44:29
7 Joachim Clausen / Nicklas Dahl Jakobsen TCR / TCR 00:44:51
8 Alexandre Simonsen / Morten S. Madsen Køge CR / Køge CR 00:45:09
9 Rasmus Lenvig Hansen/Simon E. Jensen Lyngby CC / Lyngby CC 00:45:14
10 Troles Christensen / Thore Bradberg CK Fix / DCR-Ballerup 00:45:23
11 Kevin Simper / Mikael Nielsen Slagelse CR / Slagelse CR 00:45:28
12 Mathis Johansson/ Mathias Møller Nielsen Nakskov CC / Hvidovre CK 00:45:47
13 Mathias Lindberg / Steffen Thomsen DCR-Ballerup/DCR-Ballerup 00:45:48
14 Anders Bjerremand/ Nicolai Jakobsen Hvidovre CK/ Greve CC 00:45:49
15 Anders Bjergvang / Frederik Frimer Hellesen Hvidovre CK/ CK Kronborg 00:48:19
16 Morten S.Madsen/Elias Helleskov Busk Roskilde CR / Roskilde CR DNF
Klasse - H-40 - 30 km 1 Michael Bornak / Bo Simonsen CC Hillerød / Køge CR 00:40:50
2 Lars Schmidt / Gabor Kløczl Holte CK / Holte CK 00:40:51
3 Morten Ryan Hansen / Jens Frøslev Nielsen DBC / VFC 00:41:11
4 Frank Reuter / Ole Egeblad Politiet CA / Holte CA 00:41:37
5 Lars Schmidt / Michael Nielsen Hvidovre CK / Hvidovre CK 00:41:41
6 Tonny Wittenberg / Michael Baungård DCR-Ballerup /DCR-Ballerup 00:42:06
7 Søren Svenningsen / Ulrich Møllnitz Holte CK / Holte CK 00:42:58
8 Keld Torndyb / Michael Elmstrøm Hvidovre CK / Roskilde CR 00:43:08
9 Kenneth Berner / Bo Wacker Hvidovre CK / Roskilde CR 00:43:15
10 Heins Vange / Steen Parmo Greve CC / Greve CC 00:43:21
11 Vagn Åkerstrøm / Flemming Thestrup DBC / DBC 00:44:58
12 Jesper Bødker Buchtrup/ Lars Uffe Nielsen TCR / TCR 01:59:59
Klasse - H-50 - 30 km 1 Kim Ryan Hansen / Jan Ryan Hansen DBC / DBC 00:42:30
2 Steen Florager / John Helleskov TCR / Team HFCK & Ko 00:43:08
3 Børge Bundgaard Sørensen/ Thomas Kyng Greve CC / ABC 00:43:43
4 Jørgen Hansen / Ken G. Hansen Politiet CA / Politiet CA 00:43:56
5 Bjørn Midtgaard / Anders Christoffersen Holbæk CR / Køge CR 00:45:14
Klasse - H-60 - 30 km 1 John Larsen / Svend Erik Pedersen Team HFCK & Ko/ Greve CC 00:43:31
2 Rene H. Jensen / Ole Hammelsvang Team HFCK & Ko 00:45:23
3 Ib Palm / Lasse Nellemose TCR / TCR 00:46:35
4 Ole Vinge / Frank Meyer CC Hillerød / CC Hillerød 00:47:07
5 Holger Damgaard/ Niels K, Sølvason FBL / DBC 00:48:49
6 Allan Hansen / Kurt Geisler TCR / Bov 00:51:57
Klasse - Begynder: 30 km 1 Jacob Juul Christiansen/ Martin toft Madsen ABC / Lyngby CC 00:41:41
2 Erik Bergholt / Stig Andersen Sorø BC / Sorø BC 00:43:08
3 Henrik Truelsen / Niels Ellerup Pedersen Kalundborg CC/ Kalundborg 00:43:57
4 Steen Mørch / Torsten Bak Amager CR / Amager CR 00:44:17
5 Karsten Lund Andresen/ Lars Erik Kron HFCK / DCR-Ballerup 00:44:25
6 Nikolaj Rønhede / Søren Tange Kristensen Hvidovre CK / Hvidovre CK 00:45:23
7 Hans Peter Hertz / Charles Rene Madsen Hvidovre CK / Hvidovre CK 00:45:55
Klasse - Junior: 30 km 1 Mark Sehensted / Nicolas Amatrup Madsen Team RCR-Junior/Team RCR-J 00:38:59
2 Philip Sørensen / Lars F.E. Jensen ABC / ABC 00:39:13
3 Emil Søeberg Hovmand/ Rasmus Quaade Herning CK / Team RCR-Junior 00:39:28
4 Simon Holm Jacobsen/Magnus Damsbo Lund Lyngby CC / Lyngby CC 00:43:14
5 Marc Garby / Nickolai Buchtrup TCR / TCR 00:43:46
6 Martin Hausle Ebbesen/ Mads Lund Steffesen ABC / ABC 00:48:33
Klasse - C : 30 km
1 Claus Birk / Kent Westergaard Hvidovre CK / Holte CK 00:40:30
2 Christian Mathiesen / Martin Pedersen Politiet CR / Hvidovre CK 00:40:53
3 Gert H. Pedersen/ Morten Christensen Sorø BC / Sorø BC 00:41:36
4 Jens Kristian Kiilerich/ Niels Jacob Thomsen CC Gladsaxe/ CC Gladsaxe 00:42:15
5 Andreas M.Asmussen/Morten Tillquist Nielsen Middelfart CC/Kalundborg CC 00:42:25
6 Allan Sall Tang Andersen/ Felix Jensen FBL / FBL 00:43:25
7 Michael Truelsen Jepsen/ Martin Tygesen Svendborg CC/ Svendborg CC 00:44:52
8 Jonas Arentz Larsen/ Danny Skovgren ABC / CK Fix 01:21:33
9 Søren Pedersen / Steffen Høhl Quebec Hvidovre CK/ Hvidovre CK DNF
Klasse - B : 30 km.
1 Mike Lauge / Joakim Hug CC Hillerød / DBC 00:39:57
2 Kasper Paulsen / Lars Lund Cykling Odense/Cykling Oden 00:40:54
3 Nicolaj Amping / Tommy Cramer Cykling Odense/ Greve CC 00:41:28
4 Peter Læssøe / Flemming Fisker ABC / Hvidovre CK 00:42:05
5 Sebastian B. Andersen / Steen Michael Petersen Farsø CK / Hvidovre CK 00:42:09
6 Lasse Munk Asmussen Middelfart CC 00:44:46
Klasse - A : 39 km
1 Michael Mørkøv / Casper Jørgensen Team GLS Pakke Shop 36:53,5
2 Kristian Sobota / Thomas Bendixen Team Løgstør/ Team Løgstør 37:32,8
3 Jakob Kollerup / Lars Nybo Nielsen Team Løgstør / ABC 37:38,8
4 Daniel V. Andersen/ Martin Wang Hjørngaard CK Arhus Elite/ CK Aarhus Elite 37:53,3
5 Thomas Japp Hansen/ Michael Johansen ABC / Team Løgstør 38:24,2
6 Glenn Bak / Thomas Kristiansen Team GLS Pakke Shop 38:51,6
7 Rasmus Juliussen/ Michael Jæger Farsø CK / Team Pythonpro Næstved 39:25,5
8 Jesper Andreasen/ Christian Andreasen Team Pythonpro,com Næstved 40:10,1
9 Jack Rasmussen/ Martin Hammer Larsen Hvidovre CK Elite 40:13,1