Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Mikkel Bjerg vandt gårsdagens enkeltstart foran Rasmus Bøgh Wallin og Morten Hulgaard
Annonce
A
1 Mikkel Bjerg - Team Giant - Castellli 00:23:52.287
2 Rasmus Bøgh Wallin - coloQuick - CULT 00:24:29.608
3 Morten Hulgaard - BHS-Almeborg-Bornholm 00:24:37.583
4 Mathias Norsgaard Jørgensen - Team Giant - Castellli 00:24:59.791
5 Magnus Bak Klaris - coloQuick - CULT 00:25:04.474
6 Joakim Lisson - Team Georg Berg Cycling Elite 00:26:19.378
7 Patrik Rybardt - CK Ringen 00:26:38.827
8 Anders Fynbo - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling 00:27:38.827
9 Nicolaj Amping - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling 00:27:54.341
B
1 Sergio Tu - Roskilde Cykle Ring 00:25:02.807
2 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 00:25:25.033
3 Morten Risbjerg Hansen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling 00:25:46.79
4 Arne Birkemose - Herning Cykle Klub 00:25:55.605
5 Thor Mørup Prødel - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 00:25:58.683
6 Mads Schelde Berg - Tissø Cykle Ring 00:26:36.717
7 Sebastian Hartvigsen - Cykle Klubben Nordsjælland 00:26:38.093
8 Andreas Tvermoes Noe - Sydkystens Cycling 00:26:44.184
9 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub 00:26:59.688
10 Peter Buhl - Hvidovre Cykle Klub 00:27:24.621
11 Dani Petersen - Sydkystens Cycling 00:27:43.982
C
1 Simon Christensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:26:45.053
2 bjarke bonke - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:26:47.037
3 Rasmus Stigaard - Tissø Cykle Ring 00:27:01.843
4 Jannik Ljungdahl - Tissø Cykle Ring 00:27:10.988
5 Trine Schmidt - Lotto Soudal Ladies 00:27:15.485
6 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:27:53.813
7 Patrick Seemann - Hvidovre Cykle Klub 00:27:59.173
8 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling 00:28:07.142
9 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:28:15.368
10 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:28:16.667
D
1 Anders Raastrup Kristensen - Amager Cykle Ring 00:28:02.405
2 Nick Heinsbæk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:28:12.483
3 Thomas Schou - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:28:44.314
4 Henrik Hansen - Birkerød Bicycle Club 00:28:48.59
5 Henrik Petersen - Amager Cykle Ring 00:29:14.071
6 Troels Holst Jespersen - Roskilde Cykle Ring 00:29:16.974
7 Claus Hammersholdt Andreasen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:29:37.759
8 Jacob Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 00:29:55.912
H40
1 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling 00:26:28.566
2 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00:27:29.354
3 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club 00:27:40.283
4 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub 00:27:49.097
5 Torben Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:27:58.675
6 Erik Hansen - Amager Cykle Ring 00:28:00.925
7 Mikael Jalving - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:28:33.05
8 Fredrik Bengtsson - CK Ringen 00:29:50.205
9 Torben Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:29:54.257
H50
1 Philip Noel - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:27:29.82
2 Rolf Kjøller - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:27:33.869
3 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:27:46.755
4 Peter Godsk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:28:45.783
5 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club 00:28:48.618
H60
1 Michael Barfoed - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:27:58.597
2 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:28:34.722
H70
1 kell wohlert - Greve Cykle Club 00:31:50.103
2 René Højvang Jensen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:32:27.189
DA
1 Rikke Lønne - Team Crescent DARE 00:28:48.112
2 Rikke Bak Dalgaard - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 00:29:56.108
3 Anna Eriksmo - CK Ringen 00:33:26.718
DB
1 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:31:20.28
U19
1 Frederik Egehus - Team ABC Junior 00:26:21.472
2 Valdemar Kure Krogh - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 00:26:33.658
3 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen 00:26:40.678
4 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen 00:26:49.333
5 Mads Rasmussen - Team ABC Junior 00:26:57.809
6 Nicolai Luthmann - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:27:09.263
7 Felix Clausen - Team Cycling Elite Copenhagen 00:27:46.907
8 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Elite Copenhagen 00:28:01.444
9 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen 00:28:14.683
10 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen 00:28:18.344
11 Kasper Ellegaard Vejen - Roskilde Cykle Ring 00:29:00.337
12 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen 00:29:00.666
13 Philip Heinisch - Team Cycling Elite Copenhagen 00:29:26.084
U17
1 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 00:11:08.034
2 Peter Busk - Greve Cykle Club 00:11:08.71
3 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club 00:11:21.056
4 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre 00:11:30.357
5 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring 00:11:32.92
6 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 00:11:34
7 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring 00:11:47.963
8 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:11:49.305
9 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 00:11:53.103
10 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 00:11:54.898
11 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:12:00.316
12 Anton Hermann - Cykleklubben Fix Rødovre 00:12:02.575
13 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 00:12:14.228
14 Nicolai Hallager - Lyngby Cycle Club 00:12:35.89
U15
1 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 00:11:56.024
2 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:12:26.305
3 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring 00:12:36.5
4 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring 00:12:43.119
5 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub 00:12:48.537
6 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring 00:12:59.792
7 Konrad Busk - Køge Cykel Ring 00:13:12.532
8 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring 00:13:23.547
9 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub 00:13:26.733
10 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring 00:13:30.082
11 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 00:13:34.098
12 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub 00:14:16.626
13 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring 00:14:25.248
14 Carl Dalton - Amager Cykle Ring 00:14:29.515
15 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub 00:14:43.874
16 Tue Lindegaard Christiansen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:14:48.213
17 Jaspar Lonsdale - Amager Cykle Ring 00:14:54.769
18 William Bunde - Amager Cykle Ring 00:15:06.303
19 Peter Andersen - K C K Herlev 00:17:47.28
U13
1 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00:13:35.798
2 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club 00:13:47.47
3 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring 00:13:53.875
4 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring 00:14:25.242
5 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:14:30.328
6 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00:15:47.664
7 Adam Brandt Jakobsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:16:08.841
8 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:16:14.014
9 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:16:36.883
10 Magnus Tillquist Nielsen - Slagelse Cykle Ring 00:16:57.486
U11
1 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:16:56.563
2 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted 00:17:32.06
U15P
1 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring 00:14:04.683
2 liva kornval - Amager Cykle Ring 00:15:04.32
U13P
1 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:15:23.77
2 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted 00:16:49.989
U11P
1 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:18:26.752
2 Sif Stigaard - Amager Cykle Ring 00:20:54.632
Annonce
Annonce
Vuelta España Femenina(2.WWT) 28/04-05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce