Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev Kolind-løbet arrangeret af Cykel Klubben Djurs, og det gav følgende resultater i de forskellige licensklasser.
Annonce
Herre B
1 Christian GormAlbrechtsen - Herning Cykle Klub 02.46,44
2 Asbjørn RavnRasmussen - Hammel Cykle Klub 02.46,49
3 Sebastian RathjeAndersen - Herning Cykle Klub s.t.
4 LasseEland - Cykle Klubben Aarhus 02.47,05
5 NikolajFriis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.47,05
6 Asbjørn KoopDalgaard - Vejle Cykel Klub 02.47,06
7 Nikolaj VejbyMøller - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
8 KarstenMikkelsen - Thy Cykle Ring s.t.
9 SimonKnudsen - Hammel Cykle Klub s.t.
10 Nis JohanHolleufer - Cykle Klubben Aarhus 02.47,26
11 Christian HellesøVaaben - Aarhus Cycling (AaC) 02.47,29
12 Mads-Emil GaardsvigChristensen - Cykling Odense 02.47,44
13 Torben DamsgaardJohansen - Hammel Cykle Klub s.t.
14 StefanRyom - Cykle Klubben Aarhus 02.48,15
15 Ole EmilAndersen - Cykle Klubben Aarhus 02.48,15
16 ToreThøgersen - Cykling Odense 02.58,42
Herre C
1 ThomasBilde - Hammel Cykle Klub 02.21,31
2 FrederikJeppesen - Odder Cykel Klub s.t.
3 NiclasKjærhus - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
4 NicolaiBue - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
5 Simon ToftHansen - Silkeborg IF Cykling 02.21,34
6 Nicolai SkouSprenger - Cykle Clubben Hjørring 02.21,34
7 Lasse KjærHansen - Hammel Cykle Klub s.t.
8 Lasse PanduroNielsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
9 SimonAndrup - Cykle Klubben Aarhus 02.21,36
10 Daniel FalkAndersen - Hammel Cykle Klub 02.21,40
11 KarstenKousgaard - Randers Cykleklub af 1910 02.23,47
12 NicolaiClausen - Elite Cycling Snejbjerg 02.23,54
13 Flemming DamgaardAndersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
14 Jannik SchützRoungkvist - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 NicolaiPedersen - Cykling Odense s.t.
16 Danny Bak Pedersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
17 Casper SkovPedersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
18 TobiasDalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
19 DanielSvingel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
20 jonasandersen - Odder Cykel Klub s.t.
21 ChristianWilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
22 JakobHoffmann - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
23 AndersNørgaard - Aalborg Cykle-Ring 02.24,02
24 SørenMikkelsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.24,05
25 Jacob ElkjærHansen - Aalborg Cykle-Ring 02.24,08
26 thomaswetter - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
27 Mads DueKristensen - Cykling Odense s.t.
28 NikolajElbyhøj - Cykle Klubben Aarhus 02.24,21
29 Niclas FlorianLudewigs - Cykle Klubben Aarhus 02.24,23
30 TeitChristiansen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
31 MartinThusgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
32 sebastianandersen - Odder Cykel Klub 02.25,44
Herre D
1 EmilTønnesen - Cykling Odense 01.57,47
2 JesperJensen - Vejen Bicycle Club s.t.
3 ThomasJepsen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
4 Zacharias BendixVæggemose - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 ChristianGuttesen - Give Cykelklub s.t.
6 MartinLarsen - Vejen Bicycle Club s.t.
7 Nicolai RangstrupNielsen - Cycling West s.t.
8 Thomas FastrupSandau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 JesperAndersen - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
10 DannyPetersen - Kolding Bicycle Club s.t.
11 Martin AsvigPedersen - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
12 JesperLinddal - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
13 JesperKannegaard - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
14 MartinThimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
15 PalleObel - Cykelmotion Viborg s.t.
16 CasperØhlenschläger - Vejle Cykel Klub s.t.
17 Mathias Panduro HøgfeldtPedersen - Skive Cykle Klub s.t.
18 Thomas SøndergaardLarsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
19 AndersThorup - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
20 RolfDixen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Søren NygaardHansen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
22 KimThomsen - Give Cykelklub s.t.
23 RobertKvistgaard - Give Cykelklub s.t.
24 Oskar UlrikWinkler - Roskilde Cykle Ring s.t.
25 PoulBentsen - Kolding Bicycle Club s.t.
26 RasmusSandau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 BrianJohnsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
28 Sebastian FRasmussen - Cykling Odense s.t.
29 Uwe AagaardGugel - Kolding Bicycle Club s.t.
30 Keld BøghRasmussen - Give Cykelklub s.t.
31 HeinoSkovbjerg - Give Cykelklub s.t.
32 KasperThomsen - Herning Cykle Klub s.t.
33 Oliver TestrupVad - Vejen Bicycle Club s.t.
34 DanKoch - Hammel Cykle Klub s.t.
35 HenrikPost - Frederikshøj Cycling Club s.t.
36 GlenPedersen - Cykelmotion Viborg s.t.
37 DannyLinaa - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
38 JesperThomsen - Hammel Cykle Klub s.t.
39 Sune GuldbrandHansen - Vejle Cykel Klub s.t.
40 Kenneth MunkKock - Vejen Bicycle Club s.t.
41 PeterMadsen - Vejen Bicycle Club s.t.
42 NickIversen - Thy Cykle Ring 01.58,12
43 Kim AMikkelsen - Vejen Bicycle Club 02.01,26
44 EsbenKjær-Lauridsen - Kolding Bicycle Club 02.05,53
45 Tom BlomChristensen - Aarhus Cycling (AaC) 02.12,33
46 KristianNissen - Vejle Cykel Klub 02.23,44
Herre Junior
1 Frederik NyboEriksen - Team Herning CK Junior 02.51,21
2 jacob hindsgaulmadsen - Team Herning CK Junior 02.51,39
3 JakobBødker - Nr Søby Cykel Klub 02.51,41
4 AndersLilliendal - Team Herning CK Junior 02.52,17
5 FrederikThomsen - Team Mascot WorkWear 02.52,19
6 SebastianRyttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02.52,59
7 NicolaiClausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
8 Jannik NedergaardNielsen - Team Herning CK Junior 02.53,01
9 Casper KjelgaardIlsø - Team Herning CK Junior 02.53,16
10 LauritzAarslev - Team Herning CK Junior 02.53,16
11 MadsAndersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
12 Peter FriisLøfstedt - Team Herning CK Junior 02.53,50
13 DanielGuld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
14 LucasWulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02.54,06
15 NicolaiZinck - Aalborg Cykle-Ring 02.54,32
16 FrederikRosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
17 Nicklas KorsagerElkjær - Hammel Cykle Klub 02.57,13
18 AndreasKnudsen - Team Mascot WorkWear 03.05,14
19 Birk UdengaardHansen - Team Mascot WorkWear 03.05,14
Dame B
1 Anna SofieLarsen - Aalborg Cykle-Ring 02.09,41
2 MaibrittHolm - Cykle Klubben Aarhus 02.18,55
3 AdelleStead - Sønderborg Cykle Klub 02.18,55
4 FieØsterby - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
Annonce
Annonce
Vuelta España Femenina(2.WWT) 28/04-05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce