Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
BHS-Almeborg-Bornholm satte sig i dag kraftigt på dagens A-enkeltstart afholdt af Tissø Cykle Ring med fire mand i top fire, mens Janni Bormann (Scandi Thylander Powered by Orbea) vandt i damernes A-klasse. Se resultaterne fra samtlige klasser herunder.
Annonce
A
1 Martin Toft Madsen - BHS-Almeborg-Bornholm 00:38:43.383
2 Mathias Skov-Jensen - BHS-Almeborg-Bornholm 00:42:12.588
3 Jesper Juul Andreasen - BHS-Almeborg-Bornholm 00:42:36.771
4 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm 00:43:09.415
5 Joakim Lisson - Team Georg Berg Cycling Elite 00:43:37.013
6 Silas Toftemark - Team Georg Berg Cycling Elite 00:57:02.153
7 Mathias Mortensen - Team Georg Berg Cycling Elite 00:59:47.018
8 Adam Toftemark - Team Georg Berg Cycling Elite 01:01:53.783
B
1 Morten Risbjerg Hansen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling 00:43:26.805
2 Karl Klinge - Team Georg Berg Cycling Elite 00:43:50.979
3 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:44:54.886
4 Anibal Natera - Team Georg Berg Elite Cykling 00:53:49.284
5 Jakob Andersen - Team Georg Berg Cycling Elite 00:56:51.874
C
1 Rasmus Stigaard - Tissø Cykle Ring 00:45:32.897
2 Mads Schelde Berg - Tissø Cykle Ring 00:46:03.805
3 Dan Hermansson - Sydkystens Cycling 00:46:39.265
4 Jannik Ljungdahl - Tissø Cykle Ring 00:46:43.993
5 Johannes Killisperger - TCA 00:48:39
6 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:49:14.721
D
1 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:49:51.929
2 Nicolai Mølgaard - TCA 00:49:58.322
3 Lars Sonne - Bornholms Cycle Club 00:50:59.161
4 Søren Vangaa Pedersen - Køge Cykel Ring 00:52:56.447
5 Philip Malmborg Koch - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:55:25.219
Dame A
1 Janni Bormann - Scandic Thylander Powered by Orbea 00:51:57.514
2 Line Eriksen - Scandic Thylander Powered by Orbea 00:52:52.115
Dame B
1 Louise Holm Houbak - Scandic Thylander Powered by Orbea 00:51:24.335
2 Heidi Walther - Køge Cykel Ring 00:57:14.364
3 Charlotte Hechmann - Køge Cykel Ring 01:00:27.663
H40
1 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00:47:18.799
2 Morten Eistrup - Cykle Klubben Nordsjælland 00:50:10.694
3 Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club 00:50:47.081
4 Torben Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:53:13.898
5 Morten Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00:54:51.264
H50
1 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:49:06.495
2 Kim Westen - Ordrup Cykle Club 00:51:01.26
U19
1 Gustav Sillehoved - Roskilde Cykle Ring 00:49:47.013
2 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:49:54.827
3 Benjamin Thor Andersen - Bornholms Cycle Club 00:53:01.253
4 Nikolaj Bojsen - Kerteminde Cykelklub 00:54:05.912
U17
1 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club 00:22:45.139
2 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:22:58.288
3 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring 00:23:39.508
4 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 00:23:47.59
5 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club 00:23:48.848
6 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:24:14.994
7 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 00:24:38.066
8 Jacob Fredslund Larsen - Roskilde Cykle Ring 00:24:44.293
9 Mads Christiansen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:24:56.398
10 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00:25:24.759
11 Jonas Flø Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:25:38.83
12 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 00:26:42.328
13 Nicklas Overgård Nielsen - Næstved Bicycle Club 00:40:36.104
U15
1 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 00:25:01.485
2 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:25:26.553
3 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring 00:25:57.336
4 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:26:03.623
5 Mads Thomsen - Slagelse Cykle Ring 00:27:23.659
6 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:27:57.82
7 Mathias Wahl - CC Hillerød 00:30:53.623
8 William Studsgaard - Bornholms Cycle Club 00:32:27.47
U13
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:18:27.854
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:18:52.979
3 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00:19:39.162
4 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:20:03.238
5 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:20:41.906
6 Oliver Marcussen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:23:56.608
7 Magnus Tillquist Nielsen - Slagelse Cykle Ring 00:24:49.304
U11
1 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:35:15.593
U19 piger
1 Ida Victoria Konradsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:32:43.558
U17 piger
1 Bjørk Jørgensen - Amager Cykle Ring 00:28:46.898
Annonce
Annonce
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Tour of Hellas(2.1) 15/05-19/05
Orlen Nations GP(2.NCUP) 15/05-19/05
Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 16/05-19/05
Veenendaal-Veenendaal(1.1) 18/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce