Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
FELTET.dk vil ligesom vi gør med de største hold i den internationale cykelverden også have fokus med de største danske hold. Derfor vil vi i den kommende periode opdatere om alle bekræftede skifter og forlængelser, de danske hold fortager sig.
Team Designa Køkken – Blue Water
Ind
Michael Færk Christensen (Glud & Marstrand Horsens)
Daniel Kreutzfeldt (Team Capinordic)
Casper Jørgensen (Team Capinordic)
Adrian Udesen (Hernings junior hold)
Emil Hovmand (Hernings junior hold)
Mathias Lisson (Team Kvickly Odder)
Jens Erik Madsen (Team Capinordic)
Forlængelser
Jimmi Sørensen
Rasmus Quaade
Glenn Bak
Morten Christiansen
René Jørgensen
Michael Reihs
Sergey Firsanov
Jacob Kollerup
Kasper Jebjerg
Niki Byrgesen
Ud
Laurent Didier (Team Saxo Bank)
Aleksejs Saramotins (Team Columbia - HTC)
Michael Smith Larsen (Team Stenca Trading)
Mads Christensen (Glud & Marstrand Horsens)
Morten Brink (Team Stenca Trading)
Kalle Corneliussen (Team Stenca Trading)
Thomas Oredsson (Team Concordia-Vesthimmerland)
Anders Hilligsøe (Bliver motionsrytter)
Mads Rydicher (Team ABC)
Andreas Frisch (Team Energi Fyn)
Team Capinordic
Ud
Daniel Kreutzfeldt (Team Designa Køkken-Blue Water)
Jonas Aaen (Team Saxo Bank)
Niki Østergaard (Glud & Marstrand Horsens)
Rasmus Guldhammer (Team Columbia-HTC)
Morten Høberg (Team Concordia)
Thomas Riber-Sellebjerg (Team Concordia)
Troels Vinther (Glud & Marstrand Horsens)
Martin Pedersen (Fuji-Servetto)
Casper Jørgensen (Team Designa Køkken-Blue Water)
Jens Erik Madsen (Team Designa Køkken-Blue Water)
Kristian Sobota (Team Concordia)
Nikola Aistrup (Team Concordia)
Thomas Guldhammer (Team Energi Fyn)
Fredrik Ericsson (Indstiller karrieren)
Team Concordia
Ind
Sebastian Lander (Glud & Marstrand Festina Hobro)
Morten Høberg (Team Capinordic)
Thomas Riber-Sellebjerg (Team Capinordic)
Nicolai Steensen (Glud & Marstrand Horsens)
Jeppe Lykke Nielsen (Glud & Marstrand Festina Hobro)
Thomas Oredsson (Team Designa Køkken)
Kristian Sobota (Team Capinordic)
Nikola Aistrup (Team Capinordic)
Forlængelser
Philip Nielsen
Kasper Schjønnemann
Nicolaj Olesen
Simon Lerbech
Daniel Foder
Thomas Just
Ud
Lars Ulrich (Indstiller karrieren)
Michael Larsen (Indstiller karrieren)
Glud & Marstrand Horsens
Ind
Niki Østergaard (Team Capinordic)
Mads Christensen (Team Designa Køkken)
Christian Moberg (Team Energi Fyn)
Troels Vinther (Team Capinordic)
Lasse Bøchman (Team Saxo Bank)
Forlængelser
Michael Berling
Mathias Frostholm
Mathias Gade
Christopher Juul
Kasper Linde
Ricky Enø
Ud
Michael Færk Christensen (Team Designa Køkken-Blue Water)
Nicolai Steensen (Glud & Marstrand Horsens)
Frederik Just Jernov (Team Stenca Trading)
Team Energi Fyn
Ind
Rasmus Fjordside (Odder)
Søren Pugdahl (Stenca Trading Team)
Christian Kreutzfeldt (RCR)
Kristian Haugaard (Odder)
Rasmus Sterebo (Odense junior)
Kasper Malmkjær (Team ABC)
Jakob Bering (Randers CK)
Andreas Frisch (Blue Water Cycling by Health)
Thomas Guldhammer (Team Capinordic)
Forlængelser
Christian Ranneries
Jacob Kodrup
Mads Meyer
Ud
Christian Moberg (Glud & Marstrand Horsens)
Mads Bugge (Team ABC)
Jesper Mørkøv (Bonnat 91)
Team Stenca Trading
Ind
Søren Nissen (Amore Vita)
Morten Øllegaard (Team Comeat - Ride4fun)
Michael Smith Larsen (Blue Water-Cycling for Health)
Frederik Just Jernov (Glud & Marstrand Horsens)
Morten Brink (Team Designa Køkken)
Kalle Corneliussen (Blue Water-Cycling for Health)
Christian Knørr (Tilbagevending til cykelsporten)
Jakob Gye Madsen (Team Reelight)
Pelle Clapp (Team RCR Junior)
Forlængelser
Jesper Odgaard
Daniel Vestergaard
Morten Larsen
Ud
Søren Pugdahl (Team Energi Fyn)
Morten Mikkelsen (?)
Team Reelight
Ind
Nikolaj Emil Svenningsen (Herning CK)
Mark Sehested (Team RCR)
Forlængelser
Nicki Rasmussen
Jesper Hansen
Lars Frydenlund Enevoldsen
Ud
Jakob Gye Madsen (Team Stenca Trading)
Annonce
Annonce
Vuelta España Femenina(2.WWT) 28/04-05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce